pg_test_fsync (PostgreSQL) 15 - en to ka translation catalogue (31 entries)

en: error:
ka: შეცდომა:

en: warning:
ka: გაფრთხილება:

en: detail:
ka: დეტალები:

en: hint:
ka: მინიშნება:

note: translator: maintain alignment with NA_FORMAT
en: %13.3f ops/sec  %6.0f usecs/op
ka: %13.3f ოპ/წმ  %6.0f მკწმ/ოპ

en: could not create thread for alarm
ka: გაფრთხილების ძაფის შექმნა შეუძლებელია

en: Usage: %s [-f FILENAME] [-s SECS-PER-TEST]
ka: გამოყენება: %s [-f ფაილისსახელი] [-s წამიტესტი]

en: invalid argument for option %s
ka: არასწორი არგუმენტი პარამეტრისთვის: %s

en: Try "%s --help" for more information.
ka: მეტი ინფორმაციისთვის სცადეთ '%s --help'.

en: %s must be in range %u..%u
ka: %s- %u-დან %u-მდე დიაპაზონში უნდა იყოს

en: too many command-line arguments (first is "%s")
ka: მეტისმეტად ბევრი ბრძანების-სტრიქონის არგუმენტი (პირველია "%s")

en: O_DIRECT supported on this platform for open_datasync and open_sync.
ka: ამ პლატფორმაზე O_DIRECT მხარდაჭერილია open_datasync და open_sync-სთვის.

en: F_NOCACHE supported on this platform for open_datasync and open_sync.
ka: ამ პლატფორმაზე F_NOCACHE მხარდაჭერილია open_datasync და open_sync-სთვის.

en: Direct I/O is not supported on this platform.
ka: DIRECT I/O ამ პლატფორმაზე მხარდაჭერილი არაა.

en: could not open output file
ka: გამოტანის ფაილის გახსნის შეცდომა

en: write failed
ka: ჩაწერის შეცდომა

en: fsync failed
ka: fsync-ის შეცდომა

en: 
    Compare file sync methods using one %dkB write:
ka: 
    სინქრნიზაციის მეთოდების შედარება ერთი %dკბ ჩაწერით:

en: 
    Compare file sync methods using two %dkB writes:
ka: 
    სინქრნიზაციის მეთოდების შედარება ორი %dკბ ჩაწერით:

en: (in wal_sync_method preference order, except fdatasync is Linux's default)
ka: (wal_sync_method -ის რჩეული მიმდევრობით, fdatasync-ის გარდა, რომელიც ლინუქსზე ნაგულისხმებია)

en: * This file system and its mount options do not support direct
      I/O, e.g. ext4 in journaled mode.
ka: * ამ ფაილურ სისტემას და მის მიმაგრების პარამეტრებს პირდაპირი შეტანა/გამოტანის
    მხარდაჭერა არ გააჩნიათ. მაგ: ext4 ჟურნალის მხარდაჭერით.

en: 
    Compare open_sync with different write sizes:
ka: 
    open_sync-ის შედარება ჩაწერის სხვაფასხვა ზომებით:

en: (This is designed to compare the cost of writing 16kB in different write
    open_sync sizes.)
ka: (განკუთვნილია 16კბ-ის ჩაწერის ფასის გასარკვევად 
    open_sync-ის სხვადსხვა ზომების დროს.)

en:  1 * 16kB open_sync write
ka:  1 * 16კბ open_sync ჩაწერა

en:  2 *  8kB open_sync writes
ka:  2 *  8კბ open_sync ჩაწერა

en:  4 *  4kB open_sync writes
ka:  4 *  4კბ open_sync ჩაწერა

en:  8 *  2kB open_sync writes
ka:  8 *  2კბ open_sync ჩაწერა

en: 16 *  1kB open_sync writes
ka: 16 *  1კბ open_sync ჩაწერა

en: 
    Test if fsync on non-write file descriptor is honored:
ka: 
    შემოწმება, ხდება თუ არა fsync ფაილის მითითებით, რომელიც კთხვისთვისაა გახსნილი.

en: (If the times are similar, fsync() can sync data written on a different
    descriptor.)
ka: (თუ დროები ჰგვანან, fsync()-ს შეუძლია მონაცემების სინქრონიზაცია,
    რომელიც სხვა დესკრიპტორით ჩაიწერა)

en: 
    Non-sync'ed %dkB writes:
ka: 
    არასინქრონიზებული %dკბ ჩაწერები:
