pg_verify_checksums (PostgreSQL) 11 - en to tr translation catalogue (33 entries)

en: %s verifies data checksums in a PostgreSQL database cluster.
tr: %s bir PostgreSQL veritabanı kümesi (cluster) içindeki veri sağlama toplamlarını doğrular.

en: Usage:
tr: Kullanımı:

en:   %s [OPTION]... [DATADIR]
tr:   %s [SEÇENEK]... [DATADIR]

en: 
    Options:
tr: 
    Seçenekler:

en:  [-D, --pgdata=]DATADIR  data directory
tr:  [-D, --pgdata=]DATADIR  veri dizini

en:   -v, --verbose          output verbose messages
tr:   -v, --verbose            detaylı (verbose) mesajlar göster

en:   -r RELFILENODE         check only relation with specified relfilenode
tr:   -r RELFILENODE         sadece belirtilen relfilenode'lu nesneyi kontrol et

en:   -V, --version          output version information, then exit
tr:   -V, --version          sürüm bilgisini göster, sonra çık

en:   -?, --help             show this help, then exit
tr:   -?, --help             bu yardımı göster, sonra çık

en: 
    If no data directory (DATADIR) is specified, the environment variable PGDATA
    is used.
tr: 
    Eğer hiçbir veri dizini (DATADIR) belirtilmezse, PGDATA çevresel değişkeni
    kullanılır.

en: Report bugs to <pgsql-bugs@postgresql.org>.
tr: Hataları <pgsql-bugs@postgresql.org> adresine bildirebilirsiniz.

en: %s: could not open file "%s": %s
tr: %s: "%s" dosyası açılamadı: %s

en: %s: could not read block %u in file "%s": read %d of %d
tr: %1$s: "%3$s" dosyasında %2$u bloğu okunamadı: %5$d nin %4$d si okundu

en: %s: checksum verification failed in file "%s", block %u: calculated checksum %X but block contains %X
tr: %s:  "%s" dosyasında sağlama toplamı doğrulaması başarısız oldu, blok %u: hesaplanan sağlama toplamı %X fakat blokta %X bulundu

en: %s: checksums verified in file "%s"
tr: %s: "%s" dosyasında sağlama toplamları doğrulandı

en: %s: could not open directory "%s": %s
tr: %s:  "%s" dizini açılamadı: %s

en: %s: could not stat file "%s": %s
tr: %s: "%s" dosyasının durumu görüntülenemedi (stat): %s

en: %s: invalid segment number %d in file name "%s"
tr: %1$s: "%3$s" dosyasında geçersiz segment numarası %2$d

en: %s: invalid relfilenode specification, must be numeric: %s
tr: %s: geçersiz relfilenode tanımlaması, sayısal olmalı: %s

en: Try "%s --help" for more information.
tr: Daha fazla bilgi için "%s --help" yazın

en: %s: no data directory specified
tr: %s: hiçbir veri dizini belirtilmedi

en: %s: too many command-line arguments (first is "%s")
tr: %s: Çok fazla komut satırı girdisi var (ilki "%s")

en: %s: pg_control CRC value is incorrect
tr: %s: pg_control CRC değeri yanlış

en: %s: cluster is not compatible with this version of pg_verify_checksums
tr: %s: küme (cluster) pg_verify_checksums'ın bu sürümüyle uyumlu değil

en: %s: database cluster is not compatible.
tr: %s: veritabanı kümesi uyumlu değil

en: The database cluster was initialized with block size %u, but pg_verify_checksums was compiled with block size %u.
tr: Veritabanı kümesi (cluster) %u blok boyutu ile ilklendirilmiştir, ancak pg_verify_checksums %u blok boyutu ile derlenmiştir.

en: %s: cluster must be shut down to verify checksums
tr: %s: sağlama toplamlarının doğrulanması için küme (cluster) kapatılmalı

en: %s: data checksums are not enabled in cluster
tr: %s: kümede (cluster) veri sağlama toplamaları etkinleştirilmemiş

en: Checksum scan completed
tr: Sağlama toplamı taraması tamamlandı

en: Data checksum version: %d
tr: Veri sağlama toplamı sürümü: %d

en: Files scanned:  %s
tr: Taranan dosyalar: %s

en: Blocks scanned: %s
tr: Taranan bloklar: %s

en: Bad checksums:  %s
tr: Yanlış sağlama toplamları: %s
