powerdevil - en to ca@valencia translation catalogue (76 entries)

[ctx: Name for powerdevil shortcuts category]
en: Power Management
ca@valencia: Gestió de l'energia

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Increase Screen Brightness
ca@valencia: Augmenta la brillantor de la pantalla

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Decrease Screen Brightness
ca@valencia: Disminuïx la brillantor de la pantalla

[ctx: Brightness level, label for the slider]
en: Level
ca@valencia: Nivell

en: After
ca@valencia: Després de

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Turn Off Screen
ca@valencia: Apaga la pantalla

en: Switch off after
ca@valencia: Apaga després de

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Suspend
ca@valencia: Suspén

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Hibernate
ca@valencia: Hiberna

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Power Off
ca@valencia: Apaga

[ctx: @action:inmenu Global shortcut, used for long presses of the power button]
en: Power Down
ca@valencia: Pulsació llarga en el botó d'apagat

[ctx: Execute action on lid close even when external monitor is connected]
en: Even when an external monitor is connected
ca@valencia: Inclús quan hi ha un monitor extern connectat

en: Do nothing
ca@valencia: No faces res

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
ca@valencia: Suspén

en: Hibernate
ca@valencia: Hiberna

en: Hybrid sleep
ca@valencia: Suspensió híbrida

en: Shut down
ca@valencia: Para

en: Lock screen
ca@valencia: Bloqueja la pantalla

en: Prompt log out dialog
ca@valencia: Mostra el diàleg d'eixida

en: Turn off screen
ca@valencia: Apaga la pantalla

en: When laptop lid closed
ca@valencia: Quan es tanque la tapa del portàtil

en: When power button pressed
ca@valencia: Quan es prema el botó d'encesa o apagada

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Increase Keyboard Brightness
ca@valencia: Augmenta la brillantor del teclat

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Decrease Keyboard Brightness
ca@valencia: Reduïx la brillantor del teclat

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Toggle Keyboard Backlight
ca@valencia: Canvia la retroil·luminació del teclat

[ctx: @label:slider Brightness level]
en: Level
ca@valencia: Nivell

en: Leave unchanged
ca@valencia: Deixa sense canviar

en: Power Save
ca@valencia: Estalvi d'energia

en: Balanced
ca@valencia: Equilibrat

en: Performance
ca@valencia: Rendiment

[ctx: Switch to power management profile]
en: Switch to:
ca@valencia: Canvia a:

en: On Profile Load
ca@valencia: En carregar un perfil

en: On Profile Unload
ca@valencia: En descarregar un perfil

en: Run script
ca@valencia: Executa un script

en: after
ca@valencia: després

en: Automatically
ca@valencia: Automàticament

en: While asleep, hibernate after a period of inactivity
ca@valencia: Estant adormit, hiberna després d'un període d'inactivitat

en: Turn off
ca@valencia: Apaga

en: Turn on
ca@valencia: Inicia

en: Mobile broadband
ca@valencia: Banda ampla per mòbil

en: Unsupported suspend method
ca@valencia: Mètode de suspensió no admés

en: KDE Power Management System
ca@valencia: Sistema de gestió de l'energia de KDE

[ctx: @title]
en: PowerDevil, an advanced, modular and lightweight power management daemon
ca@valencia: «PowerDevil», un dimoni avançat, modular i lleuger de gestió de l'energia

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
ca@valencia: Mantenidor

[ctx: @info:credit]
en: Previous maintainer
ca@valencia: Mantenidor anterior

en: Replace an existing instance
ca@valencia: Substituïx una instància existent

en: Activity Manager
ca@valencia: Gestor d'activitats

en: This activity's policies prevent the system from going to sleep
ca@valencia: Estes polítiques d'activitat eviten la suspensió del sistema

en: This activity's policies prevent screen power management
ca@valencia: Estes polítiques d'activitat eviten la gestió de l'energia de la pantalla

en: Extra Battery Added
ca@valencia: S'ha afegit una bateria extra

en: The computer will no longer go to sleep.
ca@valencia: L'ordinador ja no es tornarà a suspendre.

[ctx: The battery in an external device]
en: Device Battery Low (%1% Remaining)
ca@valencia: Bateria baixa del dispositiu (resta %1%)

[ctx: Placeholder is device name]
en: The battery in "%1" is running low, and the device may turn off at any time. Please recharge or replace the battery.
ca@valencia: La bateria de «%1» està a punt d'exhaurir-se, i el dispositiu es pot desconnectar en qualsevol moment. Torneu a carregar o substituïu la bateria.

en: Mouse Battery Low (%1% Remaining)
ca@valencia: Bateria baixa del ratolí (resta %1%)

en: Keyboard Battery Low (%1% Remaining)
ca@valencia: Bateria baixa del teclat (resta %1%)

en: Bluetooth Device Battery Low (%1% Remaining)
ca@valencia: Bateria baixa del dispositiu Bluetooth (resta %1%)

[ctx: Placeholder is device name]
en: The battery in Bluetooth device "%1" is running low, and the device may turn off at any time. Please recharge or replace the battery.
ca@valencia: La bateria del dispositiu Bluetooth («%1») està a punt d'exhaurir-se, i el dispositiu es pot desconnectar en qualsevol moment. Torneu a carregar o substituïu la bateria.

en: Battery running low - to continue using your computer, make sure that the power adapter is plugged in and that it provides enough power.
ca@valencia: La bateria està a punt d'exhaurir-se: per a continuar utilitzant l'ordinador, assegureu-vos que el carregador estiga connectat i que subministre prou electricitat.

en: Battery running low - to continue using your computer, plug it in or shut it down and change the battery.
ca@valencia: La bateria està a punt d'exhaurir-se: per a continuar utilitzant l'ordinador, endolleu-lo o apagueu-lo i canvieu la bateria.

[ctx: Cancel timeout that will automatically put system to sleep because of low battery]
en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

en: Battery level critical. Your computer will shut down in 60 seconds.
ca@valencia: La bateria ha arribat al nivell crítica. L'ordinador es pararà en 60 segons.

[ctx: @action:button Shut down without waiting for the battery critical timer]
en: Shut Down Now
ca@valencia: Para ara

en: Battery level critical. Your computer will enter hibernation mode in 60 seconds.
ca@valencia: La bateria ha arribat al nivell crítica. L'ordinador passarà al mode hibernació en 60 segons.

[ctx: @action:button Enter hibernation mode without waiting for the battery critical timer]
en: Hibernate Now
ca@valencia: Hiberna ara

en: Battery level critical. Your computer will go to sleep in 60 seconds.
ca@valencia: La bateria ha arribat al nivell crítica. L'ordinador se suspendrà en 60 segons.

[ctx: @action:button Suspend to ram without waiting for the battery critical timer]
en: Sleep Now
ca@valencia: Suspén ara

en: Battery level critical. Please save your work.
ca@valencia: La bateria ha arribat al nivell crítica. Guardeu la vostra faena.

en: Battery Low (%1% Remaining)
ca@valencia: Bateria baixa (resta %1%)

en: Battery Critical (%1% Remaining)
ca@valencia: Bateria crítica (resta %1%)

en: AC Adapter Plugged In
ca@valencia: Adaptador de CA connectat

en: Running on AC power
ca@valencia: Funcionant amb alimentació CA

en: The power adapter has been plugged in.
ca@valencia: L'adaptador de corrent s'ha connectat.

en: Running on Battery Power
ca@valencia: Funcionant amb alimentació per bateria

en: The power adapter has been unplugged.
ca@valencia: L'adaptador de corrent s'ha desconnectat.

en: Charging Complete
ca@valencia: Càrrega completada

en: Battery now fully charged.
ca@valencia: La bateria ara està completament carregada.
