libpq (PostgreSQL 9.1) - en to pl translation catalogue (208 entries)

en: GSSAPI continuation error
pl: błąd kontynuowania GSSAPI

en: host name must be specified
pl: nazwa hosta musi być określona

en: duplicate GSS authentication request
pl: podwójne żądanie autoryzacji GSS

en: out of memory
pl: brak pamięci

en: GSSAPI name import error
pl: błąd importu nazwy GSSAPI

en: SSPI continuation error
pl: błąd kontynuowania SSPI

en: could not acquire SSPI credentials
pl: nie można nabyć poświadczeń SSPI

en: SASL authentication mechanism %s not supported
pl: mechanizm autoryzacji %s SASL nie jest dostępny

en: SCM_CRED authentication method not supported
pl: Metoda autoryzacji SCM_CRED nie jest dostępna

en: Kerberos 4 authentication not supported
pl: metoda autoryzacji Kerberos 4 nie jest dostępna

en: Kerberos 5 authentication not supported
pl: metoda autoryzacji Kerberos 5 nie jest dostępna

en: GSSAPI authentication not supported
pl: Metoda autoryzacji GSSAPI nie jest dostępna

en: SSPI authentication not supported
pl: Metoda autoryzacji SSPI nie jest dostępna

en: Crypt authentication not supported
pl: metoda autoryzacji Crypt nie jest dostępna

en: authentication method %u not supported
pl: metoda autoryzacji %u nie jest dostępna

en: user name lookup failure: error code %lu
pl: niepowodzenie wyszukiwania nazwy użytkownika: kod błędu %lu

en: could not look up local user ID %d: %s
pl: nie udało się odnaleźć lokalnego ID użytkownika %d: %s

en: local user with ID %d does not exist
pl: lokalny użytkownik o ID %d nie istnieje

en: could not match %d port numbers to %d hosts
pl: nie można dopasować %d numerów portów do %d hostów

en: could not get home directory to locate password file
pl: nie można pobrać katalogu domowego aby zlokalizować plik haseł

en: invalid sslmode value: "%s"
pl: błędna wartość sslmode: "%s"

en: sslmode value "%s" invalid when SSL support is not compiled in
pl: błędna wartość sslmode "%s" gdyż obsługa SSL nie została skompilowana

en: invalid target_session_attrs value: "%s"
pl: błędna wartość target_session_attrs: "%s"

en: could not set socket to TCP no delay mode: %s
pl: nie można ustawić gniazda TCP w tryb bez opóźnień: %s

en: could not connect to server: %s
    	Is the server running locally and accepting
    	connections on Unix domain socket "%s"?
pl: nie można połączyć się z serwerem: %s
    	Czy serwer działa lokalnie i akceptuje
    	połączenia przy pomocy gniazd dziedziny Uniksa "%s"?

en: could not connect to server: %s
    	Is the server running on host "%s" (%s) and accepting
    	TCP/IP connections on port %s?
pl: nie można połączyć się z serwerem: %s
    	Czy serwer działa na serwerze "%s" (%s) i akceptuje
    	połączenia TCP/IP na porcie %s?

en: could not connect to server: %s
    	Is the server running on host "%s" and accepting
    	TCP/IP connections on port %s?
pl: nie można połączyć się z serwerem: %s
    	Czy serwer działa na stacji sieciowej "%s" i akceptuje
    	połączenia TCP/IP na porcie %s?

en: setsockopt(TCP_KEEPIDLE) failed: %s
pl: nie powiodło się setsockopt(TCP_KEEPIDLE): %s

en: setsockopt(TCP_KEEPALIVE) failed: %s
pl: nie powiodło się setsockopt(TCP_KEEPALIVE): %s

en: setsockopt(TCP_KEEPINTVL) failed: %s
pl: nie powiodło się setsockopt(TCP_KEEPINTVL): %s

en: setsockopt(TCP_KEEPCNT) failed: %s
pl: nie powiodło się setsockopt(TCP_KEEPCNT): %s

en: WSAIoctl(SIO_KEEPALIVE_VALS) failed: %ui
pl: nie powiodło się WSAIoctl(SIO_KEEPALIVE_VALS): %ui

en: invalid port number: "%s"
pl: nieprawidłowy numer portu: "%s"

en: Unix-domain socket path "%s" is too long (maximum %d bytes)
pl: Za długa ścieżka gniazda domeny Unix "%s" (maks %d bajtów)

en: could not translate host name "%s" to address: %s
pl: nie można przetłumaczyć nazwy hosta "%s" na adres: %s

en: could not translate Unix-domain socket path "%s" to address: %s
pl: nie można przetłumaczyć ścieżki gniazda domeny Uniks "%s" na adres: %s

en: invalid connection state, probably indicative of memory corruption
pl: błędny stan połączenia, prawdopodobnie oznajmiający uszkodzenie pamięci

en: could not create socket: %s
pl: nie można utworzyć gniazda: %s

en: could not set socket to nonblocking mode: %s
pl: nie można ustawić gniazda w tryb nieblokujący: %s

en: could not set socket to close-on-exec mode: %s
pl: nie można ustawić gniazda obsługi zamknięcia przy uruchomieniu: %s

en: keepalives parameter must be an integer
pl: parametr keepalives musi być liczbą całkowitą

en: setsockopt(SO_KEEPALIVE) failed: %s
pl: nie powiodło się setsockopt(SO_KEEPALIVE): %s

en: could not get socket error status: %s
pl: nie można otrzymać błędu gniazda: %s

en: could not get client address from socket: %s
pl: nie można otrzymać adresu klienta z gniazda: %s

en: requirepeer parameter is not supported on this platform
pl: parametr requirepeer nie jest obsługiwany na tej platformie

en: could not get peer credentials: %s
pl: nie można pobrać poświadczeń wzajemnych: %s

en: requirepeer specifies "%s", but actual peer user name is "%s"
pl: requirepeer wskazuje "%s", ale nazwa bieżącego użytkownika równorzędnego to "%s"

en: could not send SSL negotiation packet: %s
pl: nie można wysłać pakietu negocjacji SSL: %s

en: could not send startup packet: %s
pl: nie można wysłać pakietu rozpoczynającego: %s

en: server does not support SSL, but SSL was required
pl: serwer nie obsługuje SSL, ale SSL było wymagane

en: received invalid response to SSL negotiation: %c
pl: otrzymano niepoprawną odpowiedź negocjacji SSL: %c

en: expected authentication request from server, but received %c
pl: oczekiwano prośby autoryzacji z serwera ale otrzymano %c

en: out of memory allocating GSSAPI buffer (%d)
pl: brak pamięci podczas alokacji bufora GSSAPI (%d)

en: out of memory allocating SASL buffer (%d)
pl: brak pamięci podczas alokacji bufora SASL (%d)

en: unexpected message from server during startup
pl: niespodziewana wiadomość z serwera podczas startu

en: could not make a writable connection to server "%s:%s"
pl: nie można ustanowić połączenia z serwerem do zapisu: "%s:%s"

en: test "show transaction_read_only" failed  on "%s:%s"
pl: niepowodzenie testu "show transaction_read_only"  na "%s:%s"

en: invalid connection state %d, probably indicative of memory corruption
pl: nieprawidłowy stan połączenia %d, prawdopodobnie wskazujący na uszkodzenie pamięci

en: PGEventProc "%s" failed during PGEVT_CONNRESET event
pl: PGEventProc "%s" zawiodła podczas zdarzenia PGEVT_CONNRESET

en: invalid LDAP URL "%s": scheme must be ldap://
pl: Niepoprawny adres URL LDAP "%s": schemat musi być ldap://

en: invalid LDAP URL "%s": missing distinguished name
pl: niepoprawny adres URL LDAP "%s": brakująca nazwa wyróżniająca

en: invalid LDAP URL "%s": must have exactly one attribute
pl: niepoprawny adres URL LDAP "%s": musi mieć dokładnie jeden atrybut

en: invalid LDAP URL "%s": must have search scope (base/one/sub)
pl: niepoprawny adres URL LDAP "%s": musi mieć zakres wyszukiwania (base/one/sub)

en: invalid LDAP URL "%s": no filter
pl: niepoprawny adres URL LDAP "%s": brak filtra

en: invalid LDAP URL "%s": invalid port number
pl: niepoprawny adres URL LDAP "%s": niepoprawny numer portu

en: could not create LDAP structure
pl: nie można utworzyć struktury LDAP

en: lookup on LDAP server failed: %s
pl: przeszukiwanie LDAP nie powiodło się: %s

en: more than one entry found on LDAP lookup
pl: ponad jeden wpis znaleziono podczas przeszukiwania LDAP

en: no entry found on LDAP lookup
pl: nie znaleziono wpisu podczas przeszukiwania LDAP

en: attribute has no values on LDAP lookup
pl: atrybut nie ma wartości w przeszukiwaniu LDAP

en: missing "=" after "%s" in connection info string
pl: brakujące "=" po "%s" w łańcuchu informacyjnym połączenia

en: invalid connection option "%s"
pl: błędna opcja połączenia "%s"

en: unterminated quoted string in connection info string
pl: niezamknięty cudzysłów w łańcuchu informacyjnym połączenia

en: could not get home directory to locate service definition file
pl: nie można pobrać katalogu domowego aby zlokalizować plik definicji usługi

en: definition of service "%s" not found
pl: nie znaleziono definicji usługi "%s"

en: service file "%s" not found
pl: nie znaleziono pliku usługi "%s"

en: line %d too long in service file "%s"
pl: zbyt długa linia %d w pliku usługi "%s"

en: syntax error in service file "%s", line %d
pl: błąd składni w pliku usługi "%s", linia %d

en: nested service specifications not supported in service file "%s", line %d
pl: zagnieżdżone specyfikacje usług nie są obsługiwane w pliku usługi "%s", linia %d

en: invalid URI propagated to internal parser routine: "%s"
pl: niepoprawny URI przekazany do wewnętrznej procedury parsującej: "%s"

en: end of string reached when looking for matching "]" in IPv6 host address in URI: "%s"
pl: osiągnięto koniec ciągu znaków podczas wyszukiwania kończącego "]" w adresie IPv6 hosta w URI: "%s"

en: IPv6 host address may not be empty in URI: "%s"
pl: adres IPv6 hosta nie może być pusty w URI: "%s"

en: unexpected character "%c" at position %d in URI (expected ":" or "/"): "%s"
pl: nieoczekiwany znak "%c" w URI na pozycji %d (oczekiwano ":" lub "/"): "%s"

en: extra key/value separator "=" in URI query parameter: "%s"
pl: nadmiarowy znak "=" rozdzielający klucz/wartość w parametrze zapytania URI: "%s"

en: missing key/value separator "=" in URI query parameter: "%s"
pl: brak znaku "=" rozdzielającego klucz/wartość w parametrze zapytania URI: "%s"

en: invalid URI query parameter: "%s"
pl: nieprawidłowy parametr zapytania URI: "%s"

en: invalid percent-encoded token: "%s"
pl: niepoprawny kodowany procentem znak: "%s"

en: forbidden value %%00 in percent-encoded value: "%s"
pl: zabroniona wartość %%00 w znaku kodowanym procentem: "%s"

en: connection pointer is NULL
pl: wskaźnik połączenia ma wartość NULL

en: WARNING: password file "%s" is not a plain file
pl: OSTRZEŻENIE: plik hasła "%s" nie jest zwykłym plikiem

en: WARNING: password file "%s" has group or world access; permissions should be u=rw (0600) or less
pl: UWAGA: plik hasła "%s" posiada globalne lub grupowe uprawnienia odczytu;
    uprawniania powinny być ustawione na u=rw (0600) lub słabsze

en: password retrieved from file "%s"
pl: hasło odczytane z pliku "%s"

en: NOTICE
pl: UWAGA

en: command string is a null pointer
pl: łańcuch polecenia jest wskaźnikiem null

en: number of parameters must be between 0 and 65535
pl: liczba parametrów musi być pomiędzy 0 i 65535

en: statement name is a null pointer
pl: nazwa instrukcji jest wskaźnikiem null

en: function requires at least protocol version 3.0
pl: funkcja wymaga przynajmniej protokołu w wersji 3.0

en: no connection to the server
pl: brak połączenia z serwerem

en: another command is already in progress
pl: inne polecenie jest aktualnie wykonywane

en: length must be given for binary parameter
pl: musi być podana długość parametru binarnego

en: unexpected asyncStatus: %d
pl: nieoczekiwany asyncStatus: %d

en: PGEventProc "%s" failed during PGEVT_RESULTCREATE event
pl: PGEventProc "%s" zawiodła podczas zdarzenia PGEVT_RESULTCREATE

en: COPY terminated by new PQexec
pl: COPY zakończone przez nowe PQexec

en: COPY IN state must be terminated first
pl: stan COPY IN musi zostać wcześniej zakończony

en: COPY OUT state must be terminated first
pl: stan COPY OUT musi zostać wcześniej zakończony

en: PQexec not allowed during COPY BOTH
pl: PQexec niedozwolone podczas COPY BOTH

en: no COPY in progress
pl: brak COPY w toku

en: connection in wrong state
pl: połączenie posiada błędny stan

en: invalid ExecStatusType code
pl: błędny kod ExecStatusType

en: PGresult is not an error result
pl: PGresult nie jest wynikiem błedu

en: column number %d is out of range 0..%d
pl: numer kolumny %d wykracza poza zakres 0..%d

en: row number %d is out of range 0..%d
pl: numer wiersza %d wykracza poza zakres 0..%d

en: parameter number %d is out of range 0..%d
pl: numer parametru %d wykracza poza zakres 0..%d

en: could not interpret result from server: %s
pl: nie można zinterpretować wyników z serwera: %s

en: incomplete multibyte character
pl: niepełny znak wielobajtowy

en: cannot determine OID of function lo_truncate
pl: nie można ustalić OID funkcji lo_truncate

en: argument of lo_truncate exceeds integer range
pl: argument lo_truncate jest spoza zakresu typu integer

en: cannot determine OID of function lo_truncate64
pl: nie można ustalić OID funkcji lo_truncate64

en: argument of lo_read exceeds integer range
pl: argument lo_read jest spoza zakresu typu integer

en: argument of lo_write exceeds integer range
pl: argument lo_write jest spoza zakresu typu integer

en: cannot determine OID of function lo_lseek64
pl: nie można ustalić OID funkcji lo_lseek64

en: cannot determine OID of function lo_create
pl: nie można ustalić OID funkcji lo_create

en: cannot determine OID of function lo_tell64
pl: nie można ustalić OID funkcji lo_tell64

en: could not open file "%s": %s
pl: nie można otworzyć pliku "%s": %s

en: could not read from file "%s": %s
pl: nie można czytać z pliku "%s": %s

en: could not write to file "%s": %s
pl: nie można pisać do pliku "%s": %s

en: query to initialize large object functions did not return data
pl: zapytanie inicjujące duży obiekt nie zwróciło żadnych danych

en: cannot determine OID of function lo_open
pl: nie można ustalić OID funkcji lo_open

en: cannot determine OID of function lo_close
pl: nie można ustalić OID funkcji lo_close

en: cannot determine OID of function lo_creat
pl: nie można ustalić OID funkcji lo_creat

en: cannot determine OID of function lo_unlink
pl: nie można ustalić OID funkcji lo_unlink

en: cannot determine OID of function lo_lseek
pl: nie można ustalić OID funkcji lo_lseek

en: cannot determine OID of function lo_tell
pl: nie można ustalić OID funkcji lo_tell

en: cannot determine OID of function loread
pl: nie można ustalić OID funkcji loread

en: cannot determine OID of function lowrite
pl: nie można ustalić OID funkcji lowrite

en: integer of size %lu not supported by pqGetInt
pl: typ integer o rozmiarze %lu nie jest obsługiwany przez pqGetInt

en: integer of size %lu not supported by pqPutInt
pl: typ integer o rozmiarze %lu nie jest obsługiwany przez pqPutInt

en: connection not open
pl: połączenie nie jest otwarte

en: server closed the connection unexpectedly
    	This probably means the server terminated abnormally
    	before or while processing the request.
pl: serwer zamknął połączenie niespodziewanie
    	Oznacza to prawdopodobnie iż serwer zakończył działanie niepoprawnie
    	przed lub podczas przetwarzania zapytania.

en: timeout expired
pl: upłynął limit czasu rządania

en: invalid socket
pl: nieprawidłowe gniazdo

en: select() failed: %s
pl: select() nie udało się: %s

en: invalid setenv state %c, probably indicative of memory corruption
pl: niepoprawny stan setenv %c, prawdopodobnie oznajmiający uszkodzenie pamięci

en: invalid state %c, probably indicative of memory corruption
pl: niepoprawny stan %c, prawdopodobnie oznajmiający uszkodzenie pamięci

en: message type 0x%02x arrived from server while idle
pl: otrzymano wiadomość typu 0x%02x z serwera podczas procesu bezczynności

en: out of memory
pl: brak pamięci

en: unexpected character %c following empty query response ("I" message)
pl: nieznany znak %c następujący po odpowiedzi pustego zapytania (wiadomość "I")

en: server sent data ("D" message) without prior row description ("T" message)
pl: serwer wysłał dane (wiadomość "D") bez wcześniejszego opisu wiersza (wiadomość "T")

en: server sent binary data ("B" message) without prior row description ("T" message)
pl: serwer wysłał dane binarne (wiadomość "B") bez wcześniejszego opisu wiersza (wiadomość "T")

en: unexpected response from server; first received character was "%c"
pl: nieznana odpowiedź z serwera: pierwszym znakiem otrzymanym był "%c"

en: out of memory for query result
pl: brak pamięci dla wyników zapytania

en: lost synchronization with server, resetting connection
pl: utracono synchronizację z serwerem, resetuję połączenie

en: protocol error: id=0x%x
pl: błąd protokołu: id=0x%x

en: server sent data ("D" message) without prior row description ("T" message)
pl: serwer wysłał dane (wiadomość "D") bez wcześniejszego opisu wiersza (wiadomość "T")

en: message contents do not agree with length in message type "%c"
pl: zawartość wiadomości nie zgadza się z długością wiadomości typu "%c"

en: lost synchronization with server: got message type "%c", length %d
pl: utracono synchronizację z serwerem: otrzymano wiadomość typu"%c", długość %d

en: insufficient data in "T" message
pl: niewystarczająca ilość danych w wiadomości "T"

en: extraneous data in "T" message
pl: nadmiarowe dane w wiadomości "T"

en: extraneous data in "t" message
pl: nadmiarowe dane w wiadomości "t"

en: insufficient data in "D" message
pl: niewystarczająca ilość danych w wiadomości "D"

en: unexpected field count in "D" message
pl: nieoczekiwana liczba pól we wiadomości "D"

en: extraneous data in "D" message
pl: nadmiarowe dane w wiadomości "D"

en: no error message available
pl: brak dostępnego komunikatu błędu

note: translator: %s represents a digit string
en:  at character %s
pl:  znak %s

en: DETAIL:  %s
pl: SZCZEGÓŁY:  %s

en: HINT:  %s
pl: PODPOWIEDŹ:  %s

en: QUERY:  %s
pl: ZAPYTANIE:  %s

en: CONTEXT:  %s
pl: KONTEKST:  %s

en: SCHEMA NAME:  %s
pl: NAZWA SCHEMATU:  %s

en: TABLE NAME:  %s
pl: NAZWA TABELI:  %s

en: COLUMN NAME:  %s
pl: NAZWA KOLUMNY:  %s

en: DATATYPE NAME:  %s
pl: NAZWA TYPU DANYCH:  %s

en: CONSTRAINT NAME:  %s
pl: NAZWA OGRANICZENIA:  %s

en: LOCATION:
pl: POŁOŻENIE:

en: LINE %d:
pl: LINIA %d:

en: PQgetline: not doing text COPY OUT
pl: PQgetline: nie działam aktualnie w stanie COPY OUT

en: SSL SYSCALL error: %s
pl: błąd SSL SYSCALL: %s

en: SSL SYSCALL error: EOF detected
pl: błąd SSL SYSCALL: wykryto EOF

en: SSL error: %s
pl: błąd SSL: %s

en: SSL connection has been closed unexpectedly
pl: Połączenie SSL zostało nieoczekiwanie zamknięte

en: unrecognized SSL error code: %d
pl: nieznany błąd SSL o kodzie: %d

en: SSL certificate's name entry is missing
pl: brak wejścia nazwy certyfikatu SSL

en: SSL certificate's name contains embedded null
pl: nazwa certyfikatu SSL zawiera osadzony null

en: host name must be specified for a verified SSL connection
pl: nazwa hosta musi zostać podana dla zweryfikowanego połączenia SSL

en: server certificate for "%s" does not match host name "%s"
pl: certyfikat dla serwera "%s" nie odpowiada nazwie hosta "%s"

en: could not get server's host name from server certificate
pl: nie można odczytać nazwy serwera z jego certyfikatu

en: could not create SSL context: %s
pl: nie można utworzyć kontekstu SSL: %s

en: could not read root certificate file "%s": %s
pl: nie można odczytać pliku z certyfikatem użytkownika root "%s": %s

en: SSL library does not support CRL certificates (file "%s")
pl: biblioteka SSL nie wspiera certyfikatów CRL (plik "%s")

en: could not get home directory to locate root certificate file
    Either provide the file or change sslmode to disable server certificate verification.
pl: nie można pobrać folderu domowego aby zlokalizować plik certyfikatu głównego
    Albo dostarcz plik albo zmień tryb ssl by zablokować weryfikację certyfikatu serwera.

en: root certificate file "%s" does not exist
    Either provide the file or change sslmode to disable server certificate verification.
pl: plik certyfikatu głównego "%s" nie istnieje
    Albo dostarcz plik albo zmień tryb ssl by zablokować weryfikację certyfikatu serwera.

en: could not open certificate file "%s": %s
pl: nie można otworzyć pliku certyfikatu "%s": %s

en: could not read certificate file "%s": %s
pl: nie można odczytać pliku certyfikatu "%s": %s

en: could not establish SSL connection: %s
pl: nie można ustanowić połączenia SSL: %s

en: could not load SSL engine "%s": %s
pl: nie można wczytać silnika SSL "%s": %s

en: could not initialize SSL engine "%s": %s
pl: nie można zainicjować silnika SSL "%s": %s

en: could not read private SSL key "%s" from engine "%s": %s
pl: nie można odczytać prywatnego klucza SSL "%s" z silnika "%s": %s

en: could not load private SSL key "%s" from engine "%s": %s
pl: nie można pobrać prywatnego klucza SSL "%s" z silnika "%s": %s

en: certificate present, but not private key file "%s"
pl: znaleziono certyfikat ale nie znaleziono pliku z prywatnym kluczem "%s"

en: private key file "%s" has group or world access; permissions should be u=rw (0600) or less
pl: plik hasła "%s" posiada globalne lub grupowe uprawnienia odczytu;
    uprawniania powinny być ustawione na u=rw (0600) lub niżej

en: could not load private key file "%s": %s
pl: nie można pobrać pliku z kluczem prywatnym "%s": %s

en: certificate does not match private key file "%s": %s
pl: certyfikat nie pokrywa się z prywatnym kluczem w pliku "%s": %s

en: certificate could not be obtained: %s
pl: certyfikat nie może zostać otrzymany: %s

en: no SSL error reported
pl: nie zgłoszono błędu SSL

en: SSL error code %lu
pl: kod błędu SSL %lu

en: could not receive data from server: %s
pl: nie można otrzymać danych z serwera: %s

en: could not send data to server: %s
pl: nie można wysłać danych do serwera: %s

en: unrecognized socket error: 0x%08X/%d
pl: nierozpoznany błąd gniazda: 0x%08X/%d
