pg_test_timing (PostgreSQL) 10 - en to tr translation catalogue (11 entries)

en: Usage: %s [-d DURATION]
tr: Kullanım: %s [-d SÜRE]

en: Try "%s --help" for more information.
tr: Daha fazla bilgi için "%s --help" yazın

en: %s: too many command-line arguments (first is "%s")
tr: %s: Çok fazla komut satırı girdisi var (ilki "%s")

en: Testing timing overhead for %d second.
     | Testing timing overhead for %d seconds.
tr[0]: Zamanlama yükü %d saniye boyunca test ediliyor

en: %s: duration must be a positive integer (duration is "%d")
tr: %s: süre pozitif bir tamsayı olmalı (süre "%d" dir)

en: Detected clock going backwards in time.
tr: Geriye doğru çalışan saat tespit edildi.

en: Time warp: %d ms
tr: Zaman farkı: %d ms

en: Per loop time including overhead: %0.2f ns
tr: Ek yük (overhead) dahil döngü başına geçen süre: %0.2f ns

en: % of total
tr: toplamın % si

en: count
tr: toplam sayı

en: Histogram of timing durations:
tr: Zamanlama sürelerinin histogramı:
