pg_test_timing (PostgreSQL) 10 - en to sv translation catalogue (11 entries)

en: Usage: %s [-d DURATION]
sv: Användning: %s [-d TID]

en: Try "%s --help" for more information.
sv: Försök med "%s --help" för mer information.

en: %s: too many command-line arguments (first is "%s")
sv: %s: för många kommandoradsargument (första är "%s")

en: Testing timing overhead for %d second.
     | Testing timing overhead for %d seconds.
sv[0]: Testar timingoverhead för %d sekund.
sv[1]: Testar timingoverhead för %d sekunder.

en: %s: duration must be a positive integer (duration is "%d")
sv: %s: tiden måste vara ett positivt heltal (tiden är "%d")

en: Detected clock going backwards in time.
sv: Upptäckte att klockan gått bakåt i tiden.

en: Time warp: %d ms
sv: Tidsförskjutning: %d ms

en: Per loop time including overhead: %0.2f ns
sv: Tid per varv inklusive overhead: %0.2f ns

en: Histogram of timing durations:
sv: Histogram över tider:

en: % of total
sv: % av totalt

en: count
sv: antal
