pg_test_timing (PostgreSQL) 11 - en to cs translation catalogue (10 entries)

en: Usage: %s [-d DURATION]
cs: Použití: %s [-d DURATION]

en: Try "%s --help" for more information.
cs: Zkuste "%s --help" pro více informací.

en: %s: too many command-line arguments (first is "%s")
cs: %s: příliš mnoho argumentů v příkazové řádce (první je "%s")

en: Testing timing overhead for %d second.
     | Testing timing overhead for %d seconds.
cs[0]: Testuji režii časování po %d sekund.
cs[1]: Testuji režii časování po %d sekundy.
cs[2]: Testuji režii časování po %d sekund.

en: %s: duration must be a positive integer (duration is "%d")
cs: %s: trvání testu musí být kladné celé číslo (trvání je "%d")

en: Detected clock going backwards in time.
cs: Detekovány posun hodin zpět v čase.

en: Per loop time including overhead: %0.2f ns
cs: Čas pro smyčku včetně režie: %0.2f ns

en: % of total
cs: % celku

en: count
cs: počet

en: Histogram of timing durations:
cs: Histogram trvání:
