pg_archivecleanup (PostgreSQL) 17 - en to ka translation catalogue (29 entries)

en: error:
ka: შეცდომა:

en: detail:
ka: დეტალები:

en: hint:
ka: მინიშნება:

en: out of memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება

en: cannot duplicate null pointer (internal error)
ka: ნულოვანი მაჩვენებლის დუბლირება შეუძლებელია (შიდა შეცდომა)

en: archive location "%s" does not exist
ka: არქივის მდებარეობა არ არსებობს: %s

en: could not open archive location "%s": %m
ka: არქივის მდებარეობის გახსნის შეცდომა"%s": %m

en: could not remove file "%s": %m
ka: ფაილის წაშლის შეცდომა "%s": %m

en: could not read archive location "%s": %m
ka: არქივის მდებარეობის წაკითხვის შეცდომა"%s": %m

en: could not close archive location "%s": %m
ka: არქივის მდებარეობის დაყენების შეცდომა"%s": %m

en: invalid file name argument
ka: ფაილის სახელის არასწორი არგუმენტი

en: Try "%s --help" for more information.
ka: მეტი ინფორმაციისთვის სცადეთ '%s --help'.

en: %s removes older WAL files from PostgreSQL archives.
ka: %s PostgreSQL-ის არქივებიდან ძველი WAL ფაილების წაშლა.

en: Usage:
ka: გამოყენება:

en:   %s [OPTION]... ARCHIVELOCATION OLDESTKEPTWALFILE
ka:   %s [პარამეტრი]... არქივისმდგომარეობა უძველესიშენახულიWALფაილი

en: 
    Options:
ka: 
    პარამეტრები

en:   -b, --clean-backup-history  clean up files including backup history files
ka:   -b, --clean-backup-history  ფაილების მოსუფთავება მარქაფი ისტორიის ფაილების ჩათვლით

en:   -d, --debug                 generate debug output (verbose mode)
ka:   -d, --debug               გასამართი ინფორმაციის გამოტანა(დამატებითი შეტყობინებების რეჟიმი)

en:   -n, --dry-run               dry run, show the names of the files that would be
                                  removed
ka:   -n, --dry-run             მშრალი გაშვება. ფაილების წაშლის მაგიერ მხოლოდ მათი 
                                        სახელების ჩვენება

en:   -V, --version               output version information, then exit
ka:   -V, --version            ვერსიის ინფორმაციის გამოტანა და გასვლა

en:   -x, --strip-extension=EXT   strip this extension before identifying files for
                                  clean up
ka:   -x, --strip-extension=გაფ   ამ გაფართოების მოცილებაფაილის მოსასუფთავებლების
                                  სიაში ჩასმამდე

en:   -?, --help                  show this help, then exit
ka:   -?, --help     ამ დახმარების ჩვენება და გასვლა

en: 
    For use as archive_cleanup_command in postgresql.conf:
      archive_cleanup_command = 'pg_archivecleanup [OPTION]... ARCHIVELOCATION %%r'
    e.g.
      archive_cleanup_command = 'pg_archivecleanup /mnt/server/archiverdir %%r'
ka: 
    გამოსაყენებლად, როგორც archive_cleanup_command postgresql.conf-ში: 
      archive_cleanup_command = 'pg_archivecleanup [პარამეტრი]... არქივისმდებარეობა %%r'
    მაგ: 
      archive_cleanup_command = 'pg_archivecleanup /mnt/server/archiverdir %%r'

en: 
    Or for use as a standalone archive cleaner:
    e.g.
      pg_archivecleanup /mnt/server/archiverdir 000000010000000000000010.00000020.backup
ka: 
    ან ეული არქივის გამწმენდად გამოყენება:
    მაგ:
      pg_archivecleanup /mnt/server/archiverdir 000000010000000000000010.00000020.backup

en: 
    Report bugs to <%s>.
ka: 
    შეცდომების შესახებ მიწერეთ: %s

en: %s home page: <%s>
ka: %s-ის საწყისი გვერდია: <%s>

en: must specify archive location
ka: არქივის მდებარეობის მითითება აუცილებელია

en: must specify oldest kept WAL file
ka: დატოვებული უძველესი WAL ფაილის მითითება აუცილებელია

en: too many command-line arguments
ka: მეტისმეტად ბევრი ბრძანების-სტრიქონის არგუმენტი
