powerdevil - en to cs translation catalogue (21 entries)

en: Do nothing
cs: Nedělat nic

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
cs: Uspat

en: Hibernate
cs: Hibernovat

en: Shut down
cs: Vypnout

en: The Power Management Service appears not to be running.
cs: Služba pro správu napájení neběží.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, batteryLevelsLabel)
en: <b>Battery Levels                     </b>
cs: <b>Úrovně baterie</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lowLabel)
en: &Low level:
cs: &Nízká úroveň:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, lowSpin)
en: Low battery level
cs: Nízká úroveň nabití baterie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, lowSpin)
en: Battery will be considered low when it reaches this level
cs: Stav nabití baterie bude považován za nízký pokud dosáhne této úrovně

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, criticalLabel)
en: &Critical level:
cs: &Kritická úroveň:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, criticalSpin)
en: Critical battery level
cs: Kritické vybití baterie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, criticalSpin)
en: Battery will be considered critical when it reaches this level
cs: Stav nabití baterie bude považován za kritický pokud dosáhne této úrovně

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, BatteryCriticalLabel)
en: A&t critical level:
cs: Baterie je na kri&tické úrovni:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lowPeripheralLabel)
en: Low level for peripheral devices:
cs: Nízká úroveň pro periferní zařízení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, batteryThresholdLabel)
en: Charge Limit
cs: Změnit limit

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, chargeStartThresholdSpin)
en: Always charge when plugged in
cs: Vždy při připojení nabíjet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pausePlayersLabel)
en: Pause media players when suspending:
cs: Při uspání pozastavit multimediální přehrávače

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pausePlayersCheckBox)
en: Enabled
cs: Povoleno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, notificationsButton)
en: Configure Notifications…
cs: Nastavit upozornění…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Other Settings
cs: Další nastavení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, chargeStopThresholdLabel)
en: Stop charging at:
cs: Zastavit nabíjení na:
