plasma-workspace - en to cs translation catalogue (31 entries)

[ctx: Backlight on or off]
en: Off
cs: Vypnuto

[ctx: Brightness level]
en: Low
cs: Nízká

[ctx: Brightness level]
en: Medium
cs: Střední

[ctx: Brightness level]
en: High
cs: Vysoká

[ctx: Backlight on or off]
en: On
cs: Zapnuto

[ctx: Display brightness]
en: Brightness
cs: Jas

[ctx: Placeholder is display name]
en: Display Brightness - %1
cs: Jas obrazovky - %1

en: Follow accent color
cs: Následovat barvu nádechu

en: Brightness and Color
cs: Jas a barva

en: Screen brightness at %1%
cs: Jas obrazovky na %1%

[ctx: Brightness of named display at percentage]
en: Brightness of %1 at %2%
cs: Jas obrazovky %1 na %2%

en: Keyboard brightness at %1%
cs: Jas klávesnice na %1%

[ctx: Status]
en: Night Light suspended; middle-click to resume
cs: Noční světlo bylo pozastaveno, klikněte prostředním tlačítkem pro povolení

[ctx: Status]
en: Night Light suspended
cs: Noční světlo bylo pozastaveno

en: Scroll to adjust screen brightness
cs: Rolujte pro upravení jasu obrazovky

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Night Light…
cs: Nastavit noční barvu…

[ctx: Night light status]
en: Suspended
cs: Pozastaveno

[ctx: Night light status]
en: Unavailable
cs: Nedostupné

[ctx: Night light status]
en: Not enabled
cs: Nepovoleno

[ctx: Night light status]
en: Not running
cs: Nespuštěno

[ctx: Night light status]
en: On
cs: Zapnuto

[ctx: Night light phase]
en: Morning Transition
cs: Ranní přechod

[ctx: Night light phase]
en: Day
cs: Den

[ctx: Night light phase]
en: Evening Transition
cs: Večerní přechod

[ctx: Night light phase]
en: Night
cs: Noc

[ctx: @action:button Night Light]
en: Suspend
cs: Pozastavit

en: Configure…
cs: Nastavit…

en: Enable and Configure…
cs: Povolit a nastavit...

en: Keyboard Backlight
cs: Podsvícení klávesnice

en: Keyboard Color
cs: Barvy klávesnice

en: Night Light
cs: Noční světlo
