plasma_applet_battery - en to bg translation catalogue (74 entries)

en: Charging
bg: Зареждане

en: Discharging
bg: Разтоварване

en: Fully Charged
bg: Напълно заредена

en: Not Charging
bg: Не се зарежда

[ctx: Battery is currently not present in the bay]
en: Not present
bg: Не е налична

en: This battery's health is at only %1% and it should be replaced. Contact the manufacturer.
bg: Техническото състояние на тази батерия е само %1% и трябва да бъде заменена. Свържете се с производителя.

en: Time To Full:
bg: Време до пълно зареждане:

en: Remaining Time:
bg: Оставащо време:

[ctx: @info]
en: Estimating…
bg: Изчисляване…

en: Battery Health:
bg: Техническо състояние на батерията:

en: Battery is configured to charge up to approximately %1%.
bg: Батерията е конфигурирана да се зарежда до приблизително %1%.

[ctx: @title:group]
en: Sleep and Screen Locking after Inactivity
bg: Приспиване и Заключване на екрана след бездействие

en: Power Management
bg: Управление на енергията

[ctx: Sleep and Screen Locking after Inactivity]
en: Blocked
bg: Блокирано

[ctx: Sleep and Screen Locking after Inactivity]
en: Automatic
bg: Автоматично

[ctx: Minimize the length of this string as much as possible]
en: Your laptop is configured not to sleep when closing the lid while an external monitor is connected.
bg: Вашият лаптоп е конфигуриран да не се приспива при затваряне на екрана, докато е свързан с външен монитор.

en: %1 application is currently blocking sleep and screen locking: | %1 applications are currently blocking sleep and screen locking:
bg[0]: %1 приложение предотвратява приспиването и заключването на екрана:
bg[1]: %1 приложения предотвратяват приспиването и заключването на екрана:

en: %1 is currently blocking sleep and screen locking (%2)
bg: %1 предотвратява приспиването и заключването на екрана (%2)

en: %1 is currently blocking sleep and screen locking (unknown reason)
bg: %1 предотвратява приспиването и заключването на екрана (неизвестна причина)

en: An application is currently blocking sleep and screen locking (%1)
bg: Приложение блокира приспиването и заключването на екрана (%1)

en: An application is currently blocking sleep and screen locking (unknown reason)
bg: Приложение блокира приспиването и заключването на екрана (неизвестна причина)

[ctx: Application name: reason for preventing sleep and screen locking]
en: %1: unknown reason
bg: %1: неизвестна причина

[ctx: Application name: reason for preventing sleep and screen locking]
en: Unknown application: %1
bg: Неизвестно приложение: %1

[ctx: Application name: reason for preventing sleep and screen locking]
en: Unknown application: unknown reason
bg: Неизвестно приложение: неизвестна причина

[ctx: @action:button Prevent an app from blocking automatic sleep and screen locking after inactivity]
en: Unblock
bg: Отблокиране

[ctx: @action:button Prevent an app from blocking automatic sleep and screen locking after inactivity]
en: Only this time
bg: Само този път

[ctx: @action:button Prevent an app from blocking automatic sleep and screen locking after inactivity]
en: Every time for this app and reason
bg: Всеки път за това приложение и причина

[ctx: Minimize the length of this string as much as possible]
en: You have manually blocked sleep and screen locking. This will result in higher energy consumption.
bg: Ръчно блокирахте приспиването и заключването на екрана. Това ще доведе до повишена консумация на енергия.

[ctx: @action:button Undo blocking sleep and screen locking after inactivity]
en: Unblock
bg: Отблокиране

en: Failed to unblock automatic sleep and screen locking
bg: Неуспешно отблокиране на приспиване и заключване на екрана

en: Failed to block automatic sleep and screen locking
bg: Неуспешно блокиране на приспиване и заключване на екрана

en: %1 application has been prevented from blocking sleep and screen locking: | %1 applications have been prevented from blocking sleep and screen locking:
bg[0]: %1 приложение е изключено от  предотвратяване на приспиването и заключването на екрана:
bg[1]: %1 приложения са изключени от  предотвратяване на приспиването и заключването на екрана:

[ctx: Application name; reason]
en: %1 has been prevented from blocking sleep and screen locking for %2
bg: %1 е изключено от предотвратяване на приспиването и заключването на екрана за %2

[ctx: @action:button Undo preventing an app from blocking automatic sleep and screen locking after inactivity]
en: Block Again
bg: Повторно блокиране

[ctx: @action:button Block sleep and screen locking after inactivity]
en: Manually Block
bg: Ръчно блокиране

en: The battery applet has enabled suppressing sleep and screen locking
bg: Аплетът на батерията е активирал предотвратяване на приспиването и заключването на екрана

en: Power and Battery
bg: Захранване и батерия

en: Battery is not present in the bay
bg: Няма батерия в слота

en: Battery at %1%, not Charging
bg: Батерия на %1%, не се зарежда

en: Battery at %1%, plugged in but still discharging
bg: Батерия на %1%, включена, но все още се разрежда

en: Battery at %1%, Charging
bg: Батерия на %1%, зареждане

en: Battery at %1%
bg: Батерия на %1%

en: The power supply is not powerful enough to charge the battery
bg: Захранването не е достатъчно мощно, за да зареди батерията

en: No Batteries Available
bg: Няма налични батерии

[ctx: time until fully charged - HH:MM]
en: %1 until fully charged
bg: %1 до пълно зареждане

[ctx: remaining time left of battery usage - HH:MM]
en: %1 remaining
bg: Остават %1

en: Not charging
bg: Не се зарежда

en: Automatic sleep and screen locking are disabled; middle-click to re-enable
bg: Автоматичното приспиване и заключване на екрана са деактивирани, натиснете среден бутон на мишката за активиране

en: Middle-click to disable automatic sleep and screen locking
bg: Среден бутон на мишката за деактивиране на автоматичното приспиване и заключване на екрана

en: An application has requested activating Performance mode | %1 applications have requested activating Performance mode
bg[0]: Едно приложение даде заявка за активиране на режим на висока производителност
bg[1]: %1 приложения дадоха заявка за активиране на режим на висока производителност

en: System is in Performance mode; scroll to change
bg: Системата е в режим на повишена производителност, превъртете списъка за промяна

en: An application has requested activating Power Save mode | %1 applications have requested activating Power Save mode
bg[0]: Едно приложение даде заявка за активиране на режим пестене на енергия
bg[1]: %1 приложения дадоха заявка за активиране на режим пестене на енергия

en: System is in Power Save mode; scroll to change
bg: Системата е в режим на пестене на енергия, превъртете списъка за промяна

en: System is in Balanced Power mode; scroll to change
bg: Системата е в балансиран режим за пестене на енергия, превъртете списъка за промяна

en: &Show Energy Information…
bg: &Показване на информация за енергията…

en: Show Battery Percentage on Icon When Not Fully Charged
bg: Показване на проценти в иконата на батерията при непълно зареждане

en: &Configure Power Management…
bg: &Настройки на управление на енергията…

en: Power Save
bg: Пестене на енергия

en: Balanced
bg: Балансирано

en: Performance
bg: Производителност

en: Power Profile
bg: Енергиен профил

[ctx: Power profile]
en: Automatic
bg: Автоматично

[ctx: Power profile]
en: Not available
bg: Няма наличен

en: Failed to activate %1 mode
bg: Активирането на %1 не бе успешно

en: Performance mode has been disabled to reduce heat generation because the computer has detected that it may be sitting on your lap.
bg: Режимът на висока производителност е изключен, за да се намали загряването на лаптопа.

en: Performance mode is unavailable because the computer is running too hot.
bg: Режимът на висока производителност не е наличен, защото компютърът прегрява.

en: Performance mode is unavailable.
bg: Режимът на висока производителност не е наличен.

en: Performance may be lowered to reduce heat generation because the computer has detected that it may be sitting on your lap.
bg: Производителността може да бъде намалена, за да се намали загряването на компютъра.

en: Performance may be reduced because the computer is running too hot.
bg: Производителността може да бъде намалена, защото компютърът загрява.

en: Performance may be reduced.
bg: Производителността може да бъде намалена.

en: One application has requested activating %2: | %1 applications have requested activating %2:
bg[0]: Едно приложение даде заявка за активиране %2:
bg[1]: %1 приложения дадоха заявка за активиране %2:

en: The TLP service automatically controls power profiles
bg: Услугата TLP автоматично контролира профилите на захранването

en: Power profiles are not supported on your device.
bg: Устройството ви не поддържа профили на захранването.

en: Power profiles may be supported on your device.<nl/>Try installing the <command>power-profiles-daemon</command> package using your distribution's package manager and restarting the system.
bg: Възможно е устройството ви да поддържа профили на захранването.<nl/>Опитайте да инсталирате пакета <command>power-profiles-daemon</command>, като използвате мениджъра на пакети  на вашата дистрибуция и рестартирайте системата.
