pg_resetxlog (PostgreSQL 9.1) - en to pl translation catalogue (107 entries)

en: %s: WARNING: cannot create restricted tokens on this platform
pl: %s: OSTRZEŻENIE nie można tworzyć ograniczonych tokenów na tej platformie

en: %s: could not open process token: error code %lu
pl: %s: nie można otworzyć tokenu procesu: kod błędu %lu

en: %s: could not allocate SIDs: error code %lu
pl: %s: nie udało się przydzielić SIDów: kod błędu %lu

en: %s: could not create restricted token: error code %lu
pl: %s: nie udało się utworzyć ograniczonego tokena: kod błędu %lu

en: %s: could not start process for command "%s": error code %lu
pl: %s: nie udało się uruchomić procesu dla polecenia "%s": kod błędu %lu

en: %s: could not re-execute with restricted token: error code %lu
pl: %s: nie udało się ponownie wykonać ograniczonego tokena: %lu

en: %s: could not get exit code from subprocess: error code %lu
pl: %s: nie udało uzyskać kodu wyjścia z usługi podrzędnej: kod błędu %lu

note: translator: the second %s is a command line argument (-e, etc)
en: %s: invalid argument for option %s
pl: %s: niepoprawny argument dla opcji %s

en: Try "%s --help" for more information.
pl: Spróbuj "%s --help" aby uzyskać więcej informacji.

en: %s: transaction ID epoch (-e) must not be -1
pl: %s: epoka ID transakcji (-e) nie może być -1

en: %s: transaction ID (-x) must not be 0
pl: %s: ID transakcji (-x) nie może być 0

en: %s: transaction ID (-c) must be either 0 or greater than or equal to 2
pl: %s: ID transakcji (-c) musi być albo 0 albo większa lub równa 2

en: %s: OID (-o) must not be 0
pl: %s: OID (-o) nie może być 0

en: %s: multitransaction ID (-m) must not be 0
pl: %s: ID multitransakcji (-m) nie może być 0

en: %s: oldest multitransaction ID (-m) must not be 0
pl: %s: najstarszy ID multitransakcji (-m) nie może być 0

en: %s: multitransaction offset (-O) must not be -1
pl: %s: offset multitransakcji (-O) nie może być -1

en: %s: too many command-line arguments (first is "%s")
pl: %s: za duża ilość parametrów (pierwszy to "%s")

en: %s: no data directory specified
pl: %s: katalog danych nie został ustawiony

en: %s: cannot be executed by "root"
pl: %s: nie może być wykonywane pod "rootem"

en: You must run %s as the PostgreSQL superuser.
pl: Musisz uruchomić %s jako superużytkownik PostgreSQL.

en: %s: could not change directory to "%s": %s
pl: %s: nie można zmienić katalogu na "%s": %s

en: %s: could not open file "%s" for reading: %s
pl: %s: nie można otworzyć pliku "%s" do odczytu: %s

en: %s: lock file "%s" exists
    Is a server running?  If not, delete the lock file and try again.
pl: %s: plik blokady "%s" istnieje
    Czy serwer działa? Jeśli nie, usuń plik blokady i spróbuj ponownie.

en: 
    If these values seem acceptable, use -f to force reset.
pl: 
    Jeśli te wartości wydają się do przyjęcia, użyj -f by wymusić reset.

en: The database server was not shut down cleanly.
    Resetting the transaction log might cause data to be lost.
    If you want to proceed anyway, use -f to force reset.
pl: Serwer bazy danych nie został poprawnie zamknięty.
    Zresetowanie dziennika transakcji może spowodować utratę danych.
    Jeśli chcesz kontynuować, użyj -f, aby wymusić reset.

en: Transaction log reset
pl: Reset dziennika transakcji

en: If you are sure the data directory path is correct, execute
      touch %s
    and try again.
pl: Jeśli jesteś pewien, że ścieżka folder u jest poprawna, wykonaj
      touch %s
    i spróbuj ponownie.

en: %s: could not read file "%s": %s
pl: %s: nie można odczytać z pliku "%s": %s

en: %s: pg_control exists but has invalid CRC; proceed with caution
pl: %s: pg_control istnieje ale ma niepoprawne CRC; postępuj ostrożnie

en: %s: pg_control exists but is broken or unknown version; ignoring it
pl: %s: pg_control istnieje ale jest uszkodzony lub ma nieznaną wersję, zignorowano

en: Guessed pg_control values:
pl: Odgadnięte wartości pg_control:

en: Current pg_control values:
pl: Bieżące wartości pg_control:

en: pg_control version number:            %u
pl: pg_control w wersji numer:                       %u

en: Catalog version number:               %u
pl: Katalog w wersji numer:                          %u

en: Database system identifier:           %s
pl: Identyfikator systemu bazy danych:               %s

en: Latest checkpoint's TimeLineID:       %u
pl: TimeLineID najnowszego punktu kontrolnego:       %u

en: Latest checkpoint's full_page_writes: %s
pl: full_page_writes najnowszego punktu kontrolnego: %s

en: off
pl: wyłączone

en: on
pl: włączone

en: Latest checkpoint's NextXID:          %u:%u
pl: NextXID najnowszego punktu kontrolnego:          %u:%u

en: Latest checkpoint's NextOID:          %u
pl: NextOID najnowszego punktu kontrolnego:          %u

en: Latest checkpoint's NextMultiXactId:  %u
pl: NextMultiXactId najnowszego punktu kontrolnego:  %u

en: Latest checkpoint's NextMultiOffset:  %u
pl: NextMultiOffset najnowszego punktu kontrolnego:  %u

en: Latest checkpoint's oldestXID:        %u
pl: oldestXID najnowszego punktu kontrolnego:        %u

en: Latest checkpoint's oldestXID's DB:   %u
pl: DB oldestXID'u najnowszego punktu kontrolnego:   %u

en: Latest checkpoint's oldestActiveXID:  %u
pl: NextXID najnowszego punktu kontrolnego:          %u

en: Latest checkpoint's oldestMultiXid:   %u
pl: oldestMultiXid najnowszego punktu kontrolnego:   %u

en: Latest checkpoint's oldestMulti's DB: %u
pl: DB oldestMulti'u najnowszego punktu kontrolnego:  %u

en: Latest checkpoint's oldestCommitTsXid:%u
pl: oldestCommitTsXid najnowszego punktu kontrolnego: %u

en: Latest checkpoint's newestCommitTsXid:%u
pl: newestCommitTsXid najnowszego punktu kontrolnego: %u

en: Maximum data alignment:               %u
pl: Maksymalne wyrównanie danych:                    %u

en: Database block size:                  %u
pl: Wielkość bloku bazy danych:                      %u

en: Blocks per segment of large relation: %u
pl: Bloki na segment są w relacji:                   %u

en: WAL block size:                       %u
pl: Wielkość bloku WAL:                              %u

en: Bytes per WAL segment:                %u
pl: Bajtów na segment WAL:                           %u

en: Maximum length of identifiers:        %u
pl: Maksymalna długość identyfikatorów:              %u

en: Maximum columns in an index:          %u
pl: Maksymalna liczba kolumn w indeksie:             %u

en: Maximum size of a TOAST chunk:        %u
pl: Maksymalny rozmiar fragmentu TOAST:              %u

en: Size of a large-object chunk:         %u
pl: Rozmiar fragmentu dużego obiektu:                %u

en: Date/time type storage:               %s
pl: Typ przechowywania daty/czasu:                   %s

en: 64-bit integers
pl: 64-bit'owe zmienne integer

en: floating-point numbers
pl: liczby zmiennoprzecinkowe

en: Float4 argument passing:              %s
pl: Przekazywanie parametru float4:                  %s

en: by reference
pl: przez referencję

en: by value
pl: przez wartość

en: Float8 argument passing:              %s
pl: Przekazywanie parametru float8:                  %s

en: Data page checksum version:           %u
pl: Suma kontrolna strony danych w wersji numer:     %u

en: 
    
    Values to be changed:
pl: 
    
    Wartości do zmiany:

en: First log segment after reset:        %s
pl: Pierwszy segment dziennika po resecie:            %s

en: NextMultiXactId:                      %u
pl: NextMultiXactId:                                  %u

en: OldestMultiXid:                       %u
pl: OldestMultiXid:                                   %u

en: OldestMulti's DB:                     %u
pl: DB OldestMulti'u:                                 %u

en: NextMultiOffset:                      %u
pl: NextMultiOffset:                                  %u

en: NextOID:                              %u
pl: NextOID:                                          %u

en: NextXID:                              %u
pl: NextXID:                                          %u

en: OldestXID:                            %u
pl: OldestXID:                                        %u

en: OldestXID's DB:                       %u
pl: DB OldestXIDu:                                    %u

en: NextXID epoch:                        %u
pl: Epoka NextXID:                                    %u

en: oldestCommitTsXid:                    %u
pl: oldestCommitTsXid:                                %u

en: newestCommitTsXid:                    %u
pl: newestCommitTsXid:                                %u

en: %s: internal error -- sizeof(ControlFileData) is too large ... fix PG_CONTROL_SIZE
pl: %s: błąd wewnętrzny -- sizeof(ControlFileData) jest zbyt duża ... popraw PG_CONTROL_SIZE

en: %s: could not create pg_control file: %s
pl: %s: nie można utworzyć pliku pg_control: %s

en: %s: could not write pg_control file: %s
pl: %s: nie można pisać do pliku pg_control: %s

en: %s: fsync error: %s
pl: %s: błąd fsync: %s

en: %s: could not open directory "%s": %s
pl: %s: nie można otworzyć katalogu "%s": %s

en: %s: could not read directory "%s": %s
pl: %s: nie można odczytać katalogu "%s": %s

en: %s: could not close directory "%s": %s
pl: %s: nie można zamknąć katalogu "%s": %s

en: %s: could not delete file "%s": %s
pl: %s: nie można usunąć pliku "%s": %s

en: %s: could not open file "%s": %s
pl: %s: nie można otworzyć pliku "%s": %s

en: %s: could not write file "%s": %s
pl: %s: nie można zapisać pliku "%s": %s

en: %s resets the PostgreSQL transaction log.
pl: %s resetuje log transakcji PostgreSQL.

en: Usage:
      %s [OPTION]... DATADIR
pl: Sposób użycia:
      %s [OPCJA]... FOLDERDANYCH

en: Options:
pl: Opcje:

en:   -c XID,XID       set oldest and newest transactions bearing commit timestamp
pl:   -c XID,XID       ustawia najstarszy i najświeższy znacznik czasu wykonywanego zatwierdzenia

en:                    (zero in either value means no change)
pl:                    (zero w obu wartościach oznacza brak zmian)

en:  [-D] DATADIR      data directory
pl:  [-D] DATADIR      folder bazy danych

en:   -e XIDEPOCH      set next transaction ID epoch
pl:   -e XIDEPOCH      ustawia epokę ID następnej transakcji

en:   -f               force update to be done
pl:   -f               wymusza wykonanie modyfikacji

en:   -l XLOGFILE      force minimum WAL starting location for new transaction log
pl:   -l XLOGFILE      wymusza minimalne położenie początkowe WAL dla nowego komunikatu transakcji

en:   -m MXID,MXID     set next and oldest multitransaction ID
pl:   -m XID,MXID      ustawia ID następnej i najstarszej multitransakcji

en:   -n               no update, just show what would be done (for testing)
pl:   -n               bez modyfikacji, po prostu wyświetl co będzie zrobione (do testowania)

en:   -o OID           set next OID
pl:   -o OID           ustawia następny OID

en:   -O OFFSET        set next multitransaction offset
pl:   -O OFFSET        ustawia następny offset multitransakcji

en:   -V, --version    output version information, then exit
pl:   -V, --version    wypisuje informacje o wersji i kończy

en:   -x XID           set next transaction ID
pl:   -x XID           ustawia ID następnej transakcji

en:   -?, --help       show this help, then exit
pl:   -?, --help       pokazuje ten ekran pomocy i kończy

en: 
    Report bugs to <pgsql-bugs@postgresql.org>.
pl: 
    Błędy proszę przesyłać na adres <pgsql-bugs@postgresql.org>.
