pg_test_fsync (PostgreSQL) 15 - en to el translation catalogue (32 entries)

en: error:
el: σφάλμα:

en: warning:
el: προειδοποίηση:

en: detail:
el: λεπτομέρεια:

en: hint:
el: υπόδειξη:

note: translator: maintain alignment with NA_FORMAT
en: %13.3f ops/sec  %6.0f usecs/op
el: %13.3f ops/sec %6.0f usecs/op

en: could not create thread for alarm
el: δεν ήταν δυνατή η δημιουργία νήματος για ειδοποίηση

en: Usage: %s [-f FILENAME] [-s SECS-PER-TEST]
el: Χρήση: %s [-f FILENAME] [-s SECS-PER-TEST]

en: invalid argument for option %s
el: μη έγκυρη παράμετρος για την επιλογή %s

en: Try "%s --help" for more information.
el: Δοκιμάστε «%s --help» για περισσότερες πληροφορίες.

en: %s must be in range %u..%u
el: %s πρέπει να βρίσκεται εντός εύρους %u..%u

en: too many command-line arguments (first is "%s")
el: πάρα πολλές παράμετροι εισόδου από την γραμμή εντολών (η πρώτη είναι η «%s»)

en: %u second per test
     | %u seconds per test
el[0]: %u δευτερόλεπτο ανά τεστ
el[1]: %u δευτερόλεπτα ανά τεστ

en: O_DIRECT supported on this platform for open_datasync and open_sync.
el: O_DIRECT υποστηρίζεται σε αυτήν την πλατφόρμα για open_datasync και open_sync.

en: F_NOCACHE supported on this platform for open_datasync and open_sync.
el: F_NOCACHE υποστηρίζεται σε αυτήν την πλατφόρμα για open_datasync και open_sync.

en: Direct I/O is not supported on this platform.
el: Άμεσο I/O δεν υποστηρίζεται σε αυτήν την πλατφόρμα.

en: could not open output file
el: δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα αρχείου εξόδου

en: write failed
el: απέτυχε η εγγραφή

en: fsync failed
el: fsync απέτυχε

en: 
    Compare file sync methods using one %dkB write:
el: 
    Συγκρίνετε τις μεθόδους συγχρονισμού αρχείων χρησιμοποιώντας μία εγγραφή %dkB:

en: 
    Compare file sync methods using two %dkB writes:
el: 
    Συγκρίνετε τις μεθόδους συγχρονισμού αρχείων χρησιμοποιώντας δύο εγγραφές %dkB:

en: (in wal_sync_method preference order, except fdatasync is Linux's default)
el: (με wal_sync_method σειρά προτίμησης, εκτός από fdatasync είναι η προεπιλογή σε Linux)

en: * This file system and its mount options do not support direct
      I/O, e.g. ext4 in journaled mode.
el: * Αυτό το σύστημα αρχείων και οι επιλογές  προσάρτησής του δεν υποστηρίζουν
      άμεσο I/O, π.χ. ext4 σε λειτουργία journal.

en: 
    Compare open_sync with different write sizes:
el: 
    Συγκρίνετε open_sync με διαφορετικά μεγέθη εγγραφής:

en: (This is designed to compare the cost of writing 16kB in different write
    open_sync sizes.)
el: (Αυτό έχει σχεδιαστεί για να συγκρίνει το κόστος της γραφής 16kB σε διαφορετικά
    μεγέθη open_sync.)

en:  1 * 16kB open_sync write
el:  1 * 16kB open_sync εγγραφή

en:  2 *  8kB open_sync writes
el:  2 *  8kB open_sync εγγραφές

en:  4 *  4kB open_sync writes
el:  4 *  4kB open_sync εγγραφές

en:  8 *  2kB open_sync writes
el:  8 *  2kB open_sync εγγραφές

en: 16 *  1kB open_sync writes
el: 16 *  1kB open_sync εγγραφές

en: 
    Test if fsync on non-write file descriptor is honored:
el: 
    Ελέγξτε εάν τηρείται το fsync σε μη-εγγράψιμο περιγραφέα αρχείων:

en: (If the times are similar, fsync() can sync data written on a different
    descriptor.)
el: (Εάν οι χρόνοι είναι παρόμοιοι, το fsync() μπορεί να συγχρονίσει δεδομένα εγγεγραμμένα
    σε διαφορετικό περιγραφέα.)

en: 
    Non-sync'ed %dkB writes:
el: 
    Μη-συγχρονισμένες %dkB εγγραφές:
