postgresql - en to uk_UA translation catalogue (1317 entries)

en: error:
uk_UA: помилка:

en: warning:
uk_UA: попередження:

en: detail:
uk_UA: деталі:

en: hint:
uk_UA: підказка:

en: invalid binary "%s": %m
uk_UA: невірний бінарний файл "%s": %m

en: could not read binary "%s": %m
uk_UA: не вдалося прочитати бінарний файл "%s": %m

en: could not find a "%s" to execute
uk_UA: неможливо знайти "%s" для виконання

en: could not resolve path "%s" to absolute form: %m
uk_UA: не вдалося знайти абсолютний шлях "%s": %m

en: could not execute command "%s": %m
uk_UA: не вдалося виконати команду "%s": %m

en: could not read from command "%s": %m
uk_UA: не вдалося прочитати висновок команди "%s": %m

en: no data was returned by command "%s"
uk_UA: команда "%s" не повернула жодних даних

en: %s() failed: %m
uk_UA: %s() помилка: %m

en: out of memory
uk_UA: недостатньо пам'яті

en: out of memory
uk_UA: недостатньо пам'яті

en: cannot duplicate null pointer (internal error)
uk_UA: неможливо дублювати нульовий покажчик (внутрішня помилка)

en: could not look up effective user ID %ld: %s
uk_UA: не можу знайти користувача з ефективним ID %ld: %s

en: user does not exist
uk_UA: користувача не існує

en: user name lookup failure: error code %lu
uk_UA: невдала підстановка імені користувача: код помилки %lu

en: command not executable
uk_UA: неможливо виконати команду

en: command not found
uk_UA: команду не знайдено

en: child process exited with exit code %d
uk_UA: дочірній процес завершився з кодом виходу %d

en: child process was terminated by exception 0x%X
uk_UA: дочірній процес перервано через помилку 0х%X

en: child process was terminated by signal %d: %s
uk_UA: дочірній процес перервано через сигнал %d: %s

en: child process exited with unrecognized status %d
uk_UA: дочірній процес завершився з невизнаним статусом %d

en: Cancel request sent
uk_UA: Запит на скасування відправлений

en: Could not send cancel request:
uk_UA: Не вдалося надіслати запит на скасування:

en: (%lu row) | (%lu rows)
uk_UA[0]: (%lu рядок)
uk_UA[1]: (%lu рядки)
uk_UA[2]: (%lu рядків)
uk_UA[3]: (%lu рядка)

en: Interrupted
uk_UA: Перервано

en: Cannot print table contents: number of cells %lld is equal to or exceeds maximum %lld.
uk_UA: Неможливо надрукувати вміст таблиці: кількість комірок %lld дорівнює або перевищує максимальне значення %lld.

en: Cannot add header to table content: column count of %d exceeded.
uk_UA: Неможливо додати заголовок до вмісту таблиці: кількість колонок %d перевищено.

en: Cannot add cell to table content: total cell count of %lld exceeded.
uk_UA: Неможливо додати комірку до вмісту таблиці: перевищено загальну кількість комірок %lld.

en: invalid output format (internal error): %d
uk_UA: невірний формат виводу (внутрішня помилка): %d

en: skipping recursive expansion of variable "%s"
uk_UA: пропуск рекурсивного розгортання змінної "%s"

en: shell command argument contains a newline or carriage return: "%s"
uk_UA: аргумент командної оболонки містить символ нового рядка або повернення каретки: "%s"

en: database name contains a newline or carriage return: "%s"
uk_UA: назва бази даних містить символ нового рядка або повернення каретки: "%s"

en: could not look up local user ID %d: %s
uk_UA: не вдалося знайти локального користувача з ідентифікатором %d: %s

en: local user with ID %d does not exist
uk_UA: локального користувача з ідентифікатором %d не існує

en: invalid command \%s
uk_UA: Невірна команда \%s

en: Try \? for help.
uk_UA: Спробуйте \? для отримання довідки.

en: \%s: extra argument "%s" ignored
uk_UA: \%s: зайвий аргумент "%s" проігноровано

en: \%s command ignored; use \endif or Ctrl-C to exit current \if block
uk_UA: \%s команду проігноровано; скористайтесь \endif або Ctrl-C, щоб вийти з поточного блоку \if

en: could not get home directory for user ID %ld: %s
uk_UA: неможливо отримати домашню директорію для користувача ID %ld: %s

en: \%s: could not change directory to "%s": %m
uk_UA: \%s: неможливо змінити директорію на "%s": %m

en: You are currently not connected to a database.
uk_UA: На даний момент ви від'єднанні від бази даних.

en: You are connected to database "%s" as user "%s" on address "%s" at port "%s".
uk_UA: Ви під'єднані до бази даних "%s" як користувач "%s" за аресою "%s" на порту "%s".

en: You are connected to database "%s" as user "%s" via socket in "%s" at port "%s".
uk_UA: Ви під'єднані до бази даних "%s" як користувач "%s" через сокет в "%s" на порту "%s".

en: You are connected to database "%s" as user "%s" on host "%s" (address "%s") at port "%s".
uk_UA: Ви під'єднані до бази даних "%s" як користувач "%s" на хості "%s" (за аресою "%s") на порту "%s".

en: You are connected to database "%s" as user "%s" on host "%s" at port "%s".
uk_UA: Ви під'єднані до бази даних "%s" як користувач "%s" на хості "%s" на порту "%s".

en: no query buffer
uk_UA: немає буферу запитів

en: invalid line number: %s
uk_UA: невірний номер рядка: %s

en: No changes
uk_UA: Без змін

en: %s: invalid encoding name or conversion procedure not found
uk_UA: %s: невірне ім'я кодування або не знайдено процедуру конверсії

en: There is no previous error.
uk_UA: Попередня помилка відсутня.

en: \%s: missing right parenthesis
uk_UA: \%s: відсутня права дужка

en: \%s: missing required argument
uk_UA: \%s: не вистачає обов'язкового аргументу

en: \elif: cannot occur after \else
uk_UA: \elif: не може йти після \else

en: \elif: no matching \if
uk_UA: \elif: немає відповідного \if

en: \else: cannot occur after \else
uk_UA: \else: не може йти після \else

en: \else: no matching \if
uk_UA: \else: немає відповідного \if

en: \endif: no matching \if
uk_UA: \endif: немає відповідного \if

en: Query buffer is empty.
uk_UA: Буфер запиту порожній.

en: Enter new password for user "%s":
uk_UA: Введіть новий пароль користувача "%s":

en: Enter it again:
uk_UA: Введіть знову:

en: Passwords didn't match.
uk_UA: Паролі не співпадають.

en: \%s: could not read value for variable
uk_UA: \%s: не вдалося прочитати значення змінної

en: Query buffer reset (cleared).
uk_UA: Буфер запитів скинуто (очищено).

en: Wrote history to file "%s".
uk_UA: Історію записано до файлу "%s".

en: \%s: environment variable name must not contain "="
uk_UA: \%s: змінна середовища не повинна містити "="

en: function name is required
uk_UA: необхідне ім'я функції

en: view name is required
uk_UA: необхідне ім'я подання

en: Timing is on.
uk_UA: Таймер увімкнено.

en: Timing is off.
uk_UA: Таймер вимкнено.

en: \watch: interval value is specified more than once
uk_UA: \watch: інтервал зазначається неодноразово

en: \watch: incorrect interval value "%s"
uk_UA: \watch: неправильне значення інтервалу "%s"

en: \watch: iteration count is specified more than once
uk_UA: \watch: інтервал зазначається неодноразово

en: \watch: incorrect iteration count "%s"
uk_UA: \watch: неправильна кількість ітерацій "%s"

en: \watch: minimum row count specified more than once
uk_UA: \watch: мінімальна кількість рядків вказана більше одного разу

en: \watch: incorrect minimum row count "%s"
uk_UA: \watch: неправильна мінімальна кількість рядків "%s"

en: \watch: unrecognized parameter "%s"
uk_UA: \watch: нерозпізнаний параметр "%s"

en: Password:
uk_UA: Пароль:

en: Password for user %s:
uk_UA: Пароль користувача %s:

en: Do not give user, host, or port separately when using a connection string
uk_UA: Не надайте користувачеві, хосту або порту окремо під час використання рядка підключення

en: No database connection exists to re-use parameters from
uk_UA: Не існує підключення до бази даних для повторного використання параметрів

en: Previous connection kept
uk_UA: Попереднє підключення триває

en: You are now connected to database "%s" as user "%s" on address "%s" at port "%s".
uk_UA: Ви під'єднані до бази даних "%s" як користувач "%s" за адресою "%s" на порту "%s".

en: You are now connected to database "%s" as user "%s" via socket in "%s" at port "%s".
uk_UA: Ви тепер під'єднані до бази даних "%s" як користувач "%s" через сокет в "%s" на порту "%s".

en: You are now connected to database "%s" as user "%s" on host "%s" (address "%s") at port "%s".
uk_UA: Ви під'єднані до бази даних "%s" як користувач "%s" на хості "%s" (за адресою "%s") на порту "%s".

en: You are now connected to database "%s" as user "%s" on host "%s" at port "%s".
uk_UA: Ви тепер під'єднані до бази даних "%s" як користувач "%s" на хості "%s" на порту "%s".

en: You are now connected to database "%s" as user "%s".
uk_UA: Ви тепер під'єднані до бази даних "%s" як користувач "%s".

en: %s (%s, server %s)
uk_UA: %s (%s, сервер %s)

en: WARNING: %s major version %s, server major version %s.
             Some psql features might not work.
uk_UA: УВАГА: мажорна версія %s %s, мажорна версія сервера %s.
             Деякі функції psql можуть не працювати.

en: SSL connection (protocol: %s, cipher: %s, compression: %s, ALPN: %s)
uk_UA: З'єднання SSL (протокол: %s, шифр: %s, компресія: %s, ALPN: %s)

en: unknown
uk_UA: невідомо

en: off
uk_UA: вимк

en: on
uk_UA: увімк

en: none
uk_UA: нічого

en: GSSAPI-encrypted connection
uk_UA: З'єднання зашифровано GSSAPI

en: WARNING: Console code page (%u) differs from Windows code page (%u)
             8-bit characters might not work correctly. See psql reference
             page "Notes for Windows users" for details.
uk_UA: УВАГА: Кодова сторінка консолі (%u) відрізняється від кодової сторінки Windows (%u)
             8-бітові символи можуть працювати неправильно. Детальніше у розділі 
             "Нотатки для користувачів Windows" у документації psql.

en: environment variable PSQL_EDITOR_LINENUMBER_ARG must be set to specify a line number
uk_UA: змінна середовища PSQL_EDITOR_LINENUMBER_ARG має бути встановлена, щоб вказувати номер рядка

en: could not start editor "%s"
uk_UA: неможливо запустити редактор "%s"

en: could not start /bin/sh
uk_UA: неможливо запустити /bin/sh

en: could not locate temporary directory: %s
uk_UA: неможливо знайти тимчасову директорію: %s

en: could not open temporary file "%s": %m
uk_UA: неможливо відкрити тимчасовий файл "%s": %m

en: \pset: ambiguous abbreviation "%s" matches both "%s" and "%s"
uk_UA: \pset: неоднозначна абревіатура "%s" відповідає обом "%s" і "%s

en: \pset: allowed formats are aligned, asciidoc, csv, html, latex, latex-longtable, troff-ms, unaligned, wrapped
uk_UA: \pset: дозволені формати: aligned, asciidoc, csv, html, latex, latex-longtable, troff-ms, unaligned, wrapped

en: \pset: allowed line styles are ascii, old-ascii, unicode
uk_UA: \pset: дозволені стилі ліній: ascii, old-ascii, unicode

en: \pset: allowed Unicode border line styles are single, double
uk_UA: \pset: дозволені стилі ліній рамок Unicode: single, double

en: \pset: allowed Unicode column line styles are single, double
uk_UA: \pset: дозволені стилі ліній стовпців для Unicode: single, double

en: \pset: allowed Unicode header line styles are single, double
uk_UA: \pset: дозволені стилі ліній заголовків для Unicode: single, double

en: \pset: allowed xheader_width values are "%s" (default), "%s", "%s", or a number specifying the exact width
uk_UA: \pset: дозволені значення xheader_width є "%s" (за замовчуванням), "%s", "%s" або число, яке визначає точну ширину

en: \pset: csv_fieldsep must be a single one-byte character
uk_UA: \pset: csv_fieldsep повинен бути однобайтовим символом

en: \pset: csv_fieldsep cannot be a double quote, a newline, or a carriage return
uk_UA: \pset: csv_fieldsep не може бути подвійною лапкою, новим рядком або поверненням каретки

en: \pset: unknown option: %s
uk_UA: \pset: невідомий параметр: %s

en: Border style is %d.
uk_UA: Стиль рамки %d.

en: Target width is unset.
uk_UA: Цільова ширина не встановлена.

en: Target width is %d.
uk_UA: Цільова ширина %d.

en: Expanded display is on.
uk_UA: Розширене відображення увімкнуто.

en: Expanded display is used automatically.
uk_UA: Розширене відображення використовується автоматично.

en: Expanded display is off.
uk_UA: Розширене відображення вимкнуто.

en: Expanded header width is "%s".
uk_UA: Розширена ширина заголовка "%s".

en: Expanded header width is %d.
uk_UA: Розширена ширина заголовка %d.

en: Field separator for CSV is "%s".
uk_UA: Розділювач полів CSV: "%s".

en: Field separator is zero byte.
uk_UA: Розділювач полів - нульовий байт.

en: Field separator is "%s".
uk_UA: Розділювач полів "%s".

en: Default footer is on.
uk_UA: Нинжній колонтитул увімкнуто за замовчуванням.

en: Default footer is off.
uk_UA: Нинжній колонтитул вимкнуто за замовчуванням.

en: Output format is %s.
uk_UA: Формат виводу %s.

en: Line style is %s.
uk_UA: Стиль лінії %s.

en: Null display is "%s".
uk_UA: Null відображається як "%s".

en: Locale-adjusted numeric output is on.
uk_UA: Локалізоване виведення чисел ввімкнено.

en: Locale-adjusted numeric output is off.
uk_UA: Локалізоване виведення чисел вимкнено.

en: Pager is used for long output.
uk_UA: Пейджер використовується для виведення довгого тексту.

en: Pager is always used.
uk_UA: Завжди використовується пейджер.

en: Pager usage is off.
uk_UA: Пейджер не використовується.

en: Pager won't be used for less than %d line.
     | Pager won't be used for less than %d lines.
uk_UA[0]: Пейджер не буде використовуватися для менш ніж %d рядка.
uk_UA[1]: Пейджер не буде використовуватися для менш ніж %d рядків.
uk_UA[2]: Пейджер не буде використовуватися для менш ніж %d рядків.
uk_UA[3]: Пейджер не буде використовуватися для менш ніж %d рядка.

en: Record separator is zero byte.
uk_UA: Розділювач записів - нульовий байт.

en: Record separator is <newline>.
uk_UA: Розділювач записів: <newline>.

en: Record separator is "%s".
uk_UA: Розділювач записів: "%s".

en: Table attributes are "%s".
uk_UA: Табличні атрибути "%s".

en: Table attributes unset.
uk_UA: Атрибути таблиць не задані.

en: Title is "%s".
uk_UA: Заголовок: "%s".

en: Title is unset.
uk_UA: Заголовок не встановлено.

en: Tuples only is on.
uk_UA: Увімкнуто тільки кортежі.

en: Tuples only is off.
uk_UA: Вимкнуто тільки кортежі.

en: Unicode border line style is "%s".
uk_UA: Стиль ліній рамки для Unicode: "%s".

en: Unicode column line style is "%s".
uk_UA: Стиль ліній стовпців для Unicode: "%s".

en: Unicode header line style is "%s".
uk_UA: Стиль ліній заголовків для Unicode: "%s".

en: \!: failed
uk_UA: \!: помилка

en: \watch cannot be used with an empty query
uk_UA: \watch не може бути використано із пустим запитом

en: could not set timer: %m
uk_UA: не вдалося встановити таймер: %m

en: %s	%s (every %gs)
uk_UA: %s	%s (кожні %g сек)

en: %s (every %gs)
uk_UA: %s (кожні %g сек)

en: could not wait for signals: %m
uk_UA: не вдалося дочекатися сигналів: %m

en: /******** QUERY *********/
    %s
    /************************/
uk_UA: /******** ЗАПИТ *********/
    %s
    /************************/

en: "%s.%s" is not a view
uk_UA: "%s.%s" не є поданням

en: could not parse reloptions array
uk_UA: неможливо розібрати масив reloptions

en: cannot escape without active connection
uk_UA: не можна вийти без активного з'єднання

en: shell command argument contains a newline or carriage return: "%s"
uk_UA: аргумент командної оболонки містить символ нового рядка або повернення каретки: "%s"

en: connection to server was lost
uk_UA: з'єднання із сервером втрачено

en: The connection to the server was lost. Attempting reset:
uk_UA: З'єднання із сервером втрачено. Спроба перевстановити:

en: Failed.
uk_UA: Помилка.

en: Succeeded.
uk_UA: Вдало.

en: unexpected PQresultStatus: %d
uk_UA: неочікуваний PQresultStatus: %d

en: Time: %.3f ms
uk_UA: Час: %.3f мс

en: Time: %.3f ms (%02d:%06.3f)
uk_UA: Час: %.3f мс (%02d:%06.3f)

en: Time: %.3f ms (%02d:%02d:%06.3f)
uk_UA: Час: %.3f мс (%02d:%02d:%06.3f)

en: Time: %.3f ms (%.0f d %02d:%02d:%06.3f)
uk_UA: Час: %.3f мс (%.0f d %02d:%02d:%06.3f)

en: You are currently not connected to a database.
uk_UA: На даний момент ви від'єднанні від бази даних.

en: Asynchronous notification "%s" with payload "%s" received from server process with PID %d.
uk_UA: Асинхронне сповіщення "%s" з навантаженням "%s" отримане від серверного процесу з PID %d.

en: Asynchronous notification "%s" received from server process with PID %d.
uk_UA: Асинхронне сповіщення "%s" отримане від серверного процесу з PID %d.

en: could not print result table: %m
uk_UA: не вдалося надрукувати таблицю результатів: %m

en: no rows returned for \gset
uk_UA: немає рядків повернутих для \gset

en: more than one row returned for \gset
uk_UA: більш, ніж один рядок повернуто для \gset

en: attempt to \gset into specially treated variable "%s" ignored
uk_UA: спробу виконати \gset в спеціальну змінну "%s" проігноровано

en: /**(Single step mode: verify command)******************************************/
    %s
    /**(press return to proceed or enter x and return to cancel)*******************/
uk_UA: /**(Однокроковий режим: команда verify)******************************************/
    %s
    /**(натисніть клавішу Return, щоб продовжити, або введіть x і Return, щоб скасувати.)*******************/

en: STATEMENT:  %s
uk_UA: ІНСТРУКЦІЯ:  %s

en: unexpected transaction status (%d)
uk_UA: неочікуваний стан транзакції (%d)

en: Column
uk_UA: Стовпець

en: Type
uk_UA: Тип

en: The command has no result, or the result has no columns.
uk_UA: Команда не має результату або результат не має стовпців.

en: fetching results in chunked mode failed
uk_UA: помилка отримання результатів у режимі частинами

en: \copy: arguments required
uk_UA: \copy: необхідні аргументи

en: \copy: parse error at "%s"
uk_UA: \copy: помилка розбору аргументу біля "%s"

en: \copy: parse error at end of line
uk_UA: \copy: помилка розбору в кінці рядка

en: could not stat file "%s": %m
uk_UA: не вдалося отримати інформацію від файлу "%s": %m

en: %s: cannot copy from/to a directory
uk_UA: %s: не можна копіювати з/до каталогу

en: could not close pipe to external command: %m
uk_UA: не вдалося закрити канал за допомогою зовнішньої команди: %m

en: could not write COPY data: %m
uk_UA: неможливо записати дані COPY: %m

en: COPY data transfer failed: %s
uk_UA: Помилка передачі даних COPY: %s

en: canceled by user
uk_UA: скасовано користувачем

en: Enter data to be copied followed by a newline.
    End with a backslash and a period on a line by itself, or an EOF signal.
uk_UA: Введіть дані для копювання, розділяючи переносом рядка.
    Завершіть введення за допомогою "\." або за допомогою сигналу EOF.

en: aborted because of read failure
uk_UA: перервано через помилку читання

en: trying to exit copy mode
uk_UA: спроба вийти з режиму копіювання

en: \crosstabview: statement did not return a result set
uk_UA: \crosstabview: команда не повернула набір з результатами

en: \crosstabview: query must return at least three columns
uk_UA: \crosstabview: запит має повернути принаймні три стовпці

en: \crosstabview: vertical and horizontal headers must be different columns
uk_UA: \crosstabview: вертикальні і горизонтальні заголовки повинні бути різними стовпцями

en: \crosstabview: data column must be specified when query returns more than three columns
uk_UA: \crosstabview: необхідно вказати стовпець даних, коли запит повертає більше трьох стовпців

en: \crosstabview: maximum number of columns (%d) exceeded
uk_UA: \crosstabview: Максимальна кількість стовпців (%d) перевищена

en: \crosstabview: query result contains multiple data values for row "%s", column "%s"
uk_UA: \crosstabview: результат запиту містить кілька значень даних для рядка «%s», стовпця «%s»

en: \crosstabview: column number %d is out of range 1..%d
uk_UA: \crosstabview: номер стовпця %d поза межами 1..%d

en: \crosstabview: ambiguous column name: "%s"
uk_UA: \crosstabview: неоднозначна назва стовпця: "%s"

en: \crosstabview: column name not found: "%s"
uk_UA: \crosstabview: ім'я стовпця не знайдено: "%s"

en: Schema
uk_UA: Схема

en: Name
uk_UA: Назва

en: Result data type
uk_UA: Тип даних результату

en: Argument data types
uk_UA: Типи даних аргументів

en: Description
uk_UA: Опис

en: List of aggregate functions
uk_UA: Перелік агрегатних функцій

en: The server (version %s) does not support access methods.
uk_UA: Сервер (версія %s) не підтримує методи доступу.

en: Index
uk_UA: Індекс

en: Table
uk_UA: Таблиця

en: Handler
uk_UA: Обробник

en: List of access methods
uk_UA: Список методів доступу

en: Owner
uk_UA: Власник

en: Location
uk_UA: Розташування

en: Options
uk_UA: Параметри

en: Size
uk_UA: Розмір

en: List of tablespaces
uk_UA: Список табличних просторів

en: \df only takes [anptwS+] as options
uk_UA: \df приймає в якості параметрів тільки [anptwS+]

en: \df does not take a "%c" option with server version %s
uk_UA: \df не приймає параметр "%c" із сервером версії %s

note: translator: "agg" is short for "aggregate"
en: agg
uk_UA: агр.

en: window
uk_UA: вікно

en: proc
uk_UA: проц

en: func
uk_UA: функ

en: trigger
uk_UA: тригер

en: immutable
uk_UA: постійна

en: stable
uk_UA: стабільна

en: volatile
uk_UA: мінлива

en: Volatility
uk_UA: Мінливість

en: restricted
uk_UA: обмежений

en: safe
uk_UA: безпечний

en: unsafe
uk_UA: небезпечний

en: Parallel
uk_UA: Паралельність

en: definer
uk_UA: визначник

en: invoker
uk_UA: викликач

en: Security
uk_UA: Безпека

en: Language
uk_UA: Мова

en: Internal name
uk_UA: Внутрішнє назва

en: List of functions
uk_UA: Список функцій

en: Elements
uk_UA: Елементи

en: List of data types
uk_UA: Список типів даних

en: Left arg type
uk_UA: Тип лівого аргумента

en: Right arg type
uk_UA: Тип правого аргумента

en: Result type
uk_UA: Результуючий тип

en: Function
uk_UA: Функція

en: List of operators
uk_UA: Список операторів

en: Encoding
uk_UA: Кодування

en: Locale Provider
uk_UA: Постачальник локалі

en: Collate
uk_UA: Порядок сортування

en: Locale
uk_UA: Локаль

en: ICU Rules
uk_UA: Правила ICU

en: Tablespace
uk_UA: Табличний простір

en: List of databases
uk_UA: Список баз даних

en: table
uk_UA: таблиця

en: view
uk_UA: подання

en: materialized view
uk_UA: матеріалізоване подання

en: sequence
uk_UA: послідовність

en: foreign table
uk_UA: зовнішня таблиця

en: partitioned table
uk_UA: секційна таблиця

en: Column privileges
uk_UA: Права для стовпців

en: Policies
uk_UA: Політики

en: Access privileges
uk_UA: Права доступу

en: function
uk_UA: функція

en: type
uk_UA: тип

en: schema
uk_UA: схема

en: Default access privileges
uk_UA: Права доступу за замовчуванням

en: Object
uk_UA: Об'єкт

en: table constraint
uk_UA: обмеження таблиці

en: domain constraint
uk_UA: обмеження домену

en: operator class
uk_UA: клас операторів

en: operator family
uk_UA: сімейство операторів

en: rule
uk_UA: правило

en: Object descriptions
uk_UA: Опис об'єкту

en: Did not find any relation named "%s".
uk_UA: Не знайдено жодного відношення під назвою "%s".

en: Did not find any relations.
uk_UA: Не знайдено жодного відношення.

en: Did not find any relation with OID %s.
uk_UA: Не знайдено жодного відношення з OID %s.

en: Start
uk_UA: Початок

en: Minimum
uk_UA: Мінімум

en: Maximum
uk_UA: Максимум

en: Increment
uk_UA: Приріст

en: yes
uk_UA: так

en: no
uk_UA: ні

en: Cycles?
uk_UA: Цикли?

en: Cache
uk_UA: Кеш

en: Owned by: %s
uk_UA: Власник: %s

en: Sequence for identity column: %s
uk_UA: Послідовність для стовпця identity: %s

en: Unlogged sequence "%s.%s"
uk_UA: Послідовність без журналювання "%s.%s"

en: Sequence "%s.%s"
uk_UA: Послідовність "%s.%s"

en: Unlogged table "%s.%s"
uk_UA: Таблиця без журналювання "%s.%s"

en: Table "%s.%s"
uk_UA: Таблиця "%s.%s"

en: View "%s.%s"
uk_UA: Подання "%s.%s"

en: Unlogged materialized view "%s.%s"
uk_UA: Матеріалізоване подання без журналювання "%s.%s"

en: Materialized view "%s.%s"
uk_UA: Матеріалізоване подання "%s.%s"

en: Unlogged index "%s.%s"
uk_UA: Індекс без журналювання "%s.%s"

en: Index "%s.%s"
uk_UA: Індекс "%s.%s"

en: Unlogged partitioned index "%s.%s"
uk_UA: Секційний індекс без журналювання "%s.%s"

en: Partitioned index "%s.%s"
uk_UA: Секційний індекс "%s.%s"

en: TOAST table "%s.%s"
uk_UA: Таблиця TOAST "%s.%s"

en: Composite type "%s.%s"
uk_UA: Композитний тип "%s.%s"

en: Foreign table "%s.%s"
uk_UA: Зовнішня таблиця "%s.%s"

en: Unlogged partitioned table "%s.%s"
uk_UA: Секційна таблиця без журналювання "%s.%s"

en: Partitioned table "%s.%s"
uk_UA: Секційна таблиця "%s.%s"

en: Collation
uk_UA: Сортування

en: Nullable
uk_UA: Обнуляється

en: Default
uk_UA: За замовчуванням

en: Key?
uk_UA: Ключ?

en: Definition
uk_UA: Визначення

en: FDW options
uk_UA: Налаштування FDW

en: Storage
uk_UA: Сховище

en: Compression
uk_UA: Стискання

en: Stats target
uk_UA: Статистична ціль

en: Partition of: %s %s%s
uk_UA: Розділ: %s %s%s

en: No partition constraint
uk_UA: Відсутнє розділове обмеження

en: Partition constraint: %s
uk_UA: Обмеження секції: %s

en: Partition key: %s
uk_UA: Ключ розділу: %s

en: Owning table: "%s.%s"
uk_UA: Таблиця, що володіє: "%s.%s"

en: primary key,
uk_UA: первинний ключ,

en: unique
uk_UA: унікальний

en:  nulls not distinct
uk_UA:  nulls не відрізняються

en: for table "%s.%s"
uk_UA: для таблиці "%s.%s"

en: , predicate (%s)
uk_UA: , предикат (%s)

en: , clustered
uk_UA: , кластеризовано

en: , invalid
uk_UA: , недійсний

en: , deferrable
uk_UA: , відтермінований

en: , initially deferred
uk_UA: , від початку відтермінований

en: , replica identity
uk_UA: , ідентичність репліки

en: Indexes:
uk_UA: Індекси:

en: Check constraints:
uk_UA: Обмеження перевірки:

en: Foreign-key constraints:
uk_UA: Обмеження зовнішнього ключа:

en: Referenced by:
uk_UA: Посилання ззовні:

en: Policies:
uk_UA: Політики:

en: Policies (forced row security enabled):
uk_UA: Політики (посилений захист рядків активовано):

en: Policies (row security enabled): (none)
uk_UA: Політики (захист рядків ввімкнуто): (ні)

en: Policies (forced row security enabled): (none)
uk_UA: Політики (посилений захист рядків ввімкнуто): (ні)

en: Policies (row security disabled):
uk_UA: Політики (захист рядків вимкнуто):

en: Statistics objects:
uk_UA: Об'єкти статистики:

en: Rules:
uk_UA: Правила:

en: Disabled rules:
uk_UA: Вимкнені правила:

en: Rules firing always:
uk_UA: Правила, що завжди працюють:

en: Rules firing on replica only:
uk_UA: Правила, що працюють тільки на репліці:

en: Publications:
uk_UA: Публікації:

en: View definition:
uk_UA: Визначення подання:

en: Triggers:
uk_UA: Тригери:

en: Disabled user triggers:
uk_UA: Вимкнені користувацькі тригери:

en: Disabled internal triggers:
uk_UA: Вимкнені внутрішні тригери:

en: Triggers firing always:
uk_UA: Тригери, що завжди працюють:

en: Triggers firing on replica only:
uk_UA: Тригери, що працюють тільки на репліці:

en: Server: %s
uk_UA: Сервер: %s

en: FDW options: (%s)
uk_UA: Налаштування FDW: (%s)

en: Inherits
uk_UA: Успадковує

en: Number of partitions: %d
uk_UA: Число секцій: %d

en: Number of partitions: %d (Use \d+ to list them.)
uk_UA: Кількість розділів: %d (\d+ для списку)

en: Number of child tables: %d (Use \d+ to list them.)
uk_UA: Кількість дочірніх таблиць: %d (\d+ для списку)

en: Child tables
uk_UA: Дочірні таблиці

en: Partitions
uk_UA: Розділи

en: Typed table of type: %s
uk_UA: Типізована таблиця типу: %s

en: Replica Identity
uk_UA: Ідентичність репліки

en: Has OIDs: yes
uk_UA: Має OIDs: так

en: Access method: %s
uk_UA: Метод доступу: %s

en: Tablespace: "%s"
uk_UA: Табличний простір: "%s"

note: translator: before this string there's an index description like '"foo_pkey" PRIMARY KEY, btree (a)'
en: , tablespace "%s"
uk_UA: , табличний простір "%s"

en: List of roles
uk_UA: Список ролей

en: Role name
uk_UA: Ім'я ролі

en: Attributes
uk_UA: Атрибути

en: Superuser
uk_UA: Суперкористувач

en: No inheritance
uk_UA: Без успадкування

en: Create role
uk_UA: Створити роль

en: Create DB
uk_UA: Створити базу даних

en: Cannot login
uk_UA: Не може увійти

en: Replication
uk_UA: Реплікація

en: Bypass RLS
uk_UA: Обхід RLC

en: No connections
uk_UA: Без підключень

en: %d connection | %d connections
uk_UA[0]: %d підключення
uk_UA[1]: %d підключення
uk_UA[2]: %d підключень
uk_UA[3]: %d підключення

en: Password valid until
uk_UA: Пароль дійнсий до

en: Role
uk_UA: Роль

en: Database
uk_UA: База даних

en: Settings
uk_UA: Параметри

en: Did not find any settings for role "%s" and database "%s".
uk_UA: Не знайдено жодного параметра для ролі "%s" і бази даних "%s".

en: Did not find any settings for role "%s".
uk_UA: Не знайдено жодного параметру для ролі "%s".

en: Did not find any settings.
uk_UA: Не знайдено жодного параметру.

en: List of settings
uk_UA: Список параметрів

en: Member of
uk_UA: Член

en: Grantor
uk_UA: Надавач

en: List of role grants
uk_UA: Перелік наданих ролей

en: index
uk_UA: індекс

en: TOAST table
uk_UA: Таблиця TOAST

en: partitioned index
uk_UA: секційний індекс

en: permanent
uk_UA: постійна

en: temporary
uk_UA: тимчасова

en: unlogged
uk_UA: нежурнальована

en: Persistence
uk_UA: Стійкість

en: Access method
uk_UA: Метод доступу

en: List of relations
uk_UA: Список відношень

en: The server (version %s) does not support declarative table partitioning.
uk_UA: Сервер (версія %s) не підтримує декларативне секціонування таблиць.

en: List of partitioned indexes
uk_UA: Список секційних індексів

en: List of partitioned tables
uk_UA: Список секційних таблиць

en: List of partitioned relations
uk_UA: Список секційних відношень

en: Parent name
uk_UA: Батьківська назва

en: Leaf partition size
uk_UA: Розмір дочірньої секції

en: Total size
uk_UA: Загальний розмір

en: Trusted
uk_UA: Надійний

en: Internal language
uk_UA: Внутрішня мова

en: Call handler
uk_UA: Обробник виклику

en: Validator
uk_UA: Функція перевірки

en: Inline handler
uk_UA: Оброблювач впровадженого коду

en: List of languages
uk_UA: Список мов

en: Check
uk_UA: Перевірка

en: List of domains
uk_UA: Список доменів

en: Source
uk_UA: Джерело

en: Destination
uk_UA: Призначення

en: Default?
uk_UA: За замовчуванням?

en: List of conversions
uk_UA: Список перетворень

en: Parameter
uk_UA: Параметр

en: Value
uk_UA: Значення

en: Context
uk_UA: Контекст

en: List of configuration parameters
uk_UA: Список параметрів конфігурації

en: List of non-default configuration parameters
uk_UA: Список параметрів конфігурації не за замовчуванням

en: The server (version %s) does not support event triggers.
uk_UA: Сервер (версія %s) не підтримує тригери подій.

en: Event
uk_UA: Подія

en: enabled
uk_UA: увімкнено

en: replica
uk_UA: репліка

en: always
uk_UA: завжди

en: disabled
uk_UA: вимкнено

en: Enabled
uk_UA: Увімкнено

en: Tags
uk_UA: Теги

en: List of event triggers
uk_UA: Список тригерів подій

en: The server (version %s) does not support extended statistics.
uk_UA: Сервер (версія %s) не підтримує розширену статистику.

en: Dependencies
uk_UA: Залежності

en: List of extended statistics
uk_UA: Список розширеної статистики

en: Source type
uk_UA: Початковий тип

en: Target type
uk_UA: Тип цілі

en: in assignment
uk_UA: у призначенні

en: Implicit?
uk_UA: Приховане?

en: List of casts
uk_UA: Список приведення типів

en: Provider
uk_UA: Постачальник

en: Deterministic?
uk_UA: Детермінований?

en: List of collations
uk_UA: Список правил сортування

en: List of schemas
uk_UA: Список схем

en: List of text search parsers
uk_UA: Список парсерів текстового пошуку

en: Did not find any text search parser named "%s".
uk_UA: Не знайдено жодного парсера текстового пошуку "%s".

en: Did not find any text search parsers.
uk_UA: Не знайдено жодного парсера текстового пошуку.

en: Start parse
uk_UA: Почати розбір

en: Method
uk_UA: Метод

en: Get next token
uk_UA: Отримати наступний токен

en: End parse
uk_UA: Закінчити розбір

en: Get headline
uk_UA: Отримати заголовок

en: Get token types
uk_UA: Отримати типи токенів

en: Text search parser "%s.%s"
uk_UA: Парсер текстового пошуку "%s.%s"

en: Text search parser "%s"
uk_UA: Парсер текстового пошуку "%s"

en: Token name
uk_UA: Ім'я токену

en: Token types for parser "%s.%s"
uk_UA: Типи токенів для парсера "%s.%s"

en: Token types for parser "%s"
uk_UA: Типи токенів для парсера "%s"

en: Template
uk_UA: Шаблон

en: Init options
uk_UA: Параметри ініціалізації

en: List of text search dictionaries
uk_UA: Список словників текстового пошуку

en: Init
uk_UA: Ініціалізація

en: Lexize
uk_UA: Виділення лексем

en: List of text search templates
uk_UA: Список шаблонів текстового пошуку

en: List of text search configurations
uk_UA: Список конфігурацій текстового пошуку

en: Did not find any text search configuration named "%s".
uk_UA: Не знайдено жодної конфігурації текстового пошуку під назвою "%s".

en: Did not find any text search configurations.
uk_UA: Не знайдено жодної конфігурації текствого пошуку.

en: Token
uk_UA: Токен

en: Dictionaries
uk_UA: Словники

en: Text search configuration "%s.%s"
uk_UA: Конфігурація пошуку тексту "%s.%s"

en: Text search configuration "%s"
uk_UA: Конфігурація пошуку тексту "%s"

en: 
    Parser: "%s.%s"
uk_UA: 
    Парсер: "%s.%s"

en: 
    Parser: "%s"
uk_UA: 
    Парсер: "%s"

en: List of foreign-data wrappers
uk_UA: Список джерел сторонніх даних

en: Foreign-data wrapper
uk_UA: Джерело сторонніх даних

en: Version
uk_UA: Версія

en: List of foreign servers
uk_UA: Список сторонніх серверів

en: Server
uk_UA: Сервер

en: User name
uk_UA: Ім'я користувача

en: List of user mappings
uk_UA: Список зіставлень користувачів

en: List of foreign tables
uk_UA: Список сторонніх таблиць

en: List of installed extensions
uk_UA: Список встановлених розширень

en: Did not find any extension named "%s".
uk_UA: Не знайдено жодного розширення під назвою "%s".

en: Did not find any extensions.
uk_UA: Не знайдено жодного розширення.

en: Object description
uk_UA: Опис об'єкту

en: Objects in extension "%s"
uk_UA: Об'єкти в розширенні "%s"

en: improper qualified name (too many dotted names): %s
uk_UA: неправильне повне ім'я (забагато компонентів): %s

en: cross-database references are not implemented: %s
uk_UA: міжбазові посилання не реалізовані: %s

en: The server (version %s) does not support publications.
uk_UA: Сервер (версія %s) не підтримує публікації.

en: All tables
uk_UA: Усі таблиці

en: Inserts
uk_UA: Вставки

en: Updates
uk_UA: Оновлення

en: Deletes
uk_UA: Видалення

en: Truncates
uk_UA: Очищення

en: Via root
uk_UA: Через root

en: List of publications
uk_UA: Список публікацій

en: Did not find any publication named "%s".
uk_UA: Не знайдено жодної публікації під назвою "%s".

en: Did not find any publications.
uk_UA: Не знайдено жодної публікації.

en: Publication %s
uk_UA: Публікація %s

en: Tables:
uk_UA: Таблиці:

en: Tables from schemas:
uk_UA: Таблиці зі схеми:

en: The server (version %s) does not support subscriptions.
uk_UA: Сервер (версія %s) не підтримує підписки.

en: Publication
uk_UA: Публікація

en: Binary
uk_UA: Бінарний

en: Streaming
uk_UA: Потокова передача

en: Two-phase commit
uk_UA: Двофазовий коміт

en: Disable on error
uk_UA: Вимкнути при помилці

en: Origin
uk_UA: Джерело

en: Password required
uk_UA: Потрібен пароль

en: Run as owner?
uk_UA: Запустити як власник?

en: Failover
uk_UA: Відновлення після збою

en: Synchronous commit
uk_UA: Синхронні затвердження

en: Skip LSN
uk_UA: Пропустити LSN

en: List of subscriptions
uk_UA: Список підписок

en: (none)
uk_UA: (нічого)

en: AM
uk_UA: АМ

en: Input type
uk_UA: Тип вводу

en: Storage type
uk_UA: Тип сховища

en: Operator class
uk_UA: Клас операторів

en: Operator family
uk_UA: Сімейство операторів

en: List of operator classes
uk_UA: Список класів операторів

en: Applicable types
uk_UA: Типи для застосування

en: List of operator families
uk_UA: Список сімейств операторів

en: Operator
uk_UA: Оператор

en: Strategy
uk_UA: Стратегія

en: ordering
uk_UA: упорядкування

en: search
uk_UA: пошук

en: Purpose
uk_UA: Ціль

en: Sort opfamily
uk_UA: Сімейство операторів сортування

en: List of operators of operator families
uk_UA: Список операторів сімейств операторів

en: Registered left type
uk_UA: Зареєстрований лівий тип

en: Registered right type
uk_UA: Зареєстрований правий тип

en: Number
uk_UA: Число

en: List of support functions of operator families
uk_UA: Список функцій підтримки сімейств операторів

en: Large objects
uk_UA: Великі об'єкти

en: psql is the PostgreSQL interactive terminal.
uk_UA: psql - це інтерактивний термінал PostgreSQL.

en: Usage:
uk_UA: Використання:

en:   psql [OPTION]... [DBNAME [USERNAME]]
uk_UA:   psql [ОПЦІЯ]... [БД [КОРИСТУВАЧ]]

en: General options:
uk_UA: Основні налаштування:

en:   -c, --command=COMMAND    run only single command (SQL or internal) and exit
uk_UA:   -c, --command=КОМАНДА    виконати лише одну команду (SQL або внутрішню) і вийти

en:   -d, --dbname=DBNAME      database name to connect to
uk_UA:   -d, --dbname=DBNAME      назва бази даних для підключення

en:   -f, --file=FILENAME      execute commands from file, then exit
uk_UA:   -f, --file=FILENAME      виконує команди з файлу, потім виходить

en:   -l, --list               list available databases, then exit
uk_UA:   -l, --list               виводить список доступних баз даних, потім виходить

en:   -v, --set=, --variable=NAME=VALUE
                               set psql variable NAME to VALUE
                               (e.g., -v ON_ERROR_STOP=1)
uk_UA:   -v, --set=, --variable=NAME=VALUE
                               присвоїти змінній psql NAME значення VALUE
                               (наприклад, -v ON_ERROR_STOP=1)

en:   -V, --version            output version information, then exit
uk_UA:   -V, --version            вивести інформацію про версію, потім вийти

en:   -X, --no-psqlrc          do not read startup file (~/.psqlrc)
uk_UA:   -X, --no-psqlrc          ігнорувати файл параметрів запуска (~/.psqlrc)

en:   -1 ("one"), --single-transaction
                               execute as a single transaction (if non-interactive)
uk_UA:   -1 ("один"), --single-transaction
                               виконує як одну транзакцію (якщо не інтерактивна)

en:   -?, --help[=options]     show this help, then exit
uk_UA:   -?, --help [=options]    показати цю довідку, потім вийти

en:       --help=commands      list backslash commands, then exit
uk_UA:       --help=commands    перерахувати команди, потім вийти

en:       --help=variables     list special variables, then exit
uk_UA:       --help=variables     перерахувати спеціальні змінні, потім вийти

en: 
    Input and output options:
uk_UA: 
    Параметри вводу і виводу:

en:   -a, --echo-all           echo all input from script
uk_UA:   -a, --echo-all           відобразити всі вхідні дані з скрипта

en:   -b, --echo-errors        echo failed commands
uk_UA:   -b, --echo-errors        відобразити команди з помилками

en:   -e, --echo-queries       echo commands sent to server
uk_UA:   -e, --echo-queries       відобразити команди, відправлені на сервер

en:   -E, --echo-hidden        display queries that internal commands generate
uk_UA:   -E, --echo-hidden       відобразити запити, згенеровані внутрішніми командами

en:   -L, --log-file=FILENAME  send session log to file
uk_UA:   -L, --log-file=FILENAME  зберегти протокол роботи у файл

en:   -n, --no-readline        disable enhanced command line editing (readline)
uk_UA:   -n, --no-readline        вимкнути розширене редагування командного рядка (readline)

en:   -o, --output=FILENAME    send query results to file (or |pipe)
uk_UA:   -o, --output=FILENAME    надсилати результати запиту до файлу (або до каналу |)

en:   -q, --quiet              run quietly (no messages, only query output)
uk_UA:   -q, --quiet              тихий запуск (ніяких повідомлень, лише результат запитів)

en:   -s, --single-step        single-step mode (confirm each query)
uk_UA:   -s, --single-step        покроковий режим (підтвердження кожного запиту)

en:   -S, --single-line        single-line mode (end of line terminates SQL command)
uk_UA:   -S, --single-line        однорядковий режим (кінець рядка завершує команду)

en: 
    Output format options:
uk_UA: 
    Параметри формату виводу:

en:   -A, --no-align           unaligned table output mode
uk_UA:   -A, --no-align           режим виводу не вирівняної таблиці

en:       --csv                CSV (Comma-Separated Values) table output mode
uk_UA:       --csv                режим виводу таблиць CSV (Comma-Separated Values)

en:   -F, --field-separator=STRING
                               field separator for unaligned output (default: "%s")
uk_UA:   -F, --field-separator=СТРОКА
                               розділювач полів при не вирівняному виводі
                               (за замовчуванням: "%s")

en:   -H, --html               HTML table output mode
uk_UA:   -H, --html               вивід таблиці у форматі HTML

en:   -P, --pset=VAR[=ARG]     set printing option VAR to ARG (see \pset command)
uk_UA:   -P, --pset=VAR[=ARG]     встановити параметр виводу змінної VAR значенню ARG (див. команду "\pset")

en:   -R, --record-separator=STRING
                               record separator for unaligned output (default: newline)
uk_UA:   -R, --record-separator=СТРОКА
                               розділювач записів при не вирівняному виводі
                               (за замовчуванням: новий рядок)

en:   -t, --tuples-only        print rows only
uk_UA:   -t, --tuples-only        виводити лише рядки

en:   -T, --table-attr=TEXT    set HTML table tag attributes (e.g., width, border)
uk_UA:   -T, --table-attr=ТЕКСТ   встановити атрибути HTML-таблиці (width, border)

en:   -x, --expanded           turn on expanded table output
uk_UA:   -x, --expanded           ввімкнути розширене виведення таблиці

en:   -z, --field-separator-zero
                               set field separator for unaligned output to zero byte
uk_UA:   -z, --field-separator-zero
                               встановити розділювач полів для не вирівняного виводу в нульовий байт

en:   -0, --record-separator-zero
                               set record separator for unaligned output to zero byte
uk_UA:   -0, --record-separator-zero
                               встановити розділювач записів для не вирівняного виводу в нульовий байт

en: 
    Connection options:
uk_UA: 
    Налаштування з'єднання:

en:   -h, --host=HOSTNAME      database server host or socket directory
uk_UA:   -h, --host=HOSTNAME      хост серверу баз даних або каталог сокетів

en:   -p, --port=PORT          database server port
uk_UA:   -p, --port=ПОРТ        порт сервера бази даних

en:   -U, --username=USERNAME  database user name
uk_UA:   -U, --username=USERNAME  ім'я користувача бази даних

en:   -w, --no-password        never prompt for password
uk_UA:   -w, --no-password        ніколи не запитувати пароль

en:   -W, --password           force password prompt (should happen automatically)
uk_UA:   -W, --password           запитувати пароль завжди (повинно траплятись автоматично)

en: 
    For more information, type "\?" (for internal commands) or "\help" (for SQL
    commands) from within psql, or consult the psql section in the PostgreSQL
    documentation.
uk_UA: 
    Щоб дізнатися більше, введіть "\?" (для внутрішніх команд) або "\help"(для команд SQL) в psql, або звіртеся з розділом psql документації PostgreSQL.

en: Report bugs to <%s>.
uk_UA: Повідомляти про помилки на <%s>.

en: %s home page: <%s>
uk_UA: Домашня сторінка %s: <%s>

en: General
uk_UA: Загальні

en:   \bind [PARAM]...       set query parameters
uk_UA:   \bind [PARAM]...       встановити параметри запиту

en:   \copyright             show PostgreSQL usage and distribution terms
uk_UA:   \copyright             умови використання і розповсюдження PostgreSQL

en:   \crosstabview [COLUMNS] execute query and display result in crosstab
uk_UA:   \crosstabview [COLUMNS] виконати запит і відобразити результат у перехресній таблиці

en:   \errverbose            show most recent error message at maximum verbosity
uk_UA:   \errverbose            вивести максимально докладне повідомлення про останню помилку

en:   \g [(OPTIONS)] [FILE]  execute query (and send result to file or |pipe);
                             \g with no arguments is equivalent to a semicolon
uk_UA:   \g [(OPTIONS)] [FILE]  виконати запит (і надіслати результат до файлу або |каналу);
                             \g без аргументів рівнозначно крапці з комою

en:   \gdesc                 describe result of query, without executing it
uk_UA:   \gdesc                 описати результат запиту без виконання

en:   \gexec                 execute query, then execute each value in its result
uk_UA:   \gexec                 виконати запит, потім виконати кожне значення в його результаті

en:   \gset [PREFIX]         execute query and store result in psql variables
uk_UA:   \gset [PREFIX]        виконати запит та зберегти результат в змінних psql

en:   \gx [(OPTIONS)] [FILE] as \g, but forces expanded output mode
uk_UA:   \gx [(OPTIONS)] [FILE] як \g, але вмикає розширений режим виводу

en:   \q                     quit psql
uk_UA:   \q                     вийти з psql

en:   \watch [[i=]SEC] [c=N] [m=MIN]
                             execute query every SEC seconds, up to N times,
                             stop if less than MIN rows are returned
uk_UA:   \watch [[i=]SEC] [c=N] [m=MIN]
                             виконувати запит кожні SEC секунд, до N разів або
                             зупинитися, якщо повернуто менше ніж MIN рядків

en: Help
uk_UA: Довідка

en:   \? [commands]          show help on backslash commands
uk_UA:   \? [commands]          показати довідку по командах з \

en:   \? options             show help on psql command-line options
uk_UA:   \? options             показати довідку по параметрах командного рядку psql

en:   \? variables           show help on special variables
uk_UA:   \? variables           показати довідку по спеціальних змінних

en:   \h [NAME]              help on syntax of SQL commands, * for all commands
uk_UA:   \h [NAME]              довідка з синтаксису команд SQL, * для всіх команд

en: Query Buffer
uk_UA: Буфер запитів

en:   \e [FILE] [LINE]       edit the query buffer (or file) with external editor
uk_UA:   \e [FILE] [LINE]        редагувати буфер запитів (або файл) зовнішнім редактором

en:   \ef [FUNCNAME [LINE]]  edit function definition with external editor
uk_UA:   \ef [FUNCNAME [LINE]]   редагувати визначення функції  зовнішнім редактором

en:   \ev [VIEWNAME [LINE]]  edit view definition with external editor
uk_UA:   \ev [VIEWNAME [LINE]]  редагувати визначення подання зовнішнім редактором

en:   \p                     show the contents of the query buffer
uk_UA:   \p                     показати вміст буфера запитів

en:   \r                     reset (clear) the query buffer
uk_UA:   \r                    скинути (очистити) буфер запитів

en:   \s [FILE]              display history or save it to file
uk_UA:   \s [FILE]              відобразити історію або зберегти її до файлу

en:   \w FILE                write query buffer to file
uk_UA:   \w FILE                писати буфер запитів до файлу

en: Input/Output
uk_UA: Ввід/Вивід

en:   \copy ...              perform SQL COPY with data stream to the client host
uk_UA:   \copy ...              виконати команду SQL COPY з потоком даних на клієнтський хост

en:   \echo [-n] [STRING]    write string to standard output (-n for no newline)
uk_UA:   \echo [-n] [STRING]    записати рядок до стандартного виводу (-n для пропуску нового рядка)

en:   \i FILE                execute commands from file
uk_UA:   \i FILE              виконати команди з файлу

en:   \ir FILE               as \i, but relative to location of current script
uk_UA:   \ir ФАЙЛ              те саме, що \i, але відносно розташування поточного сценарію

en:   \o [FILE]              send all query results to file or |pipe
uk_UA:   \o [FILE]            надсилати всі результати запитів до файлу або до каналу |

en:   \qecho [-n] [STRING]   write string to \o output stream (-n for no newline)
uk_UA:   \qecho [-n] [STRING]   записати рядок до вихідного потоку \o (-n для пропуску нового рядка)

en:   \warn [-n] [STRING]    write string to standard error (-n for no newline)
uk_UA:   \warn [-n] [STRING]    записати рядок до стандартної помилки (-n для пропуску нового рядка)

en: Conditional
uk_UA: Умовний

en:   \if EXPR               begin conditional block
uk_UA:   \if EXPR              початок умовного блоку

en:   \elif EXPR             alternative within current conditional block
uk_UA:   \elif EXPR            альтернатива в рамках поточного блоку

en:   \else                  final alternative within current conditional block
uk_UA:   \else                  остаточна альтернатива в рамках поточного умовного блоку

en:   \endif                 end conditional block
uk_UA:   \endif                  кінець умовного блоку

en: Informational
uk_UA: Інформаційний

en:   (options: S = show system objects, + = additional detail)
uk_UA:   (параметри: S = показати системні об'єкти, + = додаткові деталі)

en:   \d[S+]                 list tables, views, and sequences
uk_UA:   \d[S+]                 вивести таблиці, подання і послідовності

en:   \d[S+]  NAME           describe table, view, sequence, or index
uk_UA:   \d[S+]  NAME           описати таблицю, подання, послідовність або індекс

en:   \da[S]  [PATTERN]      list aggregates
uk_UA:   \da[S]  [PATTERN]      вивести агрегати

en:   \dA[+]  [PATTERN]      list access methods
uk_UA:   \dA[+]  [PATTERN]      вивести методи доступу

en:   \dAc[+] [AMPTRN [TYPEPTRN]]  list operator classes
uk_UA:   \dAc[+] [AMPTRN [TYPEPTRN]]  список класів операторів

en:   \dAf[+] [AMPTRN [TYPEPTRN]]  list operator families
uk_UA:   \dAf[+] [AMPTRN [TYPEPTRN]]  список сімейств операторів

en:   \dAo[+] [AMPTRN [OPFPTRN]]   list operators of operator families
uk_UA:   \dAo[+] [AMPTRN [OPFPTRN]]   список операторів сімейств операторів

en:   \dAp[+] [AMPTRN [OPFPTRN]]   list support functions of operator families
uk_UA:   \dAp[+] [AMPTRN [OPFPTRN]]   список функцій підтримки сімейств операторів

en:   \db[+]  [PATTERN]      list tablespaces
uk_UA:   \db[+]  [PATTERN]      вивести табличні простори

en:   \dc[S+] [PATTERN]      list conversions
uk_UA:   \dc[S+] [PATTERN]      вивести перетворення

en:   \dconfig[+] [PATTERN]  list configuration parameters
uk_UA:   \dconfig[+] [PATTERN]  вивести параметри конфігурації

en:   \dC[+]  [PATTERN]      list casts
uk_UA:   \dC[+]  [PATTERN]      вивести приведення типів

en:   \dd[S]  [PATTERN]      show object descriptions not displayed elsewhere
uk_UA:   \dd[S]  [PATTERN]      показати опис об'єкта, що не відображається в іншому місці

en:   \dD[S+] [PATTERN]      list domains
uk_UA:   \dD[S+] [PATTERN]      вивести домени

en:   \ddp    [PATTERN]      list default privileges
uk_UA:   \ddp    [PATTERN]      вивести привілеї за замовчуванням

en:   \dE[S+] [PATTERN]      list foreign tables
uk_UA:   \dE[S+] [PATTERN]      вивести зовнішні таблиці

en:   \des[+] [PATTERN]      list foreign servers
uk_UA:   \des[+] [PATTERN]      вивести зовнішні сервери

en:   \det[+] [PATTERN]      list foreign tables
uk_UA:   \dE[S+] [PATTERN]      вивести зовнішні таблиці

en:   \deu[+] [PATTERN]      list user mappings
uk_UA:   \deu[+] [PATTERN]      вивести користувацькі зіставлення

en:   \dew[+] [PATTERN]      list foreign-data wrappers
uk_UA:   \dew[+] [PATTERN]      список джерел сторонніх даних

en:   \df[anptw][S+] [FUNCPTRN [TYPEPTRN ...]]
                             list [only agg/normal/procedure/trigger/window] functions
uk_UA:   \df[anptw][S+] [FUNCPTRN [TYPEPTRN ...]]
                             список [лише агрегатних/нормальних/процедурних/тригерних/віконних] функцій

en:   \dF[+]  [PATTERN]      list text search configurations
uk_UA:   \dF[+]  [PATTERN]      вивести конфігурації текстового пошуку

en:   \dFd[+] [PATTERN]      list text search dictionaries
uk_UA:   \dFd[+] [PATTERN]      вивести словники текстового пошуку

en:   \dFp[+] [PATTERN]      list text search parsers
uk_UA:   \dFp[+] [PATTERN]      вивести парсери текстового пошуку

en:   \dFt[+] [PATTERN]      list text search templates
uk_UA:   \dFt[+] [PATTERN]      вивести шаблони текстового пошуку

en:   \dg[S+] [PATTERN]      list roles
uk_UA:   \dg[S+] [PATTERN]      вивести ролі

en:   \di[S+] [PATTERN]      list indexes
uk_UA:   \di[S+] [PATTERN]      вивести індекси

en:   \dl[+]                 list large objects, same as \lo_list
uk_UA:   \dl[+] вивести великі об'єкти, те саме, що \lo_list

en:   \dL[S+] [PATTERN]      list procedural languages
uk_UA:   \dL[S+] [PATTERN]      вивести процедурні мови

en:   \dm[S+] [PATTERN]      list materialized views
uk_UA:   \dm[S+] [PATTERN]      вивести матеріалізовані подання

en:   \dn[S+] [PATTERN]      list schemas
uk_UA:   \dn[S+] [PATTERN]      вивести схеми

en:   \do[S+] [OPPTRN [TYPEPTRN [TYPEPTRN]]]
                             list operators
uk_UA:   \do[S+] [OPPTRN [TYPEPTRN [TYPEPTRN]]]
                             список операторів

en:   \dO[S+] [PATTERN]      list collations
uk_UA:   \dO[S+] [PATTERN]      вивести правила сортування

en:   \dp[S]  [PATTERN]      list table, view, and sequence access privileges
uk_UA:   \dp[S]   [PATTERN]      вивести привілеї доступу до таблиць, подань або послідовностей

en:   \dP[itn+] [PATTERN]    list [only index/table] partitioned relations [n=nested]
uk_UA:   \dP[itn+] [PATTERN]    вивести [тільки індекс/таблицю] секційні відношення [n=вкладені]

en:   \drds [ROLEPTRN [DBPTRN]] list per-database role settings
uk_UA:   \drds [ROLEPTRN [DBPTRN]] вивести налаштування ролей побазово

en:   \drg[S] [PATTERN]      list role grants
uk_UA:   \drg[S] [PATTERN]      вивести надані ролі

en:   \dRp[+] [PATTERN]      list replication publications
uk_UA:   \dRp[+] [PATTERN]      вивести реплікаційні публікації

en:   \dRs[+] [PATTERN]      list replication subscriptions
uk_UA:   \dRs[+] [PATTERN]      вивести реплікаційні підписки

en:   \ds[S+] [PATTERN]      list sequences
uk_UA:   \ds[S+] [PATTERN]      вивести послідовності

en:   \dt[S+] [PATTERN]      list tables
uk_UA:   \dt[S+] [PATTERN]      вивести таблиці

en:   \dT[S+] [PATTERN]      list data types
uk_UA:   \dT[S+] [PATTERN]      вивести типи даних

en:   \du[S+] [PATTERN]      list roles
uk_UA:   \du[S+] [PATTERN]      вивести ролі

en:   \dv[S+] [PATTERN]      list views
uk_UA:   \dv[S+] [PATTERN]      вивести подання

en:   \dx[+]  [PATTERN]      list extensions
uk_UA:   \dx[+]  [PATTERN]      вивести розширення

en:   \dX     [PATTERN]      list extended statistics
uk_UA:   \dX     [PATTERN]      список розширеної статистики

en:   \dy[+]  [PATTERN]      list event triggers
uk_UA:   \dy[+]     [PATTERN]      вивести тригери подій

en:   \l[+]   [PATTERN]      list databases
uk_UA:   \l[+]   [PATTERN]      вивести бази даних

en:   \sf[+]  FUNCNAME       show a function's definition
uk_UA:   \sf[+]  FUNCNAME       відобразити визначення функції

en:   \sv[+]  VIEWNAME       show a view's definition
uk_UA:   \sv[+]  VIEWNAME       відобразити визначення подання

en:   \z[S]   [PATTERN]      same as \dp
uk_UA:   \z[S]   [PATTERN]      те саме, що \dp

en: Large Objects
uk_UA: Великі об'єкти

en:   \lo_export LOBOID FILE write large object to file
uk_UA:   \lo_export LOBOID FILE записати великий об'єкт в файл

en:   \lo_import FILE [COMMENT]
                             read large object from file
uk_UA:   \lo_import FILE [COMMENT]
                             читати великий об'єкт з файлу

en:   \lo_list[+]            list large objects
uk_UA:   \lo_list[+] вивести великі об'єкти

en:   \lo_unlink LOBOID      delete a large object
uk_UA:   \lo_unlink LOBOID видалити великий об’єкт

en: Formatting
uk_UA: Форматування

en:   \a                     toggle between unaligned and aligned output mode
uk_UA:   \a                     перемикання між режимами виводу: unaligned, aligned

en:   \C [STRING]            set table title, or unset if none
uk_UA:   \C [STRING]           встановити заголовок таблиці або прибрати, якщо не задано

en:   \f [STRING]            show or set field separator for unaligned query output
uk_UA:   \f [STRING]            показати або встановити розділювач полів для не вирівняного виводу запиту

en:   \H                     toggle HTML output mode (currently %s)
uk_UA:   \H                     переключити режим виводу HTML (поточний: %s)

en:   \pset [NAME [VALUE]]   set table output option
                             (border|columns|csv_fieldsep|expanded|fieldsep|
                             fieldsep_zero|footer|format|linestyle|null|
                             numericlocale|pager|pager_min_lines|recordsep|
                             recordsep_zero|tableattr|title|tuples_only|
                             unicode_border_linestyle|unicode_column_linestyle|
                             unicode_header_linestyle)
uk_UA:   \pset [NAME [VALUE]]   встановити параметр виводу таблиці
                             (border|columns|csv_fieldsep|expanded|fieldsep|
                             fieldsep_zero|footer|format|linestyle|null|
                             numericlocale|pager|pager_min_lines|recordsep|
                             recordsep_zero|tableattr|title|tuples_only|
                             unicode_border_linestyle|unicode_column_linestyle|
                             unicode_header_linestyle)

en:   \t [on|off]            show only rows (currently %s)
uk_UA:   \t [on|off]          показувати лише рядки (поточно %s)

en:   \T [STRING]            set HTML <table> tag attributes, or unset if none
uk_UA:   \T [STRING]            встановити атрибути для HTML <table> або  прибрати, якщо не задані

en:   \x [on|off|auto]       toggle expanded output (currently %s)
uk_UA:   \x [on|off|auto]       переключити розширений вивід (поточний: %s)

en: auto
uk_UA: авто

en: Connection
uk_UA: Підключення

en:   \c[onnect] {[DBNAME|- USER|- HOST|- PORT|-] | conninfo}
                             connect to new database (currently "%s")
uk_UA:   \c[onnect] {[DBNAME|- USER|- HOST|- PORT|-] | conninfo}                          під'єднатися до нової бази даних (поточно "%s")

en:   \c[onnect] {[DBNAME|- USER|- HOST|- PORT|-] | conninfo}
                             connect to new database (currently no connection)
uk_UA:   \c[onnect] {[DBNAME|- USER|- HOST|- PORT|-] | conninfo}                          під'єднатися до нової бази даних (зараз з'єднання відсутнє)

en:   \conninfo              display information about current connection
uk_UA:   \conninfo             показати інформацію про поточне з'єднання

en:   \encoding [ENCODING]   show or set client encoding
uk_UA:   \encoding [ENCODING]   показати або встановити кодування клієнта

en:   \password [USERNAME]   securely change the password for a user
uk_UA:   \password [USERNAME]  безпечно змінити пароль користувача

en: Operating System
uk_UA: Операційна система

en:   \cd [DIR]              change the current working directory
uk_UA:   \cd [DIR]             змінити поточний робочий каталог

en:   \getenv PSQLVAR ENVVAR fetch environment variable
uk_UA:   \getenv PSQLVAR ENVAR отримати змінну середовища

en:   \setenv NAME [VALUE]   set or unset environment variable
uk_UA:   \setenv NAME [VALUE]   встановити або скинути змінну середовища

en:   \timing [on|off]       toggle timing of commands (currently %s)
uk_UA:   \timing [on|off]       переключити таймер команд (поточний: %s)

en:   \! [COMMAND]           execute command in shell or start interactive shell
uk_UA:   \! [COMMAND]           виконати команду в оболонці або запустити інтерактивну оболонку

en: Variables
uk_UA: Змінні

en:   \prompt [TEXT] NAME    prompt user to set internal variable
uk_UA:   \prompt [TEXT] NAME    запитати користувача значення внутрішньої змінної

en:   \set [NAME [VALUE]]    set internal variable, or list all if no parameters
uk_UA:   \set [NAME [VALUE]]    встановити внутрішню змінну або вивести всі, якщо не задані параметри

en:   \unset NAME            unset (delete) internal variable
uk_UA:   \unset NAME            скинути (видалити) значення внутрішньої змінної

en: List of specially treated variables
uk_UA: Список спеціальних змінних

en: psql variables:
uk_UA: змінні psql:

en:   psql --set=NAME=VALUE
      or \set NAME VALUE inside psql
uk_UA:   psql --set=ІМ'Я=ЗНАЧЕННЯ
      або \set ІМ'Я ЗНАЧЕННЯ усередині psql

en:   AUTOCOMMIT
        if set, successful SQL commands are automatically committed
uk_UA:   AUTOCOMMIT
        якщо встановлений, успішні SQL-команди підтверджуються автоматично

en:   COMP_KEYWORD_CASE
        determines the case used to complete SQL key words
        [lower, upper, preserve-lower, preserve-upper]
uk_UA:   COMP_KEYWORD_CASE
        визначає регістр для автодоповнення ключових слів SQL
        [lower, upper, preserve-lower, preserve-upper]

en:   DBNAME
        the currently connected database name
uk_UA:   DBNAME     назва під'єднаної бази даних

en:   ECHO
        controls what input is written to standard output
        [all, errors, none, queries]
uk_UA:   ECHO     контролює ввід, що виводиться на стандартний вивід    [all, errors, none, queries]

en:   ECHO_HIDDEN
        if set, display internal queries executed by backslash commands;
        if set to "noexec", just show them without execution
uk_UA:   ECHO_HIDDEN
        якщо ввімкнено, виводить внутрішні запити, виконані за допомогою  "\";
        якщо встановлено значення "noexec", тільки виводяться, але не виконуються

en:   ENCODING
        current client character set encoding
uk_UA:   ENCODING
        поточне кодування набору символів клієнта

en:   ERROR
        "true" if last query failed, else "false"
uk_UA:   ERROR
        "true", якщо в останньому запиті є помилка, в іншому разі - "false"

en:   FETCH_COUNT
        the number of result rows to fetch and display at a time (0 = unlimited)
uk_UA:   FETCH_COUNT
        число рядків з результатами для передачі та відображення за один раз (0 = необмежено)

en:   HIDE_TABLEAM
        if set, table access methods are not displayed
uk_UA:   HIDE_TABLEAM
        якщо вказано, методи доступу до таблиць не відображаються

en:   HIDE_TOAST_COMPRESSION
        if set, compression methods are not displayed
uk_UA:   HIDE_TOAST_COMPRESSION
        якщо встановлено, методи стискання не відображаються

en:   HISTCONTROL
        controls command history [ignorespace, ignoredups, ignoreboth]
uk_UA:   HISTCONTROL     контролює історію команд [ignorespace, ignoredups, ignoreboth]

en:   HISTFILE
        file name used to store the command history
uk_UA:   HISTFILE     ім'я файлу для зберігання історії команд

en:   HISTSIZE
        maximum number of commands to store in the command history
uk_UA:   HISTSIZE     максимальна кількість команд для зберігання в історії команд

en:   HOST
        the currently connected database server host
uk_UA:   HOST     поточний підключений хост сервера бази даних

en:   IGNOREEOF
        number of EOFs needed to terminate an interactive session
uk_UA:   IGNOREEOF     кількість EOF для завершення інтерактивної сесії

en:   LASTOID
        value of the last affected OID
uk_UA:   LASTOID     значення останнього залученого OID

en:   LAST_ERROR_MESSAGE
      LAST_ERROR_SQLSTATE
        message and SQLSTATE of last error, or empty string and "00000" if none
uk_UA:   LAST_ERROR_MESSAGE
      LAST_ERROR_SQLSTATE
        повідомлення та код SQLSTATE останньої помилки, або пустий рядок та "00000", якщо помилки не було

en:   ON_ERROR_ROLLBACK
        if set, an error doesn't stop a transaction (uses implicit savepoints)
uk_UA:   ON_ERROR_ROLLBACK
        якщо встановлено, транзакція не припиняється у разі помилки (використовуються неявні точки збереження)

en:   ON_ERROR_STOP
        stop batch execution after error
uk_UA:   ON_ERROR_STOP
        зупиняти виконання пакету команд після помилки

en:   PORT
        server port of the current connection
uk_UA:   PORT
        порт сервера для поточного з'єднання

en:   PROMPT1
        specifies the standard psql prompt
uk_UA:   PROMPT1
        визначає стандратне запрошення psql

en:   PROMPT2
        specifies the prompt used when a statement continues from a previous line
uk_UA:   PROMPT2
        визначає запрошення, яке використовується при продовженні команди з попереднього рядка

en:   PROMPT3
        specifies the prompt used during COPY ... FROM STDIN
uk_UA:   PROMPT3
        визначає запрошення, яке виконується під час COPY ... FROM STDIN

en:   QUIET
        run quietly (same as -q option)
uk_UA:   QUIET
        тихий запуск ( як із параметром -q)

en:   ROW_COUNT
        number of rows returned or affected by last query, or 0
uk_UA:   ROW_COUNT
        число повернених або оброблених рядків останнім запитом, або 0

en:   SERVER_VERSION_NAME
      SERVER_VERSION_NUM
        server's version (in short string or numeric format)
uk_UA:   SERVER_VERSION_NAME
      SERVER_VERSION_NUM
        версія серевера (у короткому текстовому або числовому форматі)

en:   SHELL_ERROR
        "true" if the last shell command failed, "false" if it succeeded
uk_UA:   SHELL_ERROR
        "true", якщо остання команда оболонки завершилася помилкою, "false", якщо успішно

en:   SHELL_EXIT_CODE
        exit status of the last shell command
uk_UA:   SHEL_EXIT_CODE
        статус виконання останньої команди оболонки

en:   SHOW_ALL_RESULTS
        show all results of a combined query (\;) instead of only the last
uk_UA:   SHOW_ALL_RESULTS
        показати всі результати комбінованого запиту (\;) замість тільки останнього

en:   SHOW_CONTEXT
        controls display of message context fields [never, errors, always]
uk_UA:   SHOW_CONTEXT
        керує відображенням полів контексту повідомлень [never, errors, always]

en:   SINGLELINE
        if set, end of line terminates SQL commands (same as -S option)
uk_UA:   SINGLELINE
        якщо встановлено, кінець рядка завершує режим вводу SQL-команди (як з параметром -S)

en:   SINGLESTEP
        single-step mode (same as -s option)
uk_UA:   SINGLESTEP
        покроковий режим (як з параметром -s)

en:   SQLSTATE
        SQLSTATE of last query, or "00000" if no error
uk_UA:   SQLSTATE
        SQLSTATE останнього запиту, або "00000" якщо немає помилок

en:   USER
        the currently connected database user
uk_UA:   USER
        поточний користувач, підключений до бази даних

en:   VERBOSITY
        controls verbosity of error reports [default, verbose, terse, sqlstate]
uk_UA:   VERBOSITY
        контролює докладність звітів про помилку [default, verbose, terse, sqlstate]

en:   VERSION
      VERSION_NAME
      VERSION_NUM
        psql's version (in verbose string, short string, or numeric format)
uk_UA:   VERSION
      VERSION_NAME
      VERSION_NUM
        psql версія (в розгорнутому, в короткому текстовому або числовому форматі)

en: 
    Display settings:
uk_UA: 
    Налаштування відобреження:

en:   psql --pset=NAME[=VALUE]
      or \pset NAME [VALUE] inside psql
uk_UA:   psql --pset=NAME[=VALUE]
      або \pset ІМ'Я [VALUE] всередині psql

en:   border
        border style (number)
uk_UA:   border
        стиль рамки (число)

en:   columns
        target width for the wrapped format
uk_UA:   columns
        цільова ширина для формату з переносом

en:   expanded (or x)
        expanded output [on, off, auto]
uk_UA:   expanded (or x)
        розширений вивід [on, off, auto]

en:   fieldsep
        field separator for unaligned output (default "%s")
uk_UA:   fieldsep
        розділювач полів для не вирівняного виводу (за замовчуванням "%s")

en:   fieldsep_zero
        set field separator for unaligned output to a zero byte
uk_UA:   fieldsep_zero
        встановити розділювач полів для невирівняного виводу на нульовий байт

en:   footer
        enable or disable display of the table footer [on, off]
uk_UA:   footer
        вмикає або вимикає вивід підписів таблиці [on, off]

en:   format
        set output format [unaligned, aligned, wrapped, html, asciidoc, ...]
uk_UA:   format
        встановити формат виводу [unaligned, aligned, wrapped, html, asciidoc, ...]

en:   linestyle
        set the border line drawing style [ascii, old-ascii, unicode]
uk_UA:   linestyle
        встановлює стиль малювання ліній рамки [ascii, old-ascii, unicode]

en:   null
        set the string to be printed in place of a null value
uk_UA:   null
        встановлює рядок, який буде виведено замість значення (null)

en:   numericlocale
        enable display of a locale-specific character to separate groups of digits
uk_UA:   numericlocale
        вмикає виведення заданого локалью роздільника групи цифр

en:   pager
        control when an external pager is used [yes, no, always]
uk_UA:   pager
        контролює використання зовнішнього пейджера  [yes, no, always]

en:   recordsep
        record (line) separator for unaligned output
uk_UA:   recordsep
        розділювач записів (рядків) для не вирівняного виводу

en:   recordsep_zero
        set record separator for unaligned output to a zero byte
uk_UA:   recordsep_zero
        встановлює розділювач записів для невирівняного виводу  на нульовий байт

en:   tableattr (or T)
        specify attributes for table tag in html format, or proportional
        column widths for left-aligned data types in latex-longtable format
uk_UA:   tableattr (або T)
        вказує атрибути для тегу table у html форматі або пропорційні 
        ширини стовпців для вирівняних вліво даних, у latex-longtable форматі

en:   title
        set the table title for subsequently printed tables
uk_UA:   title
        задає заголовок таблиці для послідовно друкованих таблиць

en:   tuples_only
        if set, only actual table data is shown
uk_UA:   tuples_only
        якщо встановлено, виводяться лише фактичні табличні дані

en:   unicode_border_linestyle
      unicode_column_linestyle
      unicode_header_linestyle
        set the style of Unicode line drawing [single, double]
uk_UA:   unicode_border_linestyle
      unicode_column_linestyle
      unicode_header_linestyle
        задає стиль мальювання ліній (Unicode) [single, double]

en: 
    Environment variables:
uk_UA: 
    Змінні оточення:

en:   NAME=VALUE [NAME=VALUE] psql ...
      or \setenv NAME [VALUE] inside psql
uk_UA:   ІМ'Я=ЗНАЧЕННЯ [ІМ'Я=ЗНАЧЕННЯ] psql ...
      або \setenv ІМ'Я [VALUE] всередині psql

en:   set NAME=VALUE
      psql ...
      or \setenv NAME [VALUE] inside psql
uk_UA:   встановлює ІМ'Я=ЗНАЧЕННЯ
      psql ...
      або \setenv ІМ'Я [VALUE]  всередині psql

en:   COLUMNS
        number of columns for wrapped format
uk_UA:   COLUMNS
        число стовпців для форматування з переносом

en:   PGAPPNAME
        same as the application_name connection parameter
uk_UA:   PGAPPNAME
         те саме, що параметр підключення application_name

en:   PGDATABASE
        same as the dbname connection parameter
uk_UA:   PGDATABASE
        те саме, що параметр підключення dbname

en:   PGHOST
        same as the host connection parameter
uk_UA:   PGHOST
        те саме, що параметр підключення host

en:   PGPASSFILE
        password file name
uk_UA:   PGPASSFILE
        назва файлу з паролем

en:   PGPASSWORD
        connection password (not recommended)
uk_UA:   PGPASSWORD
        пароль для підключення (не рекомендується)

en:   PGPORT
        same as the port connection parameter
uk_UA:   PGPORT
        те саме, що параметр підключення port

en:   PGUSER
        same as the user connection parameter
uk_UA:   PGUSER
        те саме, що параметр підключення user

en:   PSQL_EDITOR, EDITOR, VISUAL
        editor used by the \e, \ef, and \ev commands
uk_UA:   PSQL_EDITOR, EDITOR, VISUAL
        редактор для команд \e, \ef і \ev

en:   PSQL_EDITOR_LINENUMBER_ARG
        how to specify a line number when invoking the editor
uk_UA:   PSQL_EDITOR_LINENUMBER_ARG
        як вказати номер рядка при виклику редактора

en:   PSQL_HISTORY
        alternative location for the command history file
uk_UA:   PSQL_HISTORY
        альтернативне розміщення файлу з історією команд

en:   PSQL_PAGER, PAGER
        name of external pager program
uk_UA:   PSQL_PAGER, PAGER
        ім'я програми зовнішнього пейджеру

en:   PSQL_WATCH_PAGER
        name of external pager program used for \watch
uk_UA:   PSQL_WATCH_PAGER
        назва зовнішньої програми-пейджера для використання з \watch

en:   PSQLRC
        alternative location for the user's .psqlrc file
uk_UA:   PSQLRC
        альтернативне розміщення користувацького файла .psqlrc

en:   SHELL
        shell used by the \! command
uk_UA:   SHELL
        оболонка, що використовується командою \!

en:   TMPDIR
        directory for temporary files
uk_UA:   TMPDIR
        каталог для тимчасових файлів

en: Available help:
uk_UA: Доступна довідка:

en: Command:     %s
    Description: %s
    Syntax:
    %s
    
    URL: %s
uk_UA: Команда:     %s
    Опис:    %s
    Синтаксис:
    %s
    
    URL: %s

en: No help available for "%s".
    Try \h with no arguments to see available help.
uk_UA: Немає доступної довідки по команді "%s".
    Спробуйте \h без аргументів, щоб подивитись доступну довідку.

en: could not read from input file: %m
uk_UA: не вдалося прочитати з вхідного файлу: %m

en: could not save history to file "%s": %m
uk_UA: не можливо зберегти історію в файлі "%s": %m

en: history is not supported by this installation
uk_UA: ця установка не підтримує історію

en: %s: not connected to a database
uk_UA: %s: немає з'єднання з базою даних

en: %s: current transaction is aborted
uk_UA: %s: поточна транзакція перервана

en: %s: unknown transaction status
uk_UA: %s: невідомий стан транзакції

en: \if: escaped
uk_UA: \if: вихід

en: Use "\q" to leave %s.
uk_UA: Введіть "\q", щоб вийти з %s.

en: The input is a PostgreSQL custom-format dump.
    Use the pg_restore command-line client to restore this dump to a database.
uk_UA: Ввід являє собою спеціальний формат дампу PostgreSQL.
    Щоб відновити базу даних з цього дампу, скористайтеся командою pg_restore.

en: Use \? for help or press control-C to clear the input buffer.
uk_UA: Для отримання довідки введіть \? або натисніть сontrol-C для очищення буферу вводу.

en: Use \? for help.
uk_UA: Введіть \? для отримання довідки.

en: You are using psql, the command-line interface to PostgreSQL.
uk_UA: Ви використовуєте psql — інтерфейс командного рядка до PostgreSQL.

en: Type:  \copyright for distribution terms
           \h for help with SQL commands
           \? for help with psql commands
           \g or terminate with semicolon to execute query
           \q to quit
uk_UA: Введіть:   \copyright для умов розповсюдження
           \h для довідки по командах SQL
           \? для довідки по командах psql
           \g або крапку з комою в кінці рядка для виконання запиту
           \q для виходу

en: Use \q to quit.
uk_UA: Введіть \q, щоб вийти.

en: Use control-D to quit.
uk_UA: Натисніть control-D, щоб вийти.

en: Use control-C to quit.
uk_UA: Натисніть control-C, щоб вийти.

en: query ignored; use \endif or Ctrl-C to exit current \if block
uk_UA: запит ігнорується; введіть \endif або натисніть Ctrl-C для завершення поточного \if блоку

en: reached EOF without finding closing \endif(s)
uk_UA: досягнуто кінця файлу без завершального \endif

en: unterminated quoted string
uk_UA: незавершений рядок в лапках

en: %s: out of memory
uk_UA: %s: бракує пам'яті

en: name
uk_UA: назва

en: aggregate_signature
uk_UA: сигнатура_агр_функції

en: new_name
uk_UA: нова_назва

en: new_owner
uk_UA: новий_власник

en: new_schema
uk_UA: нова_схема

en: where aggregate_signature is:
uk_UA: де сигнатура_агр_функції:

en: argmode
uk_UA: режим_аргументу

en: argname
uk_UA: ім'я_аргументу

en: argtype
uk_UA: тип_аргументу

en: option
uk_UA: параметр

en: where option can be:
uk_UA: де параметр може бути:

en: allowconn
uk_UA: дозвол_підкл

en: connlimit
uk_UA: ліміт_підключень

en: istemplate
uk_UA: чи_шаблон

en: new_tablespace
uk_UA: новий_табл_простір

en: configuration_parameter
uk_UA: параметр_конфігурації

en: value
uk_UA: значення

en: target_role
uk_UA: цільова_роль

en: schema_name
uk_UA: ім'я_схеми

en: abbreviated_grant_or_revoke
uk_UA: скорочено_GRANT_або_REVOKE

en: where abbreviated_grant_or_revoke is one of:
uk_UA: де скорочено_GRANT_або_REVOKE є одним з:

en: role_name
uk_UA: ім'я_ролі

en: expression
uk_UA: вираз

en: domain_constraint
uk_UA: обмеження_домену

en: constraint_name
uk_UA: ім'я_обмеження

en: new_constraint_name
uk_UA: ім'я_нового_обмеження

en: new_version
uk_UA: нова_версія

en: member_object
uk_UA: елемент_об'єкт

en: where member_object is:
uk_UA: де елемент_об'єкт є:

en: object_name
uk_UA: ім'я_об'єкту

en: aggregate_name
uk_UA: ім'я_агр_функції

en: source_type
uk_UA: початковий_тип

en: target_type
uk_UA: тип_цілі

en: function_name
uk_UA: ім'я_функції

en: operator_name
uk_UA: ім'я_оператора

en: left_type
uk_UA: тип_ліворуч

en: right_type
uk_UA: тип_праворуч

en: index_method
uk_UA: метод_індексу

en: procedure_name
uk_UA: назва_процедури

en: routine_name
uk_UA: ім'я_підпрограми

en: type_name
uk_UA: назва_типу

en: lang_name
uk_UA: назва_мови

en: and aggregate_signature is:
uk_UA: і сигнатура_агр_функції:

en: handler_function
uk_UA: функція_обробник

en: validator_function
uk_UA: функція_перевірки

en: action
uk_UA: дія

en: column_name
uk_UA: назва_стовпця

en: new_column_name
uk_UA: нова_назва_стовпця

en: where action is one of:
uk_UA: де допустима дія:

en: data_type
uk_UA: тип_даних

en: collation
uk_UA: правила_сортування

en: column_constraint
uk_UA: обмеження_стовпця

en: integer
uk_UA: ціле

en: attribute_option
uk_UA: параметр_атрибуту

en: table_constraint
uk_UA: обмеження_таблиці

en: trigger_name
uk_UA: ім'я_тригеру

en: parent_table
uk_UA: батьківська_таблиця

en: extension_name
uk_UA: ім'я_розширення

en: execution_cost
uk_UA: вартість_виконання

en: result_rows
uk_UA: рядки_результату

en: support_function
uk_UA: функція_підтримки

en: role_specification
uk_UA: вказання_ролі

en: user_name
uk_UA: ім'я_користувача

en: where role_specification can be:
uk_UA: де вказання_ролі може бути:

en: group_name
uk_UA: ім'я_групи

en: tablespace_name
uk_UA: ім'я_табличного_простору

en: index_name
uk_UA: назва_індексу

en: storage_parameter
uk_UA: параметр_зберігання

en: column_number
uk_UA: номер_стовпця

en: large_object_oid
uk_UA: oid_великого_об'єкта

en: new_access_method
uk_UA: новий_метод_доступа

en: res_proc
uk_UA: res_процедура

en: join_proc
uk_UA: процедура_приєднання

en: com_op
uk_UA: комут_оператор

en: neg_op
uk_UA: зворотній_оператор

en: strategy_number
uk_UA: номер_стратегії

en: op_type
uk_UA: тип_операції

en: sort_family_name
uk_UA: ім'я_родини_сортування

en: support_number
uk_UA: номер_підтримки

en: argument_type
uk_UA: тип_аргументу

en: table_name
uk_UA: ім'я_таблиці

en: using_expression
uk_UA: вираз_використання

en: check_expression
uk_UA: вираз_перевірки

en: publication_object
uk_UA: об'єкт_публікація

en: publication_parameter
uk_UA: параметр_публікації

en: where publication_object is one of:
uk_UA: де об'єкт_публікація є одним з:

en: password
uk_UA: пароль

en: timestamp
uk_UA: мітка часу

en: database_name
uk_UA: назва_бази_даних

en: increment
uk_UA: інкремент

en: minvalue
uk_UA: мін_значення

en: maxvalue
uk_UA: макс_значення

en: start
uk_UA: початок

en: restart
uk_UA: перезапуск

en: cache
uk_UA: кеш

en: new_target
uk_UA: нова_ціль

en: conninfo
uk_UA: інформація_підключення

en: publication_name
uk_UA: назва_публікації

en: refresh_option
uk_UA: опція_оновлення

en: subscription_parameter
uk_UA: параметр_підписки

en: skip_option
uk_UA: опція_пропуска

en: partition_name
uk_UA: ім'я_розділу

en: partition_bound_spec
uk_UA: специфікація_рамок_розділу

en: sequence_options
uk_UA: опції_послідовності

en: sequence_option
uk_UA: опція_послідовності

en: table_constraint_using_index
uk_UA: індекс_обмеження_таблиці

en: rewrite_rule_name
uk_UA: ім'я_правила_перезапису

en: and partition_bound_spec is:
uk_UA: і специфікація_рамок_розділу:

en: partition_bound_expr
uk_UA: код_секції

en: numeric_literal
uk_UA: числовий_літерал

en: and column_constraint is:
uk_UA: і обмеження_стовпця:

en: default_expr
uk_UA: вираз_за_замовчуванням

en: generation_expr
uk_UA: код_генерації

en: index_parameters
uk_UA: параметри_індексу

en: reftable
uk_UA: залежна_таблиця

en: refcolumn
uk_UA: залежний_стовпець

en: referential_action
uk_UA: дія_посилання

en: and table_constraint is:
uk_UA: і обмеження_таблиці:

en: exclude_element
uk_UA: об'єкт_виключення

en: operator
uk_UA: оператор

en: predicate
uk_UA: предикат

en: and table_constraint_using_index is:
uk_UA: і індекс_обмеження_таблиці:

en: index_parameters in UNIQUE, PRIMARY KEY, and EXCLUDE constraints are:
uk_UA: параметри_індексу в обмеженнях UNIQUE, PRIMARY KEY, EXCLUDE:

en: exclude_element in an EXCLUDE constraint is:
uk_UA: елемент_виключення в обмеженні EXCLUDE:

en: opclass
uk_UA: клас_оператора

en: referential_action in a FOREIGN KEY/REFERENCES constraint is:
uk_UA: посилання на дію в обмеженні FOREIGN KEY/REFERENCES:

en: tablespace_option
uk_UA: опція_табличного_простору

en: token_type
uk_UA: тип_токену

en: dictionary_name
uk_UA: ім'я_словника

en: old_dictionary
uk_UA: старий_словник

en: new_dictionary
uk_UA: новий_словник

en: attribute_name
uk_UA: ім'я_атрибута

en: new_attribute_name
uk_UA: нове_ім'я_атрибута

en: new_enum_value
uk_UA: нове_значення_перерахування

en: neighbor_enum_value
uk_UA: сусіднє_значення_перерахування

en: existing_enum_value
uk_UA: існуюче_значення_перерахування

en: property
uk_UA: властивість

en: server_name
uk_UA: назва_серверу

en: view_option_name
uk_UA: ім'я_параметра_представлення

en: view_option_value
uk_UA: значення_параметра_представлення

en: table_and_columns
uk_UA: таблиця_і_стовпці

en: where option can be one of:
uk_UA: де параметр може бути одним із:

en: boolean
uk_UA: логічний

en: size
uk_UA: розмір

en: and table_and_columns is:
uk_UA: і таблиця_і_стовпці:

en: transaction_mode
uk_UA: режим_транзакції

en: where transaction_mode is one of:
uk_UA: де режим_транзакції один з:

en: argument
uk_UA: аргумент

en: relation_name
uk_UA: назва_відношення

en: domain_name
uk_UA: назва_домену

en: policy_name
uk_UA: назва_політики

en: rule_name
uk_UA: назва_правила

en: string_literal
uk_UA: рядковий_літерал

en: transaction_id
uk_UA: ідентифікатор_транзакції

en: filename
uk_UA: ім'я файлу

en: command
uk_UA: команда

en: condition
uk_UA: умова

en: query
uk_UA: запит

en: format_name
uk_UA: назва_формату

en: delimiter_character
uk_UA: символ_роздільник

en: null_string
uk_UA: представлення_NULL

en: default_string
uk_UA: рядок_за_замовчуванням

en: quote_character
uk_UA: символ_лапок

en: escape_character
uk_UA: символ_екранування

en: encoding_name
uk_UA: ім'я_кодування

en: verbosity
uk_UA: детальність

en: access_method_type
uk_UA: тип_метода_доступа

en: arg_data_type
uk_UA: тип_даних_аргумента

en: sfunc
uk_UA: функція_стану

en: state_data_type
uk_UA: тип_даних_стану

en: state_data_size
uk_UA: розмір_даних_стану

en: ffunc
uk_UA: функція_завершення

en: combinefunc
uk_UA: комбінуюча_функція

en: serialfunc
uk_UA: функція_серіалізації

en: deserialfunc
uk_UA: функція_десеріалізації

en: initial_condition
uk_UA: початкова_умова

en: msfunc
uk_UA: функція_стану_рух

en: minvfunc
uk_UA: зворотна_функція_рух

en: mstate_data_type
uk_UA: тип_даних_стану_рух

en: mstate_data_size
uk_UA: розмір_даних_стану_рух

en: mffunc
uk_UA: функція_завершення_рух

en: minitial_condition
uk_UA: початкова_умова_рух

en: sort_operator
uk_UA: оператор_сортування

en: or the old syntax
uk_UA: або старий синтаксис

en: base_type
uk_UA: базовий_тип

en: locale
uk_UA: локаль

en: lc_collate
uk_UA: код_правила_сортування

en: lc_ctype
uk_UA: код_класифікації_символів

en: provider
uk_UA: постачальник

en: rules
uk_UA: правила

en: version
uk_UA: версія

en: existing_collation
uk_UA: існуюче_правило_сортування

en: source_encoding
uk_UA: початкове_кодування

en: dest_encoding
uk_UA: цільве_кодування

en: template
uk_UA: шаблон

en: encoding
uk_UA: кодування

en: strategy
uk_UA: стратегія

en: builtin_locale
uk_UA: вбудована_локаль

en: icu_rules
uk_UA: правила_icu

en: locale_provider
uk_UA: локаль_провайдер

en: collation_version
uk_UA: версія_сортування

en: where domain_constraint is:
uk_UA: де обмеження_домену:

en: event
uk_UA: подія

en: filter_variable
uk_UA: змінна_фільтру

en: filter_value
uk_UA: значення_фільтру

en: where column_constraint is:
uk_UA: де обмеження_стовпців:

en: rettype
uk_UA: тип_результату

en: column_type
uk_UA: тип_стовпця

en: definition
uk_UA: визначення

en: obj_file
uk_UA: об'єктний_файл

en: link_symbol
uk_UA: символ_експорту

en: method
uk_UA: метод

en: call_handler
uk_UA: обробник_виклику

en: inline_handler
uk_UA: обробник_впровадженого_коду

en: valfunction
uk_UA: функція_перевірки

en: family_name
uk_UA: назва_сімейства

en: storage_type
uk_UA: тип_зберігання

en: where event can be one of:
uk_UA: де подія може бути однією з:

en: schema_element
uk_UA: елемент_схеми

en: server_type
uk_UA: тип_серверу

en: server_version
uk_UA: версія_серверу

en: fdw_name
uk_UA: назва_fdw

en: statistics_name
uk_UA: назва_статистики

en: statistics_kind
uk_UA: вид_статистики

en: subscription_name
uk_UA: назва_підписки

en: source_table
uk_UA: вихідна_таблиця

en: like_option
uk_UA: параметр_породження

en: and like_option is:
uk_UA: і параметр_породження:

en: directory
uk_UA: каталог

en: parser_name
uk_UA: назва_парсера

en: source_config
uk_UA: початкова_конфігурація

en: start_function
uk_UA: функція_початку

en: gettoken_function
uk_UA: функція_видачі_токену

en: end_function
uk_UA: функція_завершення

en: lextypes_function
uk_UA: функція_лекс_типів

en: headline_function
uk_UA: функція_створення_заголовків

en: init_function
uk_UA: функція_ініціалізації

en: lexize_function
uk_UA: функція_виділення_лексем

en: from_sql_function_name
uk_UA: ім'я_функції_з_sql

en: to_sql_function_name
uk_UA: ім'я_функції_в_sql

en: referenced_table_name
uk_UA: ім'я_залежної_таблиці

en: transition_relation_name
uk_UA: ім'я_перехідного_відношення

en: arguments
uk_UA: аргументи

en: label
uk_UA: мітка

en: subtype
uk_UA: підтип

en: subtype_operator_class
uk_UA: клас_оператора_підтипу

en: canonical_function
uk_UA: канонічна_функція

en: subtype_diff_function
uk_UA: функція_розбіжностей_підтипу

en: input_function
uk_UA: функція_вводу

en: output_function
uk_UA: функція_виводу

en: receive_function
uk_UA: функція_отримання

en: send_function
uk_UA: функція_відправки

en: type_modifier_input_function
uk_UA: функція_введення_модифікатора_типу

en: type_modifier_output_function
uk_UA: функція_виводу_модифікатора_типу

en: analyze_function
uk_UA: функція_аналізу

en: internallength
uk_UA: внутр_довжина

en: alignment
uk_UA: вирівнювання

en: storage
uk_UA: зберігання

en: like_type
uk_UA: тип_зразок

en: category
uk_UA: категорія

en: preferred
uk_UA: привілейований

en: default
uk_UA: за_замовчуванням

en: element
uk_UA: елемент

en: delimiter
uk_UA: роздільник

en: collatable
uk_UA: сортувальний

en: with_query
uk_UA: with_запит

en: alias
uk_UA: псевдонім

en: from_item
uk_UA: джерело_даних

en: cursor_name
uk_UA: ім'я_курсору

en: output_expression
uk_UA: вираз_результату

en: output_name
uk_UA: ім'я_результату

en: code
uk_UA: код

en: parameter
uk_UA: параметр

en: statement
uk_UA: оператор

en: direction
uk_UA: напрямок

en: where direction can be one of:
uk_UA: де напрямок може бути одним із:

en: count
uk_UA: кількість

en: sequence_name
uk_UA: ім'я_послідовності

en: arg_name
uk_UA: ім'я_аргументу

en: arg_type
uk_UA: тип_аргументу

en: loid
uk_UA: код_вел_об'єкту

en: remote_schema
uk_UA: віддалена_схема

en: local_schema
uk_UA: локальна_схема

en: conflict_target
uk_UA: ціль_конфлікту

en: conflict_action
uk_UA: дія_при_конфлікті

en: where conflict_target can be one of:
uk_UA: де ціль_конфлікту може бути одним з:

en: index_column_name
uk_UA: ім'я_стовпця_індексу

en: index_expression
uk_UA: вираз_індексу

en: index_predicate
uk_UA: предикат_індексу

en: and conflict_action is one of:
uk_UA: і дія_при_конфлікті одна з:

en: sub-SELECT
uk_UA: вкладений-SELECT

en: channel
uk_UA: канал

en: lockmode
uk_UA: режим_блокування

en: where lockmode is one of:
uk_UA: де режим_блокування один з:

en: target_table_name
uk_UA: ім'я_цілі_таблиці

en: target_alias
uk_UA: псевдонім_цілі

en: data_source
uk_UA: джерело_даних

en: join_condition
uk_UA: умова_поєднання

en: when_clause
uk_UA: when_твердження

en: where data_source is:
uk_UA: де джерело_даних:

en: source_table_name
uk_UA: ім'я_початкова_таблиці

en: source_query
uk_UA: джерело_запит

en: source_alias
uk_UA: джерело_псевдоніма

en: and when_clause is:
uk_UA: і when_clause:

en: and merge_insert is:
uk_UA: і merge_insert:

en: and merge_update is:
uk_UA: і merge_update:

en: and merge_delete is:
uk_UA: і merge_delete:

en: payload
uk_UA: зміст

en: old_role
uk_UA: стара_роль

en: new_role
uk_UA: нова_роль

en: savepoint_name
uk_UA: ім'я_точки_збереження

en: grouping_element
uk_UA: елемент_групування

en: window_name
uk_UA: назва_вікна

en: window_definition
uk_UA: визначення_вікна

en: select
uk_UA: виберіть

en: where from_item can be one of:
uk_UA: де джерело_даних може бути одним з:

en: column_alias
uk_UA: псевдонім_стовпця

en: sampling_method
uk_UA: метод_вибірки

en: seed
uk_UA: початкове_число

en: with_query_name
uk_UA: ім'я_запиту_WITH

en: column_definition
uk_UA: визначення_стовпця

en: join_type
uk_UA: тип_поєднання

en: join_column
uk_UA: стовпець_поєднання

en: and grouping_element can be one of:
uk_UA: і елемент_групування може бути одним з:

en: and with_query is:
uk_UA: і запит_WITH:

en: values
uk_UA: значення

en: insert
uk_UA: вставка

en: update
uk_UA: оновлення

en: delete
uk_UA: видалення

en: merge
uk_UA: об’єднати

en: new_table
uk_UA: нова_таблиця

en: snapshot_id
uk_UA: код_знімку

en: sort_expression
uk_UA: вираз_сортування

en: abort the current transaction
uk_UA: перервати поточну транзакцію

en: change the definition of an aggregate function
uk_UA: змінити визначення агрегатної функції

en: change the definition of a collation
uk_UA: змінити визначення правила сортування

en: change the definition of a conversion
uk_UA: змінити визначення перетворення

en: change a database
uk_UA: змінити базу даних

en: define default access privileges
uk_UA: визначити права доступу за замовчуванням

en: change the definition of a domain
uk_UA: змінити визначення домену

en: change the definition of an event trigger
uk_UA: змінити визначення тригеру події

en: change the definition of an extension
uk_UA: змінити визначення розширення

en: change the definition of a foreign-data wrapper
uk_UA: змінити визначення джерела сторонніх даних

en: change the definition of a foreign table
uk_UA: змінити визначення сторонньої таблиці

en: change the definition of a function
uk_UA: змінити визначення функції

en: change role name or membership
uk_UA: змінити назву ролі або членства

en: change the definition of an index
uk_UA: змінити визначення індексу

en: change the definition of a procedural language
uk_UA: змінити визначення процедурної мови

en: change the definition of a large object
uk_UA: змінити визначення великого об'єкту

en: change the definition of a materialized view
uk_UA: змінити визначення матеріалізованого подання

en: change the definition of an operator
uk_UA: змінити визначення оператора

en: change the definition of an operator class
uk_UA: змінити визначення класа операторів

en: change the definition of an operator family
uk_UA: змінити визначення сімейства операторів

en: change the definition of a row-level security policy
uk_UA: змінити визначення політики безпеки на рівні рядків

en: change the definition of a procedure
uk_UA: змінити визначення процедури

en: change the definition of a publication
uk_UA: змінити визначення публікації

en: change a database role
uk_UA: змінити роль бази даних

en: change the definition of a routine
uk_UA: змінити визначення підпрограми

en: change the definition of a rule
uk_UA: змінити визначення правила

en: change the definition of a schema
uk_UA: змінити визначення схеми

en: change the definition of a sequence generator
uk_UA: змінити визначення генератору послідовності

en: change the definition of a foreign server
uk_UA: змінити визначення стороннього серверу

en: change the definition of an extended statistics object
uk_UA: змінити визначення об'єкту розширеної статистики

en: change the definition of a subscription
uk_UA: змінити визначення підписки

en: change a server configuration parameter
uk_UA: змінити параметр конфігурації сервера

en: change the definition of a table
uk_UA: змінити визначення таблиці

en: change the definition of a tablespace
uk_UA: змінити визначення табличного простору

en: change the definition of a text search configuration
uk_UA: змінити визначення конфігурації текстового пошуку

en: change the definition of a text search dictionary
uk_UA: змінити визначення словника текстового пошуку

en: change the definition of a text search parser
uk_UA: змінити визначення парсера текстового пошуку

en: change the definition of a text search template
uk_UA: змінити визначення шаблона текстового пошуку

en: change the definition of a trigger
uk_UA: змінити визначення тригеру

en: change the definition of a type
uk_UA: змінити визначення типу

en: change the definition of a user mapping
uk_UA: змінити визначення зіставлень користувачів

en: change the definition of a view
uk_UA: змінити визначення подання

en: collect statistics about a database
uk_UA: зібрати статистику про базу даних

en: start a transaction block
uk_UA: розпочати транзакцію

en: invoke a procedure
uk_UA: викликати процедуру

en: force a write-ahead log checkpoint
uk_UA: провести контрольну точку в журналі попереднього запису

en: close a cursor
uk_UA: закрити курсор

en: cluster a table according to an index
uk_UA: перегрупувати таблицю за індексом

en: define or change the comment of an object
uk_UA: задати або змінити коментар об'єкта

en: commit the current transaction
uk_UA: затвердити поточну транзакцію

en: commit a transaction that was earlier prepared for two-phase commit
uk_UA: затвердити транзакцію, раніше підготовлену до двохфазного затвердження

en: copy data between a file and a table
uk_UA: копіювати дані між файлом та таблицею

en: define a new access method
uk_UA: визначити новий метод доступу

en: define a new aggregate function
uk_UA: визначити нову агрегатну функцію

en: define a new cast
uk_UA: визначити приведення типів

en: define a new collation
uk_UA: визначити нове правило сортування

en: define a new encoding conversion
uk_UA: визначити нове перетворення кодування

en: create a new database
uk_UA: створити нову базу даних

en: define a new domain
uk_UA: визначити новий домен

en: define a new event trigger
uk_UA: визначити новий тригер події

en: install an extension
uk_UA: встановити розширення

en: define a new foreign-data wrapper
uk_UA: визначити нове джерело сторонніх даних

en: define a new foreign table
uk_UA: визначити нову сторонню таблицю

en: define a new function
uk_UA: визначити нову функцію

en: define a new database role
uk_UA: визначити нову роль бази даних

en: define a new index
uk_UA: визначити новий індекс

en: define a new procedural language
uk_UA: визначити нову процедурну мову

en: define a new materialized view
uk_UA: визначити нове матеріалізоване подання

en: define a new operator
uk_UA: визначити новий оператор

en: define a new operator class
uk_UA: визначити новий клас оператора

en: define a new operator family
uk_UA: визначити нове сімейство операторів

en: define a new row-level security policy for a table
uk_UA: визначити нову політику безпеки на рівні рядків для таблиці

en: define a new procedure
uk_UA: визначити нову процедуру

en: define a new publication
uk_UA: визначити нову публікацію

en: define a new rewrite rule
uk_UA: визначити нове правило перезапису

en: define a new schema
uk_UA: визначити нову схему

en: define a new sequence generator
uk_UA: визначити новий генератор послідовностей

en: define a new foreign server
uk_UA: визначити новий сторонній сервер

en: define extended statistics
uk_UA: визначити розширену статистику

en: define a new subscription
uk_UA: визначити нову підписку

en: define a new table
uk_UA: визначити нову таблицю

en: define a new table from the results of a query
uk_UA: визначити нову таблицю з результатів запиту

en: define a new tablespace
uk_UA: визначити новий табличний простір

en: define a new text search configuration
uk_UA: визначити нову конфігурацію текстового пошуку

en: define a new text search dictionary
uk_UA: визначити новий словник текстового пошуку

en: define a new text search parser
uk_UA: визначити новий аналізатор текстового пошуку

en: define a new text search template
uk_UA: визначити новий шаблон текстового пошуку

en: define a new transform
uk_UA: визначити нове перетворення

en: define a new trigger
uk_UA: визначити новий тригер

en: define a new data type
uk_UA: визначити новий тип даних

en: define a new mapping of a user to a foreign server
uk_UA: визначити нове зіставлення користувача для стороннього сервера

en: define a new view
uk_UA: визначити нове подання

en: deallocate a prepared statement
uk_UA: звільнити підготовлену команду

en: define a cursor
uk_UA: визначити курсор

en: delete rows of a table
uk_UA: видалити рядки таблиці

en: discard session state
uk_UA: очистити стан сесії

en: execute an anonymous code block
uk_UA: виконати анонімний блок коду

en: remove an access method
uk_UA: видалити метод доступу

en: remove an aggregate function
uk_UA: видалити агрегатну функцію

en: remove a cast
uk_UA: видалити приведення типів

en: remove a collation
uk_UA: видалити правило сортування

en: remove a conversion
uk_UA: видалити перетворення

en: remove a database
uk_UA: видалити базу даних

en: remove a domain
uk_UA: видалити домен

en: remove an event trigger
uk_UA: видалити тригер події

en: remove an extension
uk_UA: видалити розширення

en: remove a foreign-data wrapper
uk_UA: видалити джерело сторонніх даних

en: remove a foreign table
uk_UA: видалити сторонню таблицю

en: remove a function
uk_UA: видалити функцію

en: remove a database role
uk_UA: видалити роль бази даних

en: remove an index
uk_UA: видалити індекс

en: remove a procedural language
uk_UA: видалити процедурну мову

en: remove a materialized view
uk_UA: видалити матеріалізоване подання

en: remove an operator
uk_UA: видалити оператор

en: remove an operator class
uk_UA: видалити клас операторів

en: remove an operator family
uk_UA: видалити сімейство операторів

en: remove database objects owned by a database role
uk_UA: видалити об'єкти бази даних, що належать ролі

en: remove a row-level security policy from a table
uk_UA: видалити політику безпеки на рівні рядків з таблиці

en: remove a procedure
uk_UA: видалити процедуру

en: remove a publication
uk_UA: видалити публікацію

en: remove a routine
uk_UA: видалити підпрограму

en: remove a rewrite rule
uk_UA: видалити правило перезапису

en: remove a schema
uk_UA: видалити схему

en: remove a sequence
uk_UA: видалити послідовність

en: remove a foreign server descriptor
uk_UA: видалити опис стороннього серверу

en: remove extended statistics
uk_UA: видалити розширену статистику

en: remove a subscription
uk_UA: видалити підписку

en: remove a table
uk_UA: видалити таблицю

en: remove a tablespace
uk_UA: видалити табличний простір

en: remove a text search configuration
uk_UA: видалити конфігурацію тектового пошуку

en: remove a text search dictionary
uk_UA: видалити словник тектового пошуку

en: remove a text search parser
uk_UA: видалити парсер тектового пошуку

en: remove a text search template
uk_UA: видалити шаблон тектового пошуку

en: remove a transform
uk_UA: видалити перетворення

en: remove a trigger
uk_UA: видалити тригер

en: remove a data type
uk_UA: видалити тип даних

en: remove a user mapping for a foreign server
uk_UA: видалити зіставлення користувача для стороннього серверу

en: remove a view
uk_UA: видалити подання

en: execute a prepared statement
uk_UA: виконати підготовлену команду

en: show the execution plan of a statement
uk_UA: показати план виконання команди

en: retrieve rows from a query using a cursor
uk_UA: отримати рядки запиту з курсору

en: define access privileges
uk_UA: визначити права доступу

en: import table definitions from a foreign server
uk_UA: імпортувати визначення таблиць зі стороннього серверу

en: create new rows in a table
uk_UA: створити нові рядки в таблиці

en: listen for a notification
uk_UA: очікувати на повідомлення

en: load a shared library file
uk_UA: завантажити файл спільної бібліотеки

en: lock a table
uk_UA: заблокувати таблицю

en: conditionally insert, update, or delete rows of a table
uk_UA: умовно вставити, оновити або видалити рядки таблиці

en: position a cursor
uk_UA: розташувати курсор

en: generate a notification
uk_UA: згенерувати повідомлення

en: prepare a statement for execution
uk_UA: підготувати команду для виконання

en: prepare the current transaction for two-phase commit
uk_UA: підготувати поточну транзакцію для двохфазного затвердження

en: change the ownership of database objects owned by a database role
uk_UA: змінити власника об'єктів БД, що належать заданій ролі

en: replace the contents of a materialized view
uk_UA: замінити вміст матеріалізованого подання

en: rebuild indexes
uk_UA: перебудувати індекси

en: release a previously defined savepoint
uk_UA: звільнити раніше визначену точку збереження

en: restore the value of a run-time parameter to the default value
uk_UA: відновити початкове значення параметру виконання

en: remove access privileges
uk_UA: видалити права доступу

en: cancel a transaction that was earlier prepared for two-phase commit
uk_UA: скасувати транзакцію, раніше підготовлену до двохфазного затвердження

en: roll back to a savepoint
uk_UA: відкотитися до точки збереження

en: define a new savepoint within the current transaction
uk_UA: визначити нову точку збереження в рамках поточної транзакції

en: define or change a security label applied to an object
uk_UA: визначити або змінити мітку безпеки, застосовану до об'єкта

en: retrieve rows from a table or view
uk_UA: отримати рядки з таблиці або подання

en: change a run-time parameter
uk_UA: змінити параметр виконання

en: set constraint check timing for the current transaction
uk_UA: встановити час перевірки обмеження для поточної транзакції

en: set the current user identifier of the current session
uk_UA: встановити ідентифікатор поточного користувача в поточній сесії

en: set the session user identifier and the current user identifier of the current session
uk_UA: встановити ідентифікатор користувача сесії й ідентифікатор поточного користувача в поточній сесії

en: set the characteristics of the current transaction
uk_UA: встановити характеристики поточної транзакції

en: show the value of a run-time parameter
uk_UA: показати значення параметра виконання

en: empty a table or set of tables
uk_UA: очистити таблицю або декілька таблиць

en: stop listening for a notification
uk_UA: припинити очікування повідомлень

en: update rows of a table
uk_UA: змінити рядки таблиці

en: garbage-collect and optionally analyze a database
uk_UA: виконати збір сміття і проаналізувати базу даних

en: compute a set of rows
uk_UA: отримати набір рядків

en: -1 can only be used in non-interactive mode
uk_UA: -1 можна використовувати лише в неінтерактивному режимі

en: could not open log file "%s": %m
uk_UA: не вдалося відкрити файл журналу "%s": %m

en: Type "help" for help.
uk_UA: Введіть "help", щоб отримати допомогу.

en: could not set printing parameter "%s"
uk_UA: не вдалося встановити параметр друку "%s"

en: Try "%s --help" for more information.
uk_UA: Спробуйте "%s --help" для додаткової інформації.

en: extra command-line argument "%s" ignored
uk_UA: зайвий аргумент "%s" проігнорований

en: could not find own program executable
uk_UA: не вдалося знайти ехе файл власної програми

en: tab completion query failed: %s
    Query was:
    %s
uk_UA: помилка запиту Tab-доповнення: %s
    Запит:
    %s

en: unrecognized value "%s" for "%s": Boolean expected
uk_UA: нерозпізнане значення "%s" для "%s": очікувалося логічне значення

en: invalid value "%s" for "%s": integer expected
uk_UA: неправильне значення "%s" для "%s": очікувалося ціле число

en: invalid variable name: "%s"
uk_UA: неправильне ім'я змінної: "%s"

en: unrecognized value "%s" for "%s"
    Available values are: %s.
uk_UA: нерозпізнане значення "%s" для "%s"
    Допустимі значення: %s.
