pg_checksums (PostgreSQL) 18 - en to ka translation catalogue (75 entries)

en: error:
ka: შეცდომა:

en: warning:
ka: გაფრთხილება:

en: detail:
ka: დეტალები:

en: hint:
ka: მინიშნება:

en: could not open file "%s" for reading: %m
ka: ფაილის (%s) გახსნის შეცდომა: %m

en: could not read file "%s": %m
ka: ფაილის (%s) წაკითხვის შეცდომა: %m

en: could not read file "%s": read %d of %zu
ka: "%s"-ის წაკითხვის შეცდომა: წაკითხულია %d %zu-დან

en: could not close file "%s": %m
ka: ფაილის (%s) დახურვის შეცდომა: %m

en: byte ordering mismatch
ka: ბაიტების მიმდევრობა არ ემთხვევა

en: possible byte ordering mismatch
    The byte ordering used to store the pg_control file might not match the one
    used by this program.  In that case the results below would be incorrect, and
    the PostgreSQL installation would be incompatible with this data directory.
ka: ბაიტების მიმდევრობის შესაძლო შეუსაბამობა pg_control ფაილის შესანახად გამოყენებული 
    ბაიტების მიმდევრობა შესაძლოა არ ემთხვეოდეს ამ პროგრამის მიერ გამოყენებულს. ამ შემთხვევაში  ქვემოთ 
    მოცემული შედეგები არასწორი იქნება და PostgreSQL ეს აგება ამ მონაცემთა საქაღალდესთან შეუთავსებელი იქნება.

en: could not open file "%s": %m
ka: ფაილის (%s) გახსნის შეცდომა: %m

en: could not write file "%s": %m
ka: ფაილში (%s) ჩაწერის შეცდომა: %m

en: could not fsync file "%s": %m
ka: ფაილის (%s) fsync-ის შეცდომა: %m

en: out of memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება

en: cannot duplicate null pointer (internal error)
ka: ნულოვანი მაჩვენებლის დუბლირება შეუძლებელია (შიდა შეცდომა)

en: could not synchronize file system for file "%s": %m
ka: შეუძლებელია ფაილური სისტემის სინქრონიზაცია ფაილისთვის "%s": %m

en: could not stat file "%s": %m
ka: ფაილი "%s" არ არსებობს: %m

en: this build does not support sync method "%s"
ka: ამ აგებას სინქრონიზაციის მეთოდის "%s" მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: could not open directory "%s": %m
ka: საქაღალდის (%s) გახსნის შეცდომა: %m

en: could not read directory "%s": %m
ka: საქაღალდის (%s) წაკითხვის შეცდომა: %m

en: could not rename file "%s" to "%s": %m
ka: გადარქმევის შეცდომა %s - %s: %m

en: invalid value "%s" for option %s
ka: არასწორი მნიშვნელობა "%s" პარამეტრისთვის %s

en: %s must be in range %d..%d
ka: %s არაა საზღვრებში %d-დან %d-მდე

en: unrecognized sync method: %s
ka: უცნობი სინქრონიზაციის მეთოდი: %s

en: %s enables, disables, or verifies data checksums in a PostgreSQL database cluster.
ka: %s ჩართავს, გამორთავს და შეამოწმებს მონაცემების საკონტროლო ჯამებს PostgreSQL მონაცემთა ბაზის კლასტერში.

en: Usage:
ka: გამოყენება:

en:   %s [OPTION]... [DATADIR]
ka:   %s [პარამეტრი]... [მონაცემებისსაქაღალდე]

en: 
    Options:
ka: 
    პარამეტრები:

en:  [-D, --pgdata=]DATADIR    data directory
ka:  [-D, --pgdata=]DATADIR     მონაცემების საქაღალდე

en:   -c, --check              check data checksums (default)
ka:   -c, --check              მონაცემების საკნტროლო ჯამის შემოწმება(ნაგულისხმები)

en:   -d, --disable            disable data checksums
ka:   -d, --disable            მონაცემების საკონტროლო ჯამების გამორთვა

en:   -e, --enable             enable data checksums
ka:   -e, --enable             მონაცემების საკონტროლო ჯამების ჩართვა

en:   -f, --filenode=FILENODE  check only relation with specified filenode
ka:   -f, --filenode=ფაილისკვანძი  მხოლოდ მითითებულ ფაილის კვანძთან ურთიერთობის შემოწმება

en:   -N, --no-sync            do not wait for changes to be written safely to disk
ka:   -N, --no-sync             არ დაველოდო ცვლილებების დისკზე უსაფრთხოდ ჩაწერას

en:   -P, --progress           show progress information
ka:   -P, --progress                  მიმდინარეობის ინფორმაციის ჩვენება

en:       --sync-method=METHOD set method for syncing files to disk
ka:       --sync-method=მეთოდი ფაილების დისკზე სინქრონიზაციის მეთოდის დაყენება

en:   -v, --verbose            output verbose messages
ka:   -v, --verbose                   დამატებითი ინფორმაციის გამოტანა

en:   -V, --version            output version information, then exit
ka:   -V, --version            ვერსიის ინფორმაციის გამოტანა და გასვლა

en:   -?, --help               show this help, then exit
ka:   -?, --help     ამ დახმარების ჩვენება და გასვლა

en: 
    If no data directory (DATADIR) is specified, the environment variable PGDATA
    is used.
ka: 
    თუ მონაცემების საქაღალდე მითითებული არაა, გამოყენებული იქნება 
    გარემოს ცვლადი PGDATA.

en: Report bugs to <%s>.
ka: შეცდომების შესახებ მიწერეთ: <%s>

en: %s home page: <%s>
ka: %s-ის საწყისი გვერდია: <%s>

en: %<PRId64>/%<PRId64> MB (%d%%) computed
ka: %<PRId64>/%<PRId64> მბ (%d%%) გამოთვლილია

en: could not read block %u in file "%s": %m
ka: ბლოკის %u წაკითხვის შეცდომა ფაილში "%s": %m

en: could not read block %u in file "%s": read %d of %d
ka: ბლოკის %u წაკითხვის შეცდომა ფაილში "%s": წაკითხულია %d %d-დან

en: checksum verification failed in file "%s", block %u: calculated checksum %X but block contains %X
ka: საკონტროლო ჯამის გამოთვლის შეცდომა ფაილში "%s", ბლოკი "%u": გამოთვლილი საკონტროლო კამია %X, მაგრამ ბლოკი შეიცავს: %X

en: seek failed for block %u in file "%s": %m
ka: გადახვევის შეცდომა ბლოკისთვის %u ფაილში "%s": %m

en: could not write block %u in file "%s": %m
ka: ბლოკის %u ჩაწერის შეცდომა ფაილში "%s": %m

en: could not write block %u in file "%s": wrote %d of %d
ka: ბლოკის %u ჩაწერის შეცდომა ფაილში "%s": ჩაწერილია %d %d-დან

en: checksums verified in file "%s"
ka: ფაილის საკონტროლო ჯამები შემოწმებულია ფაილში: "%s"

en: checksums enabled in file "%s"
ka: ფაილის საკონტროლო ჯამები ჩართულია ფაილიდან: "%s"

en: invalid segment number %d in file name "%s"
ka: სეგმენტის არასწორი ნომერი %d ფაილის სახელში "%s"

en: Try "%s --help" for more information.
ka: მეტი ინფორმაციისთვის სცადეთ '%s --help'.

en: no data directory specified
ka: მონაცემების საქაღალდე მითითებული არაა

en: too many command-line arguments (first is "%s")
ka: მეტისმეტად ბევრი ბრძანების-სტრიქონის არგუმენტი (პირველია "%s")

en: option -f/--filenode can only be used with --check
ka: პარამეტრი -f/--filenode მხოლოდ --check -თან ერთად შეიძლება იქნას გამოყენებული

en: pg_control CRC value is incorrect
ka: pg_control CRC მნიშვნელობა არასწორია

en: cluster is not compatible with this version of pg_checksums
ka: კლასტერი შეუთავსებელია pg_checksums-ის ამ ვერსიასთან

en: database cluster is not compatible
ka: ბაზის კლასტერი შეუთავსებელია

en: The database cluster was initialized with block size %u, but pg_checksums was compiled with block size %u.
ka: ბაზის კლასტერის ინიციალიზაცია მოხდა ბლოკის ზომით %u მაშინ, როცა pg_checksums აგებულია ბლოკის ზომით: %u.

en: cluster must be shut down
ka: კლასტერი უნდა გამოირთოს

en: data checksums are not enabled in cluster
ka: კლასტერში მონაცემების საკონტროლო ჯამები ჩართული არაა

en: data checksums are already disabled in cluster
ka: კლასტერში მონაცემების საკონტროლო ჯამები უკვე გამორთულია

en: data checksums are already enabled in cluster
ka: კლასტერში მონაცემების საკონტროლო ჯამები უკვე ჩართულია

en: Checksum operation completed
ka: საკონტროლო ჯამების ოპერაცია დასრულდა

en: Files scanned:   %<PRId64>
ka: დასკანირებულია ფაილები:   %<PRId64>

en: Blocks scanned:  %<PRId64>
ka: დასკანირებულია ბლოკები:  %<PRId64>

en: Bad checksums:  %<PRId64>
ka: ცუდი საკონტროლო ჯამები:  %<PRId64>

en: Data checksum version: %u
ka: მონაცემების საკონტროლო ჯამის ვერსია: %u

en: Files written:  %<PRId64>
ka: ჩაწერილი ფაილები:  %<PRId64>

en: Blocks written: %<PRId64>
ka: ჩაწერილი ბლოკები: %<PRId64>

en: syncing data directory
ka: მონაცემების საქაღალდის სინქრონიზაცია

en: updating control file
ka: საკონტროლო ფაილის ატვირთვა

en: Checksums enabled in cluster
ka: კლასტერში მონაცემების საკონტროლო ჯამები ჩართულია

en: Checksums disabled in cluster
ka: კლასტერში საკონტროლო ჯამები გამორთულია
