PostgreSQL 13 - en to sv translation catalogue (30 entries)

en: empty message text
sv: tom meddelandetext

note: translator: this string will be truncated at 149 characters expanded.
en: no data found on line %d
sv: ingen data hittad på rad %d

note: translator: this string will be truncated at 149 characters expanded.
en: out of memory on line %d
sv: slut på minne på rad %d

note: translator: this string will be truncated at 149 characters expanded.
en: unsupported type "%s" on line %d
sv: ej stöd för typ "%s" på rad %d

note: translator: this string will be truncated at 149 characters expanded.
en: too many arguments on line %d
sv: för många argument på rad %d

note: translator: this string will be truncated at 149 characters expanded.
en: too few arguments on line %d
sv: för få argument på rad %d

note: translator: this string will be truncated at 149 characters expanded.
en: invalid input syntax for type int: "%s", on line %d
sv: ogiltig inputsyntax för typ int: "%s", på rad %d

note: translator: this string will be truncated at 149 characters expanded.
en: invalid input syntax for type unsigned int: "%s", on line %d
sv: ogiltig inputsyntax för typ unsigned int: "%s", på rad %d

note: translator: this string will be truncated at 149 characters expanded.
en: invalid input syntax for floating-point type: "%s", on line %d
sv: ogiltig inputsyntaxc för flyttalstyp: "%s", på rad %d

note: translator: this string will be truncated at 149 characters expanded.
en: invalid syntax for type boolean: "%s", on line %d
sv: ogiltig syntax för typ boolean: "%s", på rad %d

note: translator: this string will be truncated at 149 characters expanded.
en: could not convert boolean value: size mismatch, on line %d
sv: kunde inte konvertera booleanskt värde: storlekarna matchar inte, på rad %d

note: translator: this string will be truncated at 149 characters expanded.
en: empty query on line %d
sv: tom fråga på rad %d

note: translator: this string will be truncated at 149 characters expanded.
en: null value without indicator on line %d
sv: null-värde utan indikator på rad %d

note: translator: this string will be truncated at 149 characters expanded.
en: variable does not have an array type on line %d
sv: variabel har inte array-typ på rad %d

note: translator: this string will be truncated at 149 characters expanded.
en: data read from server is not an array on line %d
sv: data inläst från servern är inte en array på rad %d

note: translator: this string will be truncated at 149 characters expanded.
en: inserting an array of variables is not supported on line %d
sv: sätta in en array med variabler stöds inte på rad %d

note: translator: this string will be truncated at 149 characters expanded.
en: connection "%s" does not exist on line %d
sv: anslutning "%s" funns inte på rad %d

note: translator: this string will be truncated at 149 characters expanded.
en: not connected to connection "%s" on line %d
sv: ej ansluten till anslutning "%s" på rad %d

note: translator: this string will be truncated at 149 characters expanded.
en: invalid statement name "%s" on line %d
sv: ogiltigt satsnamn "%s" på rad %d

note: translator: this string will be truncated at 149 characters expanded.
en: descriptor "%s" not found on line %d
sv: deskriptor "%s" hittades inte på rad %d

note: translator: this string will be truncated at 149 characters expanded.
en: descriptor index out of range on line %d
sv: deskriptor-index utanför sitt intervall på rad %d

note: translator: this string will be truncated at 149 characters expanded.
en: unrecognized descriptor item "%s" on line %d
sv: okänd deskriptor-post "%s" på rad %d

note: translator: this string will be truncated at 149 characters expanded.
en: variable does not have a numeric type on line %d
sv: variabel har ej numerisk typ på rad %d

note: translator: this string will be truncated at 149 characters expanded.
en: variable does not have a character type on line %d
sv: variabel har ej character-typ på rad %d

note: translator: this string will be truncated at 149 characters expanded.
en: error in transaction processing on line %d
sv: fel i transaktionsprocessande på rad %d

note: translator: this string will be truncated at 149 characters expanded.
en: could not connect to database "%s" on line %d
sv: kunde inte ansluta till databas "%s" på rad %d

note: translator: this string will be truncated at 149 characters expanded.
en: SQL error %d on line %d
sv: SQL-fel %d på rad %d

en: the connection to the server was lost
sv: anslutningen till servern tappades

en: SQL error: %s
sv: SQL-fel: %s

en: <empty>
sv: <tom>
