powerdevil - en to az translation catalogue (73 entries)

[ctx: Name for powerdevil shortcuts category]
en: Power Management
az: Enerjiyə Nəzarət

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Increase Screen Brightness
az: Ekranın Parlaqlığını Artırmaq

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Decrease Screen Brightness
az: Ekranın Parlaqlığını Azaltmaq

[ctx: Brightness level, label for the slider]
en: Level
az: Səviyyə

en:  min
az:  dəq

en: After
az: Sonra

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Turn Off Screen
az: Ekranı söndürmək

en: Switch off after
az: Sönmə vaxtı

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Suspend
az: Dayandırmaq

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Hibernate
az: Gözləmə

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Power Off
az: Söndürün

[ctx: @action:inmenu Global shortcut, used for long presses of the power button]
en: Power Down
az: Qida mənbəyini ayırmaq

[ctx: Execute action on lid close even when external monitor is connected]
en: Even when an external monitor is connected
az: Hətta xarici monitor qoşulduqda belə

en: Do nothing
az: Heç nə etməmək

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
az: Gözləmə rejimi

en: Hibernate
az: Yuxu rejimi

en: Hybrid sleep
az: Qarışıq rejim

en: Shut down
az: Söndürün

en: Lock screen
az: Ekranı kilidləmək

en: Prompt log out dialog
az: Çıxışı təsdiq etmə dialoqu

en: Turn off screen
az: Ekranı söndürmək

en: When laptop lid closed
az: Noutbukun qapağı bağlandıqda

en: When power button pressed
az: Güc düyməsinə basdıqda

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Increase Keyboard Brightness
az: Klaviatura işıqlanmasını artırmaq

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Decrease Keyboard Brightness
az: Klaviatura işıqlanmasını azaltmaq

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Toggle Keyboard Backlight
az: Klaviatura işıqlarını söndürmək/açın

[ctx: @label:slider Brightness level]
en: Level
az: Səviyyə

en: Leave unchanged
az: Dəyişdirmədən çıxmaq

en: Power Save
az: Enerjiyə qənaət

en: Balanced
az: Tarazlaşdırılmış

en: Performance
az: Məhsuldar

[ctx: Switch to power management profile]
en: Switch to:
az: Dəyişin:

en: Script
az: Skript

en: On Profile Load
az: Profil yükləndikdə

en: On Profile Unload
az: Profildən çıxıldıqda

en: Run script
az: Skripti başlatmaq

en: after
az: sonra

en: Automatically
az: Avtomatik

en: While asleep, hibernate after a period of inactivity
az: Boşdayanma zamanı gözləmə rejimindən yuxu rejiminə keçmək

en: Turn off
az: Söndürün

en: Turn on
az: İşə salmaq

en: Mobile broadband
az: Mobil şəbəkə

en: Unsupported suspend method
az: Dəstəklənməyən enerjiyə qənaət rejimi

en: KDE Power Management System
az: KDE Enerjiyə Nəzarət Sistemi

[ctx: @title]
en: PowerDevil, an advanced, modular and lightweight power management daemon
az: PowerDevil - təkmilləşdirilmi, yığcam və yüngül enerjiyə nəzarət xidmətidir

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
az: Himayəçi

[ctx: @info:credit]
en: Previous maintainer
az: Əvvəlki müşayətçi

en: Replace an existing instance
az: Mövcud nümunə ilə əvəzləmək

en: Activity Manager
az: Otaqların İdarə edilməsi

en: This activity's policies prevent the system from going to sleep
az: Bu otağın qaydaları gözləmə rejimini aktiv etməyə imkan vermir

en: This activity's policies prevent screen power management
az: Bu otağın qaydaları monitorun elektrik qidalanmasını idarə etməyə imkan vermir

en: Extra Battery Added
az: Əlavə batareya qoşuldu

en: The computer will no longer go to sleep.
az: Komputer bundan sonra gözləmə rejiminə keçəcək

[ctx: The battery in an external device]
en: Device Battery Low (%1% Remaining)
az: Ciahz batareyası zəifdir (%1% qalır)

en: Mouse Battery Low (%1% Remaining)
az: Siçan batareyası zəifdir (%1% qalır)

en: Keyboard Battery Low (%1% Remaining)
az: Klaviatura batareyası zəifdir (%1% qalır)

en: Bluetooth Device Battery Low (%1% Remaining)
az: Bluetooth batareyası zəifdir (%1% qalır)

[ctx: Placeholder is device name]
en: The battery in Bluetooth device "%1" is running low, and the device may turn off at any time. Please recharge or replace the battery.
az: "%1" Bluetooth cihazının batareyası boşalmaq üzrədir və cihaz istənilən vaxt sönə bilər. Lütfən, batareyanı yenidən doldurun və ya yenisi ilə əvəzləyin.

en: Battery running low - to continue using your computer, plug it in or shut it down and change the battery.
az: Batareya boşalmaq üzrəsir. və komputer istənilən vaxt sönə bilər. Komputeri istifadə etməyə davam etmək istəyirsinizsə batareyanı yenidən doldurun və ya yenisi ilə əvəzləyin.

[ctx: Cancel timeout that will automatically put system to sleep because of low battery]
en: Cancel
az: İmtina

en: Battery level critical. Your computer will shut down in 60 seconds.
az: Batareyanın səviyyəsi kritikdir. Komputeriniz 60 saniyə ərzində sönəcək.

en: Battery level critical. Your computer will enter hibernation mode in 60 seconds.
az: Batareyanın vəziyyəti kritikdir. Komputeriniz 60 saniyə ərzində yuxu rajiminə keçəcək.

en: Battery level critical. Your computer will go to sleep in 60 seconds.
az: Batareyanın səviyyəsi kritikdir. Komputeriniz 60 saniyə ərzində yuxu rejiminə keçəcək

en: Battery level critical. Please save your work.
az: Batareyanın səviyyəsi kritikdir. Lütfən işlərinizi yaddaşda saxlayın.

en: Battery Low (%1% Remaining)
az: Batareya zəifdir (%1% qalır)

en: Battery Critical (%1% Remaining)
az: Batareyanın kritik səviyyəsi (%1% qalır)

en: AC Adapter Plugged In
az: Elektrik şəbəkəsinə qoşuldu

en: Running on AC power
az: Elektrik şəbəkəsindən işləyir

en: The power adapter has been plugged in.
az: Güc adapteri elektrik şəbəkəsinə qoşuldu.

en: Running on Battery Power
az: Batareyadan işləyir

en: The power adapter has been unplugged.
az: Güc adapteri elektrik şəbəkəsindən ayrıldı.

en: Charging Complete
az: Batareya tam doldu

en: Battery now fully charged.
az: İndi batareya tam dolub.
