powerdevil - en to az translation catalogue (141 entries)

en: Do nothing
az: Heç nə etməmək

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
az: Yuxu

en: Hibernate
az: Dərin yuxu

[ctx: Power down the computer]
en: Shut down
az: Söndürmək

en: Lock screen
az: Ekranı kilidləmək

en: Show logout screen
az: Çıxış ekranı

en: Turn off screen
az: Ekranı söndürmək

en: Toggle screen on/off
az: Ekranı söndürmək/açmaq

en: The Power Management Service appears not to be running.
az: Belə görünür ki, enerjini idarəetmə xidməti işləmir.

[ctx: @option:combobox Power profile]
en: Power Save
az: Enerjiyə qənaət

[ctx: @option:combobox Power profile]
en: Balanced
az: Tarazlaşdırılmış

[ctx: @option:combobox Power profile]
en: Performance
az: Məhsuldar

en: Leave unchanged
az: Dəyişilməz saxlamaq

[ctx: Suspend to RAM]
en: Standby
az: Gözləmə

[ctx: Subtitle description for 'Standby' sleep option]
en: Save session to memory
az: Sessiyanı yaddaşda saxlamaq

en: Hybrid sleep
az: Hibrid yuxu rejimi

[ctx: Subtitle description for 'Hybrid sleep' sleep option]
en: Save session to both memory and disk
az: Sessiyanı həm yaddaşda, həm diskdə saxlamaq

en: Standby, then hibernate
az: Gözləmə, sonra dərin yuxu

[ctx: Subtitle description for 'Standby, then hibernate' sleep option]
en: Switch to hibernation when battery runs low
az: Batareya zəiflədikdə dərin yuxuya keçmək

[ctx: Subtitle description for 'Standby, then hibernate' sleep option]
en: Switch to hibernation after a period of inactivity
az: Fəaliyyətsiz olduqda dərin yuxuya keçmək

[ctx: The unit of the time input field]
en: millisecond | milliseconds
az[0]: millisaniyə
az[1]: millisaniyə

[ctx: The unit of the time input field]
en: second | seconds
az[0]: saniyə
az[1]: saniyə

[ctx: The unit of the time input field]
en: minute | minutes
az[0]: dəqiqə
az[1]: dəqiqə

[ctx: The unit of the time input field]
en: hour | hours
az[0]: saat
az[1]: saat

[ctx: The unit of the time input field]
en: day | days
az[0]: gün
az[1]: gün

[ctx: The unit of the time input field]
en: week | weeks
az[0]: həftə
az[1]: həftə

[ctx: The unit of the time input field]
en: month | months
az[0]: ay
az[1]: ay

[ctx: The unit of the time input field]
en: year | years
az[0]: il
az[1]: il

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: milliseconds
az: millisaniyə

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: seconds
az: saniyə

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: minutes
az: dəqiqə

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: hours
az: saat

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: days
az: gün

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: weeks
az: həftə

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: months
az: ay

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: years
az: il

[ctx: @title]
en: Advanced Power Settings
az: Əlavə enerji ayarları

[ctx: @title:group]
en: Battery Levels
az: Batareyalarının yükü

[ctx: @label:spinbox Low battery level percentage for the main power supply battery]
en: &Low level:
az: Aşağı səviyyə

[ctx: @accessible:name:spinbox]
en: Low battery level
az: Zəif batareya səviyyəsi

[ctx: @info:whatsthis]
en: The battery charge will be considered low when it drops to this level. Settings for low battery will be used instead of regular battery settings.
az: Batareyanın yükü bu səviyyəyə düşəndə o zəif hesab ediləcək. Aşağı yük səviyyəli batareya ayarları normal batareya ayarları əvəzinə istifadə olunacaq.

[ctx: @label:spinbox Critical battery level percentage for the main power supply battery]
en: Cr&itical level:
az: Kr&itik səviyyə:

[ctx: @accessible:name:spinbox]
en: Critical battery level
az: Batareya yükünün kritik səviyyəsi

[ctx: @info:whatsthis]
en: The battery charge will be considered critical when it drops to this level. After a brief warning, the system will automatically suspend or shut down, according to the configured critical battery level action.
az: Batareyanın yükü bu səviyyəyə endikdə o kritik hesab olunacaq. Qısa xəbərdarlıqdan sonra, kritik batareya yükü səviyyəsi ayarlarına əsasən, sistem avtomatik gözləmə rejiminə keçəcək və ya sönəcək.

[ctx: @info:status]
en: The action you had previously configured for reaching the critical battery level is now unsupported on your system. Please select a different one.
az: Kritik batareya yükü səviyyəsi üçün əvvəlcədən ayarladığınız davranışlar indi bu sisteminizdə dəstəklənmir. Bu səviyyə üçün başqa bir davranış seçin.

[ctx: @label:combobox Power action such as sleep/hibernate that will be executed when the critical battery level is reached]
en: A&t critical level:
az: Kri&tik səviyyədə:

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: Action performed at critical battery level
az: Kritik batareya yükü səviyyəsi üçün davranış

[ctx: @label:spinbox Low battery level percentage for peripheral devices]
en: Low level for peripheral d&evices:
az: P&eriferik cihazlar üçün aşağı səviyyə:

[ctx: @accessible:name:spinbox]
en: Low battery level for peripheral devices
az: Periferik cihazlar üçün batareya yükünün kritik səviyyəsi

[ctx: @info:whatsthis]
en: The battery charge for peripheral devices will be considered low when it reaches this level.
az: Periferik cihazlardakı batareyanın yükü bu səviyyə endikdə o aşağı səviyyə hesab olunacaq.

[ctx: @title:group]
en: Charge Limit
az: Yüklənmə həddi

[ctx: @label:checkbox]
en: &Battery protection:
az: &Batareyanın qorunması:

[ctx: @text:checkbox]
en: Limit the maximum battery charge
az: Batareya yüklənməsinin ən yuxarı həddi

[ctx: @label:spinbox Battery will stop charging when this charge percentage is reached]
en: &Stop charging at:
az: Yüklənməni bu &səviyyədə dayandırmaq:

[ctx: @label:spinbox Battery will start charging again when this charge percentage is reached, after having hit the stop-charging threshold earlier]
en: Start charging once &below:
az: Bu səviyyədən aşağı isə yükləməni &başlatmaq:

[ctx: @info:status]
en: You might have to disconnect and re-connect the power source to start charging the battery again.
az: Batareyanın yüklənməsini yenidən başlatmaq üçün güc mənbəyindən ayırın və yenidən qoşun.

[ctx: @info]
en: Regularly charging the battery close to 100%, or fully discharging it, may accelerate deterioration of battery health. By limiting the maximum battery charge, you can help extend the battery lifespan.
az: Batareya yükünün 100%-ə yaxın olması və ya tamamilə boşalması, batareyanın ömrünü qısaldır. Batareyanın tam dolma həddini məhdudlaşdırmaq onun daha uzun müddət xidmət etməsinə kömək edir.

[ctx: @title:group Miscellaneous power management settings that didn't fit elsewhere]
en: Other Settings
az: Digər ayarlar

[ctx: @label:checkbox]
en: &Media playback:
az: &Media faylların açılması:

[ctx: @text:checkbox]
en: Pause media players when suspending
az: Sistem işini dayandırdıqda media oynadıcıya fasilə vermək

[ctx: @label:button]
en: Related pages:
az: Əlaqəli səhifələr:

[ctx: @text:button Name of KCM, plus Power Management notification category]
en: Notifications: Power Management
az: Bildirişlər: Enerji idarəetməsi

en: Open "Notifications" settings page, "Power Management" section
az: "Bildirişlər" ayarları səhifəsində "Enerji idarəetməsi" bölməsini açın

[ctx: @text:button Name of KCM, plus Power Management shortcut category]
en: Shortcuts: Power Management
az: Qısayollar: Enerji idarəetməsi

en: Open "Shortcuts" settings page, "Power Management" section
az: "Qısayollar" səhifəsində "Enerji idarəetməsi" bölməsini açın

[ctx: @text:button Name of KCM]
en: Screen Locking
az: Ekran kilidlənməsi

en: Open "Screen Locking" settings page
az: "Ekran kilidlənməsi" ayarları səhifəsini açın

[ctx: @text:button Name of KCM]
en: Desktop Session
az: İş masası sessiyası

en: Open "Desktop Session" settings page
az: "İş masası sessiyası" ayarları səhifəsini açın

[ctx: @text:button Name of KCM]
en: Activities
az: İş otaqları

en: Open "Activities" settings page
az: "İş otaqları" ayarları səhifəsini açın

[ctx: @action:button]
en: Configure Advanced &Settings…
az: Əlavə &ayarları tənzimləmək...

[ctx: @text:placeholdermessage]
en: Power Management settings could not be loaded
az: Enerji idarəetməsi ayarlarını yükləmək mümkün olmadı

en: On AC Power
az: Elektrik şəbəkəsindən

en: On Battery
az: Batareyadan

en: On Low Battery
az: Zəif batareyadan

[ctx: @title:group]
en: Suspend Session
az: Sessiyanı dayandırmaq

[ctx: @info:status]
en: The action you had previously configured to happen when inactive is now unsupported on your system. Please select a different one.
az: Fəaliyyətsizlik üçün əvvəlcədən tənzimlədiyiniz davranışlar indi bu sisteminizdə dəstəklənmir. Bunun üçün başqa davranış seçin

[ctx: @label:combobox Suspend action such as sleep/hibernate to perform when the system is idle]
en: When &inactive:
az: Fəaliyyətsiz olduqda:

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: Action to perform when the system is idle
az: Sistemin boş dayanması zamanı davranış

[ctx: @option:combobox]
en: After %1 second | After %1 seconds
az[0]: %1 saniyədən sonra
az[1]: %1 saniyədən sonra

[ctx: @option:combobox]
en: After %1 minute | After %1 minutes
az[0]: %1 dəqiqədən sonra
az[1]: %1 dəqiqədən sonra

[ctx: @option:combobox Choose a custom value outside the list of preset values]
en: Custom…
az: Başqa dəyər...

[ctx: @info:status]
en: Disabling automatic suspend will result in higher energy consumption.
az: Avtomatik dayanmanın söndürülməsi yüksək enerji sərfiyyatı ilə nəticələnəcək.

[ctx: @info:status A long duration until suspend/shutdown]
en: A long duration will result in higher energy consumption.
az: Uzun müddət dayanmamaq yüksək enerji sərfiyyatı ilə nəticələnəcək.

[ctx: @info:status]
en: The action you had previously configured for when the power button is pressed is now unsupported on your system. Please select a different one.
az: Güc düyməsinin basılması üçün əvvəlcədən ayarladığınız davranış indi bu sisteminizdə dəstəklənmir. Bunun üçün başqa bir davranış seçin.

[ctx: @label:combobox Suspend action such as sleep/hibernate to perform when the power button is pressed]
en: When &power button pressed:
az: Güc düyməsi &basıldıqda:

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: Action to perform when the power button is pressed
az: Güc düyməsinin basılması zamanı icra olunacaq əməl

[ctx: @info:status]
en: The action you had previously configured for when the lid is closed is now unsupported on your system. Please select a different one.
az: Güc düyməsinin basılması zamanı icra olunacaq əvvəlcədən tənzimlədiyiniz davranış indi bu sisteminizdə dəstəklənmir. Başqa bir davranış seçin.

[ctx: @label:combobox Suspend action such as sleep/hibernate to perform when the power button is pressed]
en: When laptop &lid closed:
az: Noutbukun qapağı bağ&landıqda:

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: Action to perform when the laptop lid is closed
az: Noutbukun qapağı bağlanan zaman icra olunacaq davranış

[ctx: @text:checkbox Trigger laptop lid action even when an external monitor is connected]
en: Even when an external monitor is connected
az: Hətta xarici monitor qoşulduqda belə

en: Perform laptop lid action even when an external monitor is connected
az: Hətta xarici monitor qoşulduqda belə icra olunacaq davranış

[ctx: @info:status]
en: The sleep mode you had previously configured is now unsupported on your system. Please select a different one.
az: Yuxu rejimi zamanı üçün əvvəlcədən tənzimlədiyiniz davranış indi bu sisteminizdə dəstəklənmir. Başqasını seçin.

[ctx: @label:combobox Sleep mode selection - suspend to memory, disk or both]
en: When sleeping, enter:
az: Yuxu rejimi seçimi:

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: When sleeping, enter this power-save mode
az: Yuxu rejimi zamanı bu enerjiyə qənaət rejiminə daxil olmaq

[ctx: @title:group]
en: Display and Brightness
az: Ekran və parlaqlıq

[ctx: @label:slider Brightness level]
en: Change scr&een brightness:
az: Ekran parlaqlığını dəyişmək:

[ctx: @label:combobox Dim screen after X minutes]
en: Di&m automatically:
az: Avtomaik tutqunlaşma:

[ctx: @label:spinbox Dim screen after X minutes]
en: Di&m automatically after:
az: Bu vaxtdan sonra tutqunlaşsın:

[ctx: @option:combobox]
en: %1 second | %1 seconds
az[0]: %1 saniyə
az[1]: %1 saniyə

[ctx: @option:combobox]
en: %1 minute | %1 minutes
az[0]: %1 dəqiqə
az[1]: %1 dəqiqə

[ctx: @option:combobox Dim screen automatically]
en: Never
az: Heç vaxt

[ctx: @info:status]
en: The screen will not be dimmed because it is configured to turn off sooner.
az: Ekran tutqunlaşmayacaq, çünki o tezliklə sönəcək.

[ctx: @label:combobox After X minutes]
en: &Turn off screen:
az: &Ekranın sönməsi:

[ctx: @label:spinbox After X minutes]
en: Turn off screen after:
az: Bu vaxtdan sonra ekran sönsün:

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: %1 second | %1 seconds
az[0]: %1 saniyə
az[1]: %1 saniyə

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: %1 minute | %1 minutes
az[0]: %1 dəqiqə
az[1]: %1 dəqiqə

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: Never
az: Heç vaxt

[ctx: @option:combobox Choose a custom value outside the list of preset values (caution: watch for string length)]
en: Custom…
az: Başqa dəyər...

[ctx: @label:spinbox After X minutes]
en: When locked, turn off screen after:
az: Kilidləndikdə, bu vaxtdan sonra sönsün:

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: When locked: %1 second | When locked: %1 seconds
az[0]: Kilidləndikdə: %1 saniyə
az[1]: Kilidləndikdə: %1 saniyə

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: When locked: %1 minute | When locked: %1 minutes
az[0]: Kilidləndikdə: %1 dəqiqə
az[1]: Kilidləndikdə: %1 dəqiqə

[ctx: @option:combobox Turn off screen after X minutes regardless of lock screen (caution: watch for string length)]
en: When locked and unlocked
az: Kilidləndikdə və kiliddən çıxarıldıqda

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: When locked: Immediately
az: Kilidləndikdə: dərhal

[ctx: @label:slider Brightness level]
en: Change key&board brightness:
az: Klaviatura işıqlanması səviyyəsi:

[ctx: @title:group]
en: Other Settings
az: Digər ayarlar

[ctx: @label:combobox Power Save, Balanced or Performance profile - same options as in the Battery applet]
en: Switch to po&wer profile:
az: Enerji sərfiyyatı profilinə keçid:

[ctx: @accessible:name:combobox Power Save, Balanced or Performance profile - same options as in the Battery applet]
en: Switch to power profile
az: Enerji sərfiyyatı profilinə keçid

[ctx: @label:button]
en: Run command or script:
az: Əmri və ya skripti başladın:

[ctx: @text:button Determine what will trigger a command or script to run in this power state]
en: Choose run conditions
az: Başlatma şərtini seçin

[ctx: @accessible:name:button]
en: Choose run conditions for command or script
az: Əmr və skript üçün başlatma şərtlərini seçin

[ctx: @text:action:menu Command or script to run for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: When entering "%1" state
az: "%1" vəziyyətinə daxil olduqda

[ctx: @text:action:menu Command or script to run for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: When exiting "%1" state
az: "%1" vəziyyətindən çıxdıqda

[ctx: @text:action:menu Command or script to run]
en: When inactive
az: Fəaliyyətsiz olduqda

[ctx: @label:textfield Command or script to run for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: When e&ntering "%1" state:
az: "%1" vəziyyəti&nə daxil olduqda:

[ctx: @label:textfield for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: Command or script when entering "%1" state
az: "%1" vəziyyətinə daxil olduqda əmr və ya skript

[ctx: @label:textfield Command or script to run for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: When e&xiting "%1" state:
az: "%1" vəziyyətindən çı&xdıqda:

[ctx: @label:textfield for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: Command or script when exiting "%1" state
az: "%1" vəziyyətindən çıxdıqda əmr və ya skript

[ctx: @accessible:name:spinbox]
en: Duration of inactivity before the command or script runs
az: Əmr və ya skript başlamazdan əvvəlki qeyri-aktivlik müddəti

[ctx: @label:textfield Command or script to run]
en: When i&nactive:
az: Qeyri-akt&iv olduqda:

[ctx: @label:spinbox After X minutes]
en: Run command or script after:
az: Bu vaxtdan sonra əmr və ya skripti başlatmaq:

[ctx: @option:combobox]
en: Run after %1 second | Run after %1 seconds
az[0]: %1 saniyədən sonra başlatmaq
az[1]: %1 saniyədən sonra başlatmaq

[ctx: @option:combobox]
en: Run after %1 minute | Run after %1 minutes
az[0]: %1 dəqiqədən sonra başlatmaq
az[1]: %1 dəqiqədən sonra başlatmaq

[ctx: @accessible:name:textfield]
en: Command or script when inactive
az: Qeyri-aktiv olduqda əmr və ya skript

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter command or script file
az: Əmr və skript faylını göstərin

[ctx: @label:textbox accessible]
en: Enter command or choose script file
az: Əmri daxil edin və ya skript faylını göstərin

[ctx: @action:button opens file picker]
en: Choose…
az: Seçin...

[ctx: @action:button opens file picker]
en: Choose script file
az: Skript faylını seçmək

[ctx: @title:window]
en: Choose script file
az: Skript faylını seçin

[ctx: @title:window]
en: Custom Duration
az: Fərqli müddət
