powerdevil - en to ca@valencia translation catalogue (74 entries)

en: Charging
ca@valencia: Està carregant

en: Discharging
ca@valencia: Descarregant

en: Fully Charged
ca@valencia: Totalment carregada

en: Not Charging
ca@valencia: No està carregant

[ctx: Battery is currently not present in the bay]
en: Not present
ca@valencia: No hi és

en: This battery's health is at only %1% and it should be replaced. Contact the manufacturer.
ca@valencia: L'estat d'esta bateria és de %1% i s'hauria de substituir. Contacteu amb el fabricant.

en: Time To Full:
ca@valencia: Temps fins a omplir:

en: Remaining Time:
ca@valencia: Temps restant:

[ctx: @info]
en: Estimating…
ca@valencia: S'està estimant…

en: Battery Health:
ca@valencia: Estat de la bateria:

en: Battery is configured to charge up to approximately %1%.
ca@valencia: La bateria està configurada per a carregar només fins al %1% aproximadament.

[ctx: @title:group]
en: Sleep and Screen Locking after Inactivity
ca@valencia: Suspensió i bloqueig de la pantalla després d'inactivitat

en: Power Management
ca@valencia: Gestió de l'energia

[ctx: Sleep and Screen Locking after Inactivity]
en: Blocked
ca@valencia: Bloquejat

[ctx: Sleep and Screen Locking after Inactivity]
en: Automatic
ca@valencia: Automàtic

[ctx: Minimize the length of this string as much as possible]
en: Your laptop is configured not to sleep when closing the lid while an external monitor is connected.
ca@valencia: Este portàtil està configurat per a no adormir-se en tancar la tapa quan hi ha un monitor extern connectat.

en: %1 application is currently blocking sleep and screen locking: | %1 applications are currently blocking sleep and screen locking:
ca@valencia[0]: %1 aplicació està blocant actualment la suspensió i el bloqueig de la pantalla:
ca@valencia[1]: %1 aplicacions estan inhibint actualment la suspensió i el bloqueig de la pantalla:

en: %1 is currently blocking sleep and screen locking (%2)
ca@valencia: Actualment %1 està blocant la suspensió i el bloqueig de la pantalla (%2)

en: %1 is currently blocking sleep and screen locking (unknown reason)
ca@valencia: Actualment %1 està blocant la suspensió i el bloqueig de la pantalla (motiu desconegut)

en: An application is currently blocking sleep and screen locking (%1)
ca@valencia: Una aplicació està blocant actualment la suspensió i el bloqueig de la pantalla (%1)

en: An application is currently blocking sleep and screen locking (unknown reason)
ca@valencia: Una aplicació està blocant actualment la suspensió i el bloqueig de la pantalla (motiu desconegut)

[ctx: Application name: reason for preventing sleep and screen locking]
en: %1: unknown reason
ca@valencia: %1: motiu desconegut

[ctx: Application name: reason for preventing sleep and screen locking]
en: Unknown application: %1
ca@valencia: Aplicació desconeguda: %1

[ctx: Application name: reason for preventing sleep and screen locking]
en: Unknown application: unknown reason
ca@valencia: Aplicació desconeguda: motiu desconegut

[ctx: @action:button Prevent an app from blocking automatic sleep and screen locking after inactivity]
en: Unblock
ca@valencia: Desbloqueja

[ctx: @action:button Prevent an app from blocking automatic sleep and screen locking after inactivity]
en: Only this time
ca@valencia: Només esta vegada

[ctx: @action:button Prevent an app from blocking automatic sleep and screen locking after inactivity]
en: Every time for this app and reason
ca@valencia: Cada vegada per a esta aplicació i motiu

[ctx: Minimize the length of this string as much as possible]
en: You have manually blocked sleep and screen locking. This will result in higher energy consumption.
ca@valencia: Heu blocat manualment la suspensió i el bloqueig de la pantalla. Açò donarà lloc a un consum d'energia més alt.

[ctx: @action:button Undo blocking sleep and screen locking after inactivity]
en: Unblock
ca@valencia: Desbloqueja

en: Failed to unblock automatic sleep and screen locking
ca@valencia: No s'ha pogut desbloquejar automàticament la suspensió i el bloqueig de la pantalla

en: Failed to block automatic sleep and screen locking
ca@valencia: No s'ha pogut bloquejar automàticament la suspensió i el bloqueig de la pantalla

en: %1 application has been prevented from blocking sleep and screen locking: | %1 applications have been prevented from blocking sleep and screen locking:
ca@valencia[0]: %1 aplicació està inhibint la suspensió i el bloqueig de la pantalla:
ca@valencia[1]: %1 aplicacions estan inhibint la suspensió i el bloqueig de la pantalla:

[ctx: Application name; reason]
en: %1 has been prevented from blocking sleep and screen locking for %2
ca@valencia: %1 està inhibint la suspensió i el bloqueig de la pantalla per a %2

[ctx: @action:button Undo preventing an app from blocking automatic sleep and screen locking after inactivity]
en: Block Again
ca@valencia: Bloqueja de nou

[ctx: @action:button Block sleep and screen locking after inactivity]
en: Manually Block
ca@valencia: Bloqueig manual

en: The battery applet has enabled suppressing sleep and screen locking
ca@valencia: La miniaplicació de bateria ha activat la supressió de la suspensió i el bloqueig de la pantalla

en: Power and Battery
ca@valencia: Energia i bateria

en: Battery is not present in the bay
ca@valencia: La bateria no està en el compartiment

en: Battery at %1%, not Charging
ca@valencia: Bateria al %1%, no està carregant

en: Battery at %1%, plugged in but still discharging
ca@valencia: Bateria al %1%, connectada però encara està descarregant

en: Battery at %1%, Charging
ca@valencia: Bateria al %1%, s'està carregant

en: Battery at %1%
ca@valencia: Bateria al %1%

en: The power supply is not powerful enough to charge the battery
ca@valencia: El subministrament elèctric no és prou potent per a carregar la bateria

en: No Batteries Available
ca@valencia: No hi ha cap bateria disponible

[ctx: time until fully charged - HH:MM]
en: %1 until fully charged
ca@valencia: %1 fins a completar la càrrega

[ctx: remaining time left of battery usage - HH:MM]
en: %1 remaining
ca@valencia: Resta %1

en: Not charging
ca@valencia: No està carregant

en: Automatic sleep and screen locking are disabled; middle-click to re-enable
ca@valencia: La suspensió automàtica i el bloqueig de la pantalla estan desactivats. Clic del mig per a tornar-ho a activar

en: Middle-click to disable automatic sleep and screen locking
ca@valencia: Clic del mig per a desactivar automàticament la suspensió i el bloqueig de la pantalla

en: An application has requested activating Performance mode | %1 applications have requested activating Performance mode
ca@valencia[0]: Una aplicació ha sol·licitat l'activació del mode rendiment
ca@valencia[1]: %1 aplicacions han sol·licitat l'activació del mode rendiment

en: System is in Performance mode; scroll to change
ca@valencia: El sistema està en mode de rendiment. Desplaceu per a canviar-ho

en: An application has requested activating Power Save mode | %1 applications have requested activating Power Save mode
ca@valencia[0]: Una aplicació ha sol·licitat l'activació del mode d'estalvi d'energia
ca@valencia[1]: %1 aplicacions han sol·licitat l'activació del mode d'estalvi d'energia

en: System is in Power Save mode; scroll to change
ca@valencia: El sistema està en mode d'estalvi d'energia. Desplaceu per a canviar-ho

en: System is in Balanced Power mode; scroll to change
ca@valencia: El sistema està en mode d'energia equilibrat. Desplaceu per a canviar-ho

en: &Show Energy Information…
ca@valencia: Mo&stra la informació de l'energia…

en: Show Battery Percentage on Icon When Not Fully Charged
ca@valencia: Mostra el percentatge de la bateria en la icona quan no estiga completament carregada

en: &Configure Power Management…
ca@valencia: &Configura la gestió de l'energia…

en: Power Save
ca@valencia: Estalvi d'energia

en: Balanced
ca@valencia: Equilibrat

en: Performance
ca@valencia: Rendiment

en: Power Profile
ca@valencia: Perfil d'energia

[ctx: Power profile]
en: Automatic
ca@valencia: Automàtic

[ctx: Power profile]
en: Not available
ca@valencia: No disponible

en: Failed to activate %1 mode
ca@valencia: No s'ha pogut activar el mode %1

en: Performance mode has been disabled to reduce heat generation because the computer has detected that it may be sitting on your lap.
ca@valencia: El mode de rendiment s'ha desactivat per a reduir la generació de calor perquè l'ordinador ha detectat que podria estar a la falda.

en: Performance mode is unavailable because the computer is running too hot.
ca@valencia: El mode de rendiment no està disponible perquè l'ordinador està massa calent.

en: Performance mode is unavailable.
ca@valencia: El mode de rendiment no està disponible.

en: Performance may be lowered to reduce heat generation because the computer has detected that it may be sitting on your lap.
ca@valencia: El rendiment es podria disminuir per a reduir la generació de calor perquè l'ordinador ha detectat que podria estar a la falda.

en: Performance may be reduced because the computer is running too hot.
ca@valencia: El rendiment es podria reduir perquè l'ordinador està massa calent.

en: Performance may be reduced.
ca@valencia: El rendiment pot reduir-se.

en: One application has requested activating %2: | %1 applications have requested activating %2:
ca@valencia[0]: Una aplicació ha sol·licitat l'activació de %2:
ca@valencia[1]: %1 aplicacions han sol·licitat l'activació de %2:

en: The TLP service automatically controls power profiles
ca@valencia: El servei TLP controla automàticament els perfils d'energia

en: Power profiles are not supported on your device.
ca@valencia: Els perfils d'energia no estan admesos en el vostre dispositiu.

en: Power profiles may be supported on your device.<nl/>Try installing the <command>power-profiles-daemon</command> package using your distribution's package manager and restarting the system.
ca@valencia: Els perfils d'energia poden ser compatibles amb este dispositiu.<nl/>Proveu instal·lant el paquet <command>power-profiles-daemon</command> utilitzant el gestor de paquets de la vostra distribució i reiniciant el sistema.
