powerdevil - en to ca translation catalogue (51 entries)

[ctx: Name for powerdevil shortcuts category]
en: Power Management
ca: Gestió d'energia

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Turn Off Screen
ca: Apaga la pantalla

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Suspend
ca: Suspèn

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Hibernate
ca: Hiberna

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Power Off
ca: Apaga

[ctx: @action:inmenu Global shortcut, used for long presses of the power button]
en: Power Down
ca: Pulsació llarga al botó d'apagat

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Increase Keyboard Brightness
ca: Augmenta la lluminositat del teclat

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Decrease Keyboard Brightness
ca: Redueix la lluminositat del teclat

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Toggle Keyboard Backlight
ca: Commuta la retroil·luminació del teclat

en: Switch Power Profile
ca: Canvia el perfil d'energia

[ctx: Display label]
en: Built-in Screen
ca: Pantalla integrada

en: KDE Power Management System
ca: Sistema de gestió d'energia del KDE

[ctx: @title]
en: PowerDevil, an advanced, modular and lightweight power management daemon
ca: El «PowerDevil», un dimoni avançat, modular i lleuger de gestió d'energia

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
ca: Mantenidor

[ctx: @info:credit]
en: Previous maintainer
ca: Mantenidor anterior

en: Replace an existing instance
ca: Substitueix una instància existent

en: Activity Manager
ca: Gestor d'activitats

en: This activity's policies prevent the system from going to sleep
ca: Aquestes polítiques d'activitats eviten la suspensió del sistema

en: This activity's policies prevent screen power management
ca: Aquestes polítiques d'activitats eviten la gestió d'energia de la pantalla

en: Extra Battery Added
ca: S'ha afegit una bateria extra

en: The system will no longer go to sleep.
ca: El sistema ja no es tornarà a suspendre.

[ctx: The battery in an external device]
en: Device Battery Low (%1% Remaining)
ca: Bateria baixa del dispositiu (resta %1%)

[ctx: Placeholder is device name]
en: The battery in "%1" is running low, and the device may turn off at any time. Please recharge or replace the battery.
ca: La bateria del «%1» està a punt d'exhaurir-se, i el dispositiu es pot desconnectar en qualsevol moment. Recarregueu o substituïu la bateria.

en: Mouse Battery Low (%1% Remaining)
ca: Bateria baixa del ratolí (resta %1%)

en: Keyboard Battery Low (%1% Remaining)
ca: Bateria baixa del teclat (resta %1%)

en: Bluetooth Device Battery Low (%1% Remaining)
ca: Bateria baixa del dispositiu Bluetooth (resta %1%)

[ctx: Placeholder is device name]
en: The battery in Bluetooth device "%1" is running low, and the device may turn off at any time. Please recharge or replace the battery.
ca: La bateria del dispositiu Bluetooth («%1») està a punt d'exhaurir-se, i el dispositiu es pot desconnectar en qualsevol moment. Recarregueu o substituïu la bateria.

en: Ensure that the power cord is plugged in all the way and provides enough power.
ca: Assegureu-vos que el cable d'alimentació estigui endollat i que subministri prou electricitat.

en: Plug in the power cord.
ca: Endolleu el cable d'alimentació.

en: The system will shut down in 60 seconds.
ca: El sistema s'aturarà d'aquí a 60 segons.

[ctx: @action:button Shut down without waiting for the battery critical timer]
en: Shut Down Now
ca: Atura ara

en: The system will hibernate in 60 seconds.
ca: El sistema hibernarà d'aquí a 60 segons.

[ctx: @action:button Enter hibernation mode without waiting for the battery critical timer]
en: Hibernate Now
ca: Hiberna ara

en: The system will go to sleep in 60 seconds.
ca: El sistema se suspendrà d'aquí a 60 segons.

[ctx: @action:button Suspend to ram without waiting for the battery critical timer]
en: Sleep Now
ca: Suspèn ara

en: Please save your work.
ca: Deseu la vostra feina.

[ctx: Cancel timeout that will automatically put system to sleep because of low battery]
en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Battery Low (%1% Remaining)
ca: Bateria baixa (resta %1%)

en: Battery Critical (%1% Remaining)
ca: Bateria crítica (resta %1%)

en: Power Cord Plugged In
ca: El cable d'alimentació està endollat

en: The computer will no longer go to sleep.
ca: L'ordinador ja no es tornarà a suspendre.

en: Running on AC Power
ca: Funcionant amb alimentació CA

en: The power cord has been plugged in.
ca: El cable d'alimentació s'ha endollat.

en: Running on Battery Power
ca: Funcionant amb alimentació per bateria

en: The power cord has been unplugged.
ca: El cable d'alimentació s'ha desendollat.

en: Charging Complete
ca: Càrrega completada

en: Battery now fully charged.
ca: La bateria ara està completament carregada.

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Increase Screen Brightness
ca: Augmenta la lluminositat de la pantalla

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Increase Screen Brightness by 1%
ca: Augmenta la lluminositat de la pantalla un 1%

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Decrease Screen Brightness
ca: Disminueix la lluminositat de la pantalla

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Decrease Screen Brightness by 1%
ca: Disminueix la lluminositat de la pantalla un 1%
