pg_archivecleanup (PostgreSQL) 15 - en to el translation catalogue (27 entries)

en: error:
el: σφάλμα:

en: warning:
el: προειδοποίηση:

en: detail:
el: λεπτομέρεια:

en: hint:
el: υπόδειξη:

en: archive location "%s" does not exist
el: η τοποθεσία της αρχειοθήκης «%s» δεν υπάρχει

en: could not remove file "%s": %m
el: δεν ήταν δυνατή η αφαίρεση του αρχείου «%s»: %m

en: could not read archive location "%s": %m
el: δεν ήταν δυνατή η ανάγνωση της τοποθεσίας αρχειοθήκης «%s»: %m

en: could not close archive location "%s": %m
el: δεν ήταν δυνατό το κλείσιμο της τοποθεσίας αρχειοθήκης «%s»: %m

en: could not open archive location "%s": %m
el: δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα της τοποθεσίας αρχειοθήκης «%s»: %m

en: invalid file name argument
el: μη έγκυρη παράμετρος ονόματος αρχείου

en: Try "%s --help" for more information.
el: Δοκιμάστε «%s --help» για περισσότερες πληροφορίες.

en: %s removes older WAL files from PostgreSQL archives.
el: %s αφαιρεί παλαιότερα αρχεία WAL από αρχειοθήκες PostgreSQL.

en: Usage:
el: Χρήση:

en:   %s [OPTION]... ARCHIVELOCATION OLDESTKEPTWALFILE
el:   %s [ΕΠΙΛΟΓΗ]... ARCHIVELOCATION OLDESTKEPTWALFILE

en: 
    Options:
el: 
    Επιλογές:

en:   -d             generate debug output (verbose mode)
el:   -d             δημιουργία εξόδου αποσφαλμάτωσης (περιφραστική λειτουργία)

en:   -n             dry run, show the names of the files that would be removed
el:   -n             ξηρή λειτουργία, εμφάνιση των ονομάτων των αρχείων που θα αφαιρεθούν

en:   -V, --version  output version information, then exit
el:   -V, --version  εμφάνισε πληροφορίες έκδοσης, στη συνέχεια έξοδος

en:   -x EXT         clean up files if they have this extension
el:   -x EXT         εκκαθάριση αρχείων εάν περιέχουν αυτήν την επέκταση

en:   -?, --help     show this help, then exit
el:   -?, --help     εμφάνισε αυτό το μήνυμα βοήθειας, στη συνέχεια έξοδος

en: 
    For use as archive_cleanup_command in postgresql.conf:
      archive_cleanup_command = 'pg_archivecleanup [OPTION]... ARCHIVELOCATION %%r'
    e.g.
      archive_cleanup_command = 'pg_archivecleanup /mnt/server/archiverdir %%r'
el: 
    Για χρήση ως archive_cleanup_command στο postgresql.conf:
      archive_cleanup_command = 'pg_archivecleanup [ΕΠΙΛΟΓΗ]... ARCHIVELOCATION %%r’
    π.χ.
      archive_cleanup_command = ‘pg_archivecleanup /mnt/διακομιστής/αρχειοθήκη %%r’

en: 
    Or for use as a standalone archive cleaner:
    e.g.
      pg_archivecleanup /mnt/server/archiverdir 000000010000000000000010.00000020.backup
el: 
    Ή για χρήση ως αυτόνομο εκκαθαριστικό αρχειοθήκης:
    π.χ.
      pg_archivecleanup /mnt/server/archiverdir 0000000100000000000000000010.00000020.backup

en: 
    Report bugs to <%s>.
el: 
    Υποβάλετε αναφορές σφάλματων σε <%s>.

en: %s home page: <%s>
el: %s αρχική σελίδα: <%s>

en: must specify archive location
el: πρέπει να καθορίσετε τη τοποθεσία αρχειοθήκης

en: must specify oldest kept WAL file
el: πρέπει να καθορίσετε το παλαιότερο κρατημένο αρχείο WAL

en: too many command-line arguments
el: πάρα πολλές παράμετροι εισόδου από την γραμμή εντολών
