ecpg (PostgreSQL) 18 - en to ka translation catalogue (132 entries)

en: variable "%s" must have a numeric type
ka: ცვლად "%s"-ს რიცხვობრივი ტიპი უნდა გააჩნდეს

en: descriptor %s bound to connection %s does not exist
ka: დესკრიპტორი %s მიბმულია შეერთებაზე %s, არ არსებობს

en: descriptor %s bound to the default connection does not exist
ka: ნაგულისხმებ შეერთებაზე მიბმული დესკრიპტორი ("%s") არ არსებობს

en: descriptor header item "%d" does not exist
ka: დესკრიპტორის თავსართის ჩანაწერი "%d" არ არსებობს

en: nullable is always 1
ka: განულებადი ყოველთვის 1-ს უდრის

en: key_member is always 0
ka: key_member ყოველთვის 0-ს უდრის

en: descriptor item "%s" is not implemented
ka: დესკრიპტორის ჩანაწერი "%s" განხორციელებული არაა

en: descriptor item "%s" cannot be set
ka: დესკრიპტორის ჩანაწერის ("%s") დაყენების შეცდომა

en: %s is the PostgreSQL embedded SQL preprocessor for C programs.
ka: %s PostgreSQL-ში ჩაშენებული SQL პრეპროცესორია C-ზე დაწერილი პროგრამებისთვის.

en: Usage:
      %s [OPTION]... FILE...
ka: გამოყენება:
      %s [პარამეტრი]... ფაილი...

en: Options:
ka: პარამეტრები:

en:   -c             automatically generate C code from embedded SQL code;
                     this affects EXEC SQL TYPE
ka:   -c             ჩადგმული SQL კოდიდან C-ის კოდის ავტომატური გენერაცია;
                     ეს გავლენას ახდენს EXEC SQL TYPE-ზე

en:   -C MODE        set compatibility mode; MODE can be one of
                     "INFORMIX", "INFORMIX_SE", "ORACLE"
ka:   -C რეჟიმი        თავსებადობის დაყენება. რეჟიმი შეიძლება იყოს:
                     "INFORMIX", "INFORMIX_SE", "ORACLE"

en:   -d             generate parser debug output
ka:   -d             დამმუშავებლის გასამართი ინფორმაციის გენერაცია

en:   -D SYMBOL      define SYMBOL
ka:   -D ფუნქცია      ფუნქციის აღწერა

en:   -h             parse a header file, this option includes option "-c"
ka:   -h             თავსართის ფაილის დამუშავება. ეს პარამეტრი ასევე შეიცავს პარამეტრს "-c"

en:   -i             parse system include files as well
ka:   -i             დამუშავებისას სისტემური ფაილების ჩართვა

en:   -I DIRECTORY   search DIRECTORY for include files
ka:   -I საქაღალდე   თავსართის ფაილების ძებნისას მათი ალტერნატიული მდებარეობა

en:   -o OUTFILE     write result to OUTFILE
ka:   -o გამოსატანიფაილი     გამოტანილი ინფორმაციის მითითებულ ფაილში ჩაწერა

en:   -r OPTION      specify run-time behavior; OPTION can be:
                     "no_indicator", "prepare", "questionmarks"
ka:   -r პარამეტრი      გაშვების ქცევა; პარამეტრი შეიძლება იყოს:
                     "no_indicator", "prepare", "questionmarks"

en:   --regression   run in regression testing mode
ka:   --regression   რეგრესიის ტესტირების რეჟიმში გაშვება

en:   -t             turn on autocommit of transactions
ka:   -t             ტრანზაქციების ავტომატური გადაცემის ჩართვა

en:   -V, --version  output version information, then exit
ka:   -V, --version              ვერსიის ჩვენება და გასვლა

en:   -?, --help     show this help, then exit
ka:   -?, --help     ამ დახმარების ჩვენება და გასვლა

en: 
    If no output file is specified, the name is formed by adding .c to the
    input file name, after stripping off .pgc if present.
ka: 
    თუ გამოსატანი ფაილი მითითებული არაა, სახელი იქმნება 
    შეყვანის ფაილის სახელისთვის .c- ს დამატებით, წარდგენის შემთხვევაში .pgc- ის მოშლის შემდეგ.

en: 
    Report bugs to <%s>.
ka: 
    შეცდომების შესახებ მიწერეთ: %s

en: %s home page: <%s>
ka: %s-ის საწყისი გვერდია: <%s>

en: %s: could not locate my own executable path
ka: %s: ჩემი საკუთარი გამშვები ფაილის ბილიკის მოძებნა შეუძლებელია

en: Try "%s --help" for more information.
ka: მეტი ინფორმაციისთვის სცადეთ '%s --help'.

en: %s: parser debug support (-d) not available
ka: %s: დამმუშავებლის გამართვის მხარდაჭერა (-d) არ არსებობს

en: %s: could not open file "%s": %m
ka: %s: ფაილის გახსნის შეცდომა "%s": %m

en: %s, the PostgreSQL embedded C preprocessor, version %s
ka: %s, PostgreSQL-ის ჩაშენებული C პრეპროცესორი, ვერსია %s

en: EXEC SQL INCLUDE ... search starts here:
ka: EXEC SQL INCLUDE ... ძებნა იწყება აქ:

en: end of search list
ka: ძებნის სიის დასასრული

en: %s: no input files specified
ka: %s: შეყვანის ფაილები მითითებული არაა

en: cursor "%s" has been declared but not opened
ka: კურსორი "%s" აღწერილია, მაგრამ არა გახსნილი

en: could not remove output file "%s"
ka: გამოტანის ფაილის წაშლის შეცდომა: "%s"

en: unterminated /* comment
ka: დაუსრულებელი /* კომენტარი

en: unterminated bit string literal
ka: გაწყვეტილი ბიტური სტრიქონი

en: unterminated hexadecimal string literal
ka: გაწყვეტილი თექვსმეტობითი სტრიქონი

en: invalid bit string literal
ka: არასწორი ბიტური სტრიქონი

en: invalid hexadecimal string literal
ka: არასწორი თექვსმეტობითი სტრიქონი

en: unhandled previous state in xqs
ka: დაუმუშავებელი წინა მდგომარეობა დაუხურავი ბრჭყალის აღმოჩენისას

en: unterminated quoted string
ka: ბრჭყალებში ჩასმული ციტატის დაუსრულებელი სტრიქონი

en: unterminated dollar-quoted string
ka: $-ით დაწყებული სტრიქონ დაუმთავრებელია

en: zero-length delimited identifier
ka: გამყოფის ნულოვანი სიგრძის იდენტიფიკატორი

en: unterminated quoted identifier
ka: დაუსრულებელი იდენტიფიკატორი ბრჭყალებში

en: parameter number too large
ka: პარამეტრების რაოდენობა მეტისმეტად დიდია

en: trailing junk after parameter
ka: პარამეტრის შემდეგ მოყოლილი მონაცემები ნაგავია

en: trailing junk after numeric literal
ka: რიცხვითი მნიშვნელობის შემდეგ მონაცემები ნაგავია

en: nested /* ... */ comments
ka: ჩადგმული /* ... */ კომენტარები

en: missing identifier in EXEC SQL UNDEF command
ka: ბრძანებაში EXEC SQL UNDEF იდენტიფიკატორი აკლია

en: too many nested EXEC SQL IFDEF conditions
ka: "EXEC SQL IFDEF"-ის მეტისმეტად ბევრი ჩადგმული პირობა

en: missing matching "EXEC SQL IFDEF" / "EXEC SQL IFNDEF"
ka: შესატყვისი "EXEC SQL IFDEF" / "EXEC SQL IFNDEF" არ არსებობს

en: missing "EXEC SQL ENDIF;"
ka: აკლია "EXEC SQL ENDIF;"

en: more than one EXEC SQL ELSE
ka: ერთზე მეტი EXEC SQL ELSE

en: unmatched EXEC SQL ENDIF
ka: უწყვილო EXEC SQL ENDIF

en: missing identifier in EXEC SQL IFDEF command
ka: ბრძანებას: EXEC SQL IFDEFიდენტიფიკატორი აკლია

en: missing identifier in EXEC SQL DEFINE command
ka: ბრძანებას: EXEC SQL DEFINE იდენტიფიკატორი აკლია

en: syntax error in EXEC SQL INCLUDE command
ka: სინტაქსური შეცდომა ბრძანებაში: EXEC SQL INCLUDE

en: internal error: unreachable state; please report this to <%s>
ka: შიდა შეცდომა: მდგომარეობა მიუწვდომელია; მისწერეთ ეს <%s>-ს

en: Error: include path "%s/%s" is too long on line %d, skipping
ka: შეცდომა: ჩასართავი ბილიკი "%s/%s" ძალიან გრძელია, ხაზზე %d. გამოტოვება

en: could not open include file "%s" on line %d
ka: ჩასასმელი ფაილის ("%s") გახსნის შეცდომა. ხაზზე %d

en: syntax error
ka: სინტაქსური შეცდომა

en: cursor "%s" does not exist
ka: კურსორი "%s" არ არსებობს

en: initializer not allowed in type definition
ka: ტიპის აღწერისას ინიციალიზატორი დაუშვებელია

en: type name "string" is reserved in Informix mode
ka: informix-ის რეჟიმში ტიპის სახელი "string" დაცულია

en: type "%s" is already defined
ka: ტიპი უკვე აღწერილია: %s

en: multidimensional arrays for simple data types are not supported
ka: მრავალგანზომილებიანი მასივები მონაცემების მარტივი ტიპებისთვის მხარდაჭერილი არაა

en: connection %s is overwritten with %s by DECLARE statement %s
ka: კავშირი %s გადაწერილია %s-სთან ერთად DECLARE ბრძანების მიერ %s

en: AT option not allowed in CLOSE DATABASE statement
ka: ოპერატორში "CLOSE DATABASE" პარამეტრი "AT" დაუშვებელია

en: AT option not allowed in CONNECT statement
ka: ოპერატორში "CONNECT" პარამეტრი "AT" დაუშვებელია

en: AT option not allowed in DISCONNECT statement
ka: ოპერატორში "DISCONNECT" პარამეტრი "AT" დაუშვებელია

en: AT option not allowed in SET CONNECTION statement
ka: ოპერატორში "SET CONNECTION" პარამეტრი "AT" დაუშვებელია

en: AT option not allowed in TYPE statement
ka: ოპერატორში "TYPE" პარამეტრი "AT" დაუშვებელია

en: AT option not allowed in VAR statement
ka: ოპერატორში "VAR" პარამეტრი "AT" დაუშვებელია

en: AT option not allowed in WHENEVER statement
ka: ოპერატორში "WHENEVER" პარამეტრი "AT" დაუშვებელია

en: unsupported feature will be passed to server
ka: მხარდაუჭერელი ფუნქცია სერვერს გადაეცემა

en: SHOW ALL is not implemented
ka: SHOW ALL განხორციელებული არაა

en: COPY FROM STDIN is not implemented
ka: COPY FROM STDIN განხორციელებული არაა

en: "database" cannot be used as cursor name in INFORMIX mode
ka: "database" არ შეიძლება გამოყენებულ იქნას როგორც კურსორის სახელი INFORMIX რეჟიმში

en: using variable "%s" in different declare statements is not supported
ka: "%s"ცვლადის სხვადასხვა პირობებში აღწერა მხარდაუჭერელია

en: cursor "%s" is already defined
ka: კურსორი უკვე აღწერილია: "%s"

en: no longer supported LIMIT #,# syntax passed to server
ka: სერვერზე გადაცემული LIMIT #.# სინტაქსი მხარდაჭერილი აღარაა

en: CREATE TABLE AS cannot specify INTO
ka: CREATE TABLE AS არ შეიძლება INTO მიეთითოს

en: expected "@", found "%s"
ka: მოველოდი "@", მივიღე "%s"

en: only protocols "tcp" and "unix" and database type "postgresql" are supported
ka: მხარდაჭერილია მხოლოდ პროტოკოლები "tcp" და "unix" და მონაცემთა ბაზის ტიპი "postgresql"

en: expected "://", found "%s"
ka: მოველოდი "://", მივიღე "%s"

en: Unix-domain sockets only work on "localhost" but not on "%s"
ka: Unix-დომენის სოკეტები მხოლოდ "localhost"-ზე მუშაობს. მაგრამ არა "%s"-ზე

en: expected "postgresql", found "%s"
ka: მოველოდი "postgresql", მივიღე "%s"

en: invalid connection type: %s
ka: შეერთების არასწორი ტიპი: %s

en: expected "@" or "://", found "%s"
ka: მოველოდი "@"-ს ან "://"-ს, მივიღე "%s"

en: invalid data type
ka: მონაცემების არასწორი ტიპი

en: incomplete statement
ka: არასწორი პირობა

en: unrecognized token "%s"
ka: უცნობი კოდი "%s"

en: name "%s" is already declared
ka: სახელი "%s" უკვე აღწერილია

en: only data types numeric and decimal have precision/scale argument
ka: სიზუსტის / მასშტაბის არგუმენტი მხოლოდ მონაცემთა ტიპებს numeric და decimal აქვთ

en: interval specification not allowed here
ka: აქ ინტერვალის სპეციფიკაცია დაუშვებელია

en: too many levels in nested structure/union definition
ka: ჩადგმული სტრუქტურის/გაერთიანების მეტისმეტად ბევრი დონე

en: pointers to varchar are not implemented
ka: varchar-ზე მაჩვენებლები მხარდაუჭერელია

en: initializer not allowed in EXEC SQL VAR command
ka: ინიციალიზატორი დაუშვებელია EXEC SQL VAR ბრძანებაში

en: arrays of indicators are not allowed on input
ka: შესაყვანად ინდიკატორების მასივები დაუშვებელია

en: operator not allowed in variable definition
ka: ცვლადის აღწერისას ოპერატორს ვერ გამოიყენებთ

note: translator: %s is typically the translation of "syntax error"
en: %s at or near "%s"
ka: %s "%s"-სთან ან ახლოს

en: unrecognized variable type code %d
ka: ცვლადის ტიპის უცნობი კოდი: %d

en: variable "%s" is hidden by a local variable of a different type
ka: ცვლადი "%s" დამალულია სხვა ტიპის ლოკალური ცხვლადის მიერ

en: variable "%s" is hidden by a local variable
ka: ცვლადი "%s" დამალულია ლოკალური ცვლადის მიერ

en: indicator variable "%s" is hidden by a local variable of a different type
ka: ინდიკატორის ცვლადი "%s" იმალება სხვა ტიპის ლოკალური ცვლადის მიერ

en: indicator variable "%s" is hidden by a local variable
ka: ინდიკატორის ცვლადი "%s" სხვა ტიპის ლოკალური ცვლადის მიერ იმალება

en: indicator for array/pointer has to be array/pointer
ka: მასივის/მაჩვენებლის ინდიკატორი მასივი/მაჩვენებელი უნდა იყოს

en: nested arrays are not supported (except strings)
ka: ჩადგმული მასივები მხარდაუჭერელია (სტრიქონების გარდა)

en: indicator for struct has to be a struct
ka: სტრუქტურის ინდიკატორი სტრუქტურა უნდა იყოს

en: indicator for simple data type has to be simple
ka: მარტივი მონაცემების ინდიკატორი მარტივი უნდა იყოს

en: indicator struct "%s" has too few members
ka: ინდიკატორის სტრუქტურას ძალიან ცოტა წევრი ჰყავს: %s

en: indicator struct "%s" has too many members
ka: ინდიკატორის სტრუქტურას ძალიან ბევრი წევრი ჰყავს: %s

en: unrecognized descriptor item code %d
ka: დესკრიპტორის ჩანაწერის უცნობი კოდი: %d

en: WARNING:
ka: გაფრთხილება:

en: ERROR:
ka: შეცდომა:

en: out of memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება

en: incorrectly formed variable "%s"
ka: არასწორად ჩამოყალიბებული ცვლადი "%s"

en: variable "%s" is not a pointer
ka: ცვლადი %s მაჩვენებელი არაა

en: variable "%s" is not a pointer to a structure or a union
ka: ცვლადი %s სტრუქტურაზე და გაერთიანებაზე მაჩვენებელი არაა

en: variable "%s" is neither a structure nor a union
ka: ცვლადი "%s" არც სტრუქტურაა, არც გაერთიანება

en: variable "%s" is not an array
ka: ცვლადი %s მასივი არაა

en: unmatched bracket in variable "%s"
ka: ფრჩხილი წყვილის გარეშე ცვლადში "%s"

en: variable "%s" is not declared
ka: ცვლადი %s აღწერილი არაა

en: indicator variable must have an integer type
ka: ინდიკატორ ცვლადს მთელი რიცხვის ტიპი უნდა ჰქონდეს

en: unrecognized data type name "%s"
ka: მონაცემების ტიპის უცნობი სახელი "%s"

en: multidimensional arrays are not supported
ka: მრავალგანზომილებიანი მასივები მხარდაჭერილი არაა

en: multilevel pointers (more than 2 levels) are not supported; found %d level | multilevel pointers (more than 2 levels) are not supported; found %d levels
ka[0]: მრავალდონიანი მაჩვენებლები (2-ზე მეტი დონე) მხარდაუჭერელია; ნაპოვნია %d დონე
ka[1]: მრავალდონიანი მაჩვენებლები (2-ზე მეტი დონე) მხარდაუჭერელია; ნაპოვნია %d დონე

en: pointer to pointer is not supported for this data type
ka: მონაცემების ამ ტიპისთვის მაჩვენებელი მაჩვენებელზე მხარდაჭერილი არაა

en: multidimensional arrays for structures are not supported
ka: სტრუქტურების მრავალგანზომილებიანი მასივები მხარდაუჭერელია
