powerdevil - en to ca@valencia translation catalogue (141 entries)

en: Do nothing
ca@valencia: No faces res

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
ca@valencia: Suspén

en: Hibernate
ca@valencia: Hiberna

[ctx: Power down the computer]
en: Shut down
ca@valencia: Para

en: Lock screen
ca@valencia: Bloqueja la pantalla

en: Show logout screen
ca@valencia: Mostra la pantalla d'eixida

en: Turn off screen
ca@valencia: Apaga la pantalla

en: Toggle screen on/off
ca@valencia: Activa o desactiva la pantalla

en: The Power Management Service appears not to be running.
ca@valencia: Pareix que el servei de gestió de l'energia no s'està executant.

[ctx: @option:combobox Power profile]
en: Power Save
ca@valencia: Estalvi d'energia

[ctx: @option:combobox Power profile]
en: Balanced
ca@valencia: Equilibrat

[ctx: @option:combobox Power profile]
en: Performance
ca@valencia: Rendiment

en: Leave unchanged
ca@valencia: Deixa sense canviar

[ctx: Suspend to RAM]
en: Standby
ca@valencia: Repòs

[ctx: Subtitle description for 'Standby' sleep option]
en: Save session to memory
ca@valencia: Guarda la sessió a la memòria

en: Hybrid sleep
ca@valencia: Suspensió híbrida

[ctx: Subtitle description for 'Hybrid sleep' sleep option]
en: Save session to both memory and disk
ca@valencia: Guarda la sessió a la memòria i al disc

en: Standby, then hibernate
ca@valencia: Repòs, després hiberna

[ctx: Subtitle description for 'Standby, then hibernate' sleep option]
en: Switch to hibernation when battery runs low
ca@valencia: Canvia a hibernació quan la bateria estiga baixa

[ctx: Subtitle description for 'Standby, then hibernate' sleep option]
en: Switch to hibernation after a period of inactivity
ca@valencia: Canvia a hibernació després d'un període d'inactivitat

[ctx: The unit of the time input field]
en: millisecond | milliseconds
ca@valencia[0]: mil·lisegon
ca@valencia[1]: mil·lisegons

[ctx: The unit of the time input field]
en: second | seconds
ca@valencia[0]: segon
ca@valencia[1]: segons

[ctx: The unit of the time input field]
en: minute | minutes
ca@valencia[0]: minut
ca@valencia[1]: minuts

[ctx: The unit of the time input field]
en: hour | hours
ca@valencia[0]: hora
ca@valencia[1]: hores

[ctx: The unit of the time input field]
en: day | days
ca@valencia[0]: dia
ca@valencia[1]: dies

[ctx: The unit of the time input field]
en: week | weeks
ca@valencia[0]: setmana
ca@valencia[1]: setmanes

[ctx: The unit of the time input field]
en: month | months
ca@valencia[0]: mes
ca@valencia[1]: mesos

[ctx: The unit of the time input field]
en: year | years
ca@valencia[0]: any
ca@valencia[1]: anys

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: milliseconds
ca@valencia: mil·lisegons

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: seconds
ca@valencia: segons

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: minutes
ca@valencia: minuts

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: hours
ca@valencia: hores

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: days
ca@valencia: dies

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: weeks
ca@valencia: setmanes

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: months
ca@valencia: mesos

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: years
ca@valencia: anys

[ctx: @title]
en: Advanced Power Settings
ca@valencia: Configuració avançada de l'energia

[ctx: @title:group]
en: Battery Levels
ca@valencia: Nivells de la bateria

[ctx: @label:spinbox Low battery level percentage for the main power supply battery]
en: &Low level:
ca@valencia: Nive&ll baix:

[ctx: @accessible:name:spinbox]
en: Low battery level
ca@valencia: Nivell baix de la bateria

[ctx: @info:whatsthis]
en: The battery charge will be considered low when it drops to this level. Settings for low battery will be used instead of regular battery settings.
ca@valencia: La càrrega de la bateria es considerarà baixa quan caiga fns a este nivell. S'utilitzaran els paràmetres de bateria baixa en lloc de paràmetres de bateria normals.

[ctx: @label:spinbox Critical battery level percentage for the main power supply battery]
en: Cr&itical level:
ca@valencia: N&ivell crític:

[ctx: @accessible:name:spinbox]
en: Critical battery level
ca@valencia: Nivell crític de la bateria

[ctx: @info:whatsthis]
en: The battery charge will be considered critical when it drops to this level. After a brief warning, the system will automatically suspend or shut down, according to the configured critical battery level action.
ca@valencia: La càrrega de la bateria es considerarà crítica quan caiga fns a este nivell. Després d'un breu avís, el sistema automàticament se suspendrà o apagarà, segons l'acció configurada de nivell crític de bateria.

[ctx: @info:status]
en: The action you had previously configured for reaching the critical battery level is now unsupported on your system. Please select a different one.
ca@valencia: L'acció que havíeu configurat prèviament en assolir el nivell de bateria crítica ara no és compatible amb el sistema. Trieu-ne una de diferent.

[ctx: @label:combobox Power action such as sleep/hibernate that will be executed when the critical battery level is reached]
en: A&t critical level:
ca@valencia: En el nivell crí&tic:

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: Action performed at critical battery level
ca@valencia: Acció que es porta a terme en el nivell crític de la bateria

[ctx: @label:spinbox Low battery level percentage for peripheral devices]
en: Low level for peripheral d&evices:
ca@valencia: Nivell baix per a dispositius p&erifèrics:

[ctx: @accessible:name:spinbox]
en: Low battery level for peripheral devices
ca@valencia: Nivell baix de bateria per a dispositius perifèrics

[ctx: @info:whatsthis]
en: The battery charge for peripheral devices will be considered low when it reaches this level.
ca@valencia: La càrrega de la bateria dels dispositius perifèrics es considerarà baixa quan arribe a este nivell.

[ctx: @title:group]
en: Charge Limit
ca@valencia: Límit de càrrega

[ctx: @label:checkbox]
en: &Battery protection:
ca@valencia: Protecció de la &bateria:

[ctx: @text:checkbox]
en: Limit the maximum battery charge
ca@valencia: Limita la càrrega màxima de la bateria

[ctx: @label:spinbox Battery will stop charging when this charge percentage is reached]
en: &Stop charging at:
ca@valencia: A&tura la càrrega al:

[ctx: @label:spinbox Battery will start charging again when this charge percentage is reached, after having hit the stop-charging threshold earlier]
en: Start charging once &below:
ca@valencia: Inicia la càrrega per &davall del:

[ctx: @info:status]
en: You might have to disconnect and re-connect the power source to start charging the battery again.
ca@valencia: Potser cal desconnectar i tornar a connectar la font d'alimentació per a tornar a iniciar la càrrega de la bateria.

[ctx: @info]
en: Regularly charging the battery close to 100%, or fully discharging it, may accelerate deterioration of battery health. By limiting the maximum battery charge, you can help extend the battery lifespan.
ca@valencia: La càrrega regular de la bateria a prop del 100%, o la descàrrega completa, pot accelerar el deteriorament de la salut de la bateria. Limitant la càrrega màxima, ajudareu a allargar la vida útil de la bateria.

[ctx: @title:group Miscellaneous power management settings that didn't fit elsewhere]
en: Other Settings
ca@valencia: Altres paràmetres

[ctx: @label:checkbox]
en: &Media playback:
ca@valencia: Reproduïu &multimèdia:

[ctx: @text:checkbox]
en: Pause media players when suspending
ca@valencia: Fes pausa en els reproductors multimèdia en suspendre

[ctx: @label:button]
en: Related pages:
ca@valencia: Pàgines relacionades:

[ctx: @text:button Name of KCM, plus Power Management notification category]
en: Notifications: Power Management
ca@valencia: Notificacions: Gestió de l'energia

en: Open "Notifications" settings page, "Power Management" section
ca@valencia: Obri la pàgina de configuració «Notificacions», secció «Gestió de l'energia»

[ctx: @text:button Name of KCM, plus Power Management shortcut category]
en: Shortcuts: Power Management
ca@valencia: Dreceres: Gestió de l'energia

en: Open "Shortcuts" settings page, "Power Management" section
ca@valencia: Obri la pàgina de configuració «Dreceres», secció «Gestió de l'energia»

[ctx: @text:button Name of KCM]
en: Screen Locking
ca@valencia: Bloqueig de la pantalla

en: Open "Screen Locking" settings page
ca@valencia: Obri la pàgina de configuració «Bloqueig de la pantalla»

[ctx: @text:button Name of KCM]
en: Desktop Session
ca@valencia: Sessió d'escriptori

en: Open "Desktop Session" settings page
ca@valencia: Obri la pàgina de configuració «Sessió d'escriptori»

[ctx: @text:button Name of KCM]
en: Activities
ca@valencia: Activitats

en: Open "Activities" settings page
ca@valencia: Obri la pàgina de configuració «Activitats»

[ctx: @action:button]
en: Advanced Power &Settings…
ca@valencia: Configuració avançada de l'energia…

[ctx: @text:placeholdermessage]
en: Power Management settings could not be loaded
ca@valencia: No s'han pogut carregar els paràmetres de gestió de l'energia

en: On AC Power
ca@valencia: Amb alimentació CA

en: On Battery
ca@valencia: Amb la bateria

en: On Low Battery
ca@valencia: Amb la bateria baixa

[ctx: @title:group]
en: Suspend Session
ca@valencia: Suspén la sessió

[ctx: @info:status]
en: The action you had previously configured to happen when inactive is now unsupported on your system. Please select a different one.
ca@valencia: L'acció que havíeu configurat prèviament per a la inactivitat ara no és compatible amb el sistema. Trieu-ne una de diferent.

[ctx: @label:combobox Suspend action such as sleep/hibernate to perform when the system is idle]
en: When &inactive:
ca@valencia: Quan estiga &inactiu:

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: Action to perform when the system is idle
ca@valencia: Acció a portar a terme quan el sistema no estiga ocupat

[ctx: @option:combobox]
en: After %1 second | After %1 seconds
ca@valencia[0]: Després d'%1 segon
ca@valencia[1]: Després de %1 segons

[ctx: @option:combobox]
en: After %1 minute | After %1 minutes
ca@valencia[0]: Després d'%1 minut
ca@valencia[1]: Després de %1 minuts

[ctx: @option:combobox Choose a custom value outside the list of preset values]
en: Custom…
ca@valencia: Personalitzat…

[ctx: @info:status]
en: Disabling automatic suspend will result in higher energy consumption.
ca@valencia: La desactivació de la suspensió automàtica donarà lloc a un consum d'energia més alt.

[ctx: @info:status A long duration until suspend/shutdown]
en: A long duration will result in higher energy consumption.
ca@valencia: Una duració més llarga donarà lloc a un consum d'energia més alt.

[ctx: @info:status]
en: The action you had previously configured for when the power button is pressed is now unsupported on your system. Please select a different one.
ca@valencia: L'acció que havíeu configurat prèviament per a quan es prem el botó d'encesa o apagada ara no és compatible amb el sistema. Trieu-ne una de diferent.

[ctx: @label:combobox Suspend action such as sleep/hibernate to perform when the power button is pressed]
en: When &power button pressed:
ca@valencia: Quan es &prema el botó d'encesa o apagada:

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: Action to perform when the power button is pressed
ca@valencia: Acció a portar a terme quan es prema el botó d'encesa o apagada

[ctx: @info:status]
en: The action you had previously configured for when the lid is closed is now unsupported on your system. Please select a different one.
ca@valencia: L'acció que havíeu configurat prèviament per a quan es tanque la tapa ara no és compatible amb el sistema. Trieu-ne una de diferent.

[ctx: @label:combobox Suspend action such as sleep/hibernate to perform when the power button is pressed]
en: When laptop &lid closed:
ca@valencia: Quan es tanque la &tapa del portàtil:

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: Action to perform when the laptop lid is closed
ca@valencia: Acció a portar a terme quan es tanque la tapa del portàtil

[ctx: @text:checkbox Trigger laptop lid action even when an external monitor is connected]
en: Even when an external monitor is connected
ca@valencia: Inclús quan hi haja connectat un monitor extern

en: Perform laptop lid action even when an external monitor is connected
ca@valencia: Porta a terme l'acció de la tapa del portàtil inclús quan hi haja connectat un monitor extern

[ctx: @info:status]
en: The sleep mode you had previously configured is now unsupported on your system. Please select a different one.
ca@valencia: El mode d'adormir-se que havíeu configurat prèviament ara no és compatible amb el sistema. Trieu-ne un de diferent.

[ctx: @label:combobox Sleep mode selection - suspend to memory, disk or both]
en: When sleeping, enter:
ca@valencia: Quan s'adorm, passa a:

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: When sleeping, enter this power-save mode
ca@valencia: Quan s'adorm, entra en este mode d'estalvi d'energia

[ctx: @title:group]
en: Display and Brightness
ca@valencia: Pantalla i brillantor

[ctx: @label:slider Brightness level]
en: Change scr&een brightness:
ca@valencia: Canvia la brillantor d&e la pantalla:

[ctx: @label:combobox Dim screen after X minutes]
en: Di&m automatically:
ca@valencia: Enfosquix auto&màticament:

[ctx: @label:spinbox Dim screen after X minutes]
en: Di&m automatically after:
ca@valencia: Enfosquix auto&màticament després de:

[ctx: @option:combobox]
en: %1 second | %1 seconds
ca@valencia[0]: %1 segon
ca@valencia[1]: %1 segons

[ctx: @option:combobox]
en: %1 minute | %1 minutes
ca@valencia[0]: %1 minut
ca@valencia[1]: %1 minuts

[ctx: @option:combobox Dim screen automatically]
en: Never
ca@valencia: Mai

[ctx: @info:status]
en: The screen will not be dimmed because it is configured to turn off sooner.
ca@valencia: La pantalla no s'enfosquirà perquè està configurada per a apagar-se prompte.

[ctx: @label:combobox After X minutes]
en: &Turn off screen:
ca@valencia: Apaga la pan&talla:

[ctx: @label:spinbox After X minutes]
en: Turn off screen after:
ca@valencia: Apaga la pantalla després de:

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: %1 second | %1 seconds
ca@valencia[0]: %1 segon
ca@valencia[1]: %1 segons

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: %1 minute | %1 minutes
ca@valencia[0]: %1 minut
ca@valencia[1]: %1 minuts

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: Never
ca@valencia: Mai

[ctx: @option:combobox Choose a custom value outside the list of preset values (caution: watch for string length)]
en: Custom…
ca@valencia: Personalitzat…

[ctx: @label:spinbox After X minutes]
en: When locked, turn off screen after:
ca@valencia: Quan està bloquejada, apaga la pantalla després de:

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: When locked: %1 second | When locked: %1 seconds
ca@valencia[0]: Quan està bloquejada: %1 segon
ca@valencia[1]: Quan està bloquejada: %1 segons

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: When locked: %1 minute | When locked: %1 minutes
ca@valencia[0]: Quan està bloquejada: %1 minut
ca@valencia[1]: Quan està bloquejada: %1 minuts

[ctx: @option:combobox Turn off screen after X minutes regardless of lock screen (caution: watch for string length)]
en: When locked and unlocked
ca@valencia: Quan està bloquejada i desbloquejada

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: When locked: Immediately
ca@valencia: Quan està bloquejada: immediatament

[ctx: @label:slider Brightness level]
en: Change key&board brightness:
ca@valencia: Canvia la brillantor del te&clat:

[ctx: @title:group]
en: Other Settings
ca@valencia: Altres paràmetres

[ctx: @label:combobox Power Save, Balanced or Performance profile - same options as in the Battery applet]
en: Switch to po&wer profile:
ca@valencia: Canvia al perfil d'e&nergia:

[ctx: @accessible:name:combobox Power Save, Balanced or Performance profile - same options as in the Battery applet]
en: Switch to power profile
ca@valencia: Canvia al perfil d'energia

[ctx: @label:button]
en: Run command or script:
ca@valencia: Executa una ordre o un script:

[ctx: @text:button Determine what will trigger a command or script to run in this power state]
en: Choose run conditions
ca@valencia: Trieu les condicions d'execució

[ctx: @accessible:name:button]
en: Choose run conditions for command or script
ca@valencia: Trieu les condicions d'execució de l'ordre o l'script

[ctx: @text:action:menu Command or script to run for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: When entering "%1" state
ca@valencia: En entrar en l'estat d'energia «%1»

[ctx: @text:action:menu Command or script to run for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: When exiting "%1" state
ca@valencia: En eixir de l'estat d'energia «%1»

[ctx: @text:action:menu Command or script to run]
en: When inactive
ca@valencia: Quan estiga inactiu

[ctx: @label:textfield Command or script to run for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: When e&ntering "%1" state:
ca@valencia: En entrar en l'estat d'energia «%1»:

[ctx: @label:textfield for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: Command or script when entering "%1" state
ca@valencia: Ordre o script en entrar en l'estat d'energia «%1»

[ctx: @label:textfield Command or script to run for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: When e&xiting "%1" state:
ca@valencia: En &eixir de l'estat d'energia «%1»:

[ctx: @label:textfield for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: Command or script when exiting "%1" state
ca@valencia: Ordre o script en eixir de l'estat d'energia «%1»

[ctx: @accessible:name:spinbox]
en: Duration of inactivity before the command or script runs
ca@valencia: Duració de la inactivitat abans que s'execute l'ordre o l'script

[ctx: @label:textfield Command or script to run]
en: When i&nactive:
ca@valencia: Quan estiga &inactiu:

[ctx: @label:spinbox After X minutes]
en: Run command or script after:
ca@valencia: Executa una ordre o un script després de:

[ctx: @option:combobox]
en: Run after %1 second | Run after %1 seconds
ca@valencia[0]: Executa després d'%1 segon
ca@valencia[1]: Executa després de %1 segons

[ctx: @option:combobox]
en: Run after %1 minute | Run after %1 minutes
ca@valencia[0]: Executa després d'%1 minut
ca@valencia[1]: Executa després de %1 minuts

[ctx: @accessible:name:textfield]
en: Command or script when inactive
ca@valencia: Ordre o script quan estiga inactiu

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter command or script file
ca@valencia: Introduïu una ordre o un fitxer de script

[ctx: @label:textbox accessible]
en: Enter command or choose script file
ca@valencia: Introduïu una ordre o trieu un fitxer de script

[ctx: @action:button opens file picker]
en: Choose…
ca@valencia: Tria…

[ctx: @action:button opens file picker]
en: Choose script file
ca@valencia: Trieu un fitxer de script

[ctx: @title:window]
en: Choose script file
ca@valencia: Tria d'un fitxer de script

[ctx: @title:window]
en: Custom Duration
ca@valencia: Duració personalitzada
