powerdevil - en to el translation catalogue (73 entries)

[ctx: Name for powerdevil shortcuts category]
en: Power Management
el: Διαχείριση ισχύος

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Increase Screen Brightness
el: Αύξηση λαμπρότητας οθόνης

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Decrease Screen Brightness
el: Μείωση λαμπρότητας οθόνης

[ctx: Brightness level, label for the slider]
en: Level
el: Επίπεδο

en:  min
el:  λεπ

en: After
el: Μετά από

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Turn Off Screen
el: Κλείσιμο οθόνης

en: Switch off after
el: Σβήσιμο μετά από

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Suspend
el: Αναστολή

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Hibernate
el: Νάρκη

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Power Off
el: Τερματισμός

[ctx: @action:inmenu Global shortcut, used for long presses of the power button]
en: Power Down
el: Τερματισμός

[ctx: Execute action on lid close even when external monitor is connected]
en: Even when an external monitor is connected
el: Ακόμα κι αν έχει συνδεθεί εξωτερική οθόνη

en: Do nothing
el: Καμία ενέργεια

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
el: Κοίμηση

en: Hibernate
el: Νάρκη

en: Hybrid sleep
el: Υβριδική κοίμηση

en: Shut down
el: Τερματισμός

en: Lock screen
el: Κλείδωμα οθόνης

en: Prompt log out dialog
el: Διάλογος προτροπής αποσύνδεσης

en: Turn off screen
el: Κλείσιμο οθόνης

en: When laptop lid closed
el: Όταν το καπάκι του φορητού είναι κλειστό

en: When power button pressed
el: Όταν πιεστεί το κουμπί λειτουργίας

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Increase Keyboard Brightness
el: Αύξηση λαμπρότητας οθόνης

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Decrease Keyboard Brightness
el: Μείωση λαμπρότητας οθόνης

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Toggle Keyboard Backlight
el: Εναλλαγή φωτισμού πληκτρολογίου

[ctx: @label:slider Brightness level]
en: Level
el: Επίπεδο

en: Leave unchanged
el: Μένει ανεπηρέαστο

en: Power Save
el: Εξοικονόμηση ισχύος

en: Balanced
el: Ισορροπημένο

en: Performance
el: Επιδόσεις

[ctx: Switch to power management profile]
en: Switch to:
el: Εναλλαγή σε:

en: Script
el: Σενάριο

en: On Profile Load
el: Κατά τη φόρτωση του προφίλ

en: On Profile Unload
el: Κατά την εκφόρτωση του προφίλ

en: Run script
el: Εκτέλεση σεναρίου

en: after
el: μετά από

en: Automatically
el: Αυτόματα

en: While asleep, hibernate after a period of inactivity
el: Όταν είναι σε κοίμηση να μπει σε νάρκη μετά από μια περίοδο αδράνειας

en: Turn off
el: Κλείσιμο

en: Turn on
el: Ενεργοποίηση

en: Mobile broadband
el: Κινητή ευρυζωνική

en: Unsupported suspend method
el: Μη υποστηριζόμενη μέθοδος αναστολής

en: KDE Power Management System
el: Σύστημα διαχείρισης ισχύος του KDE

[ctx: @title]
en: PowerDevil, an advanced, modular and lightweight power management daemon
el: PowerDevil, ένα προηγμένο, αρθρωτό και ελαφρύ εργαλείο παρασκηνίου για τη διαχείριση ισχύος

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
el: Συντηρητής

[ctx: @info:credit]
en: Previous maintainer
el: Προηγούμενος συντηρητής

en: Replace an existing instance
el: Αντικατάσταση ενός στιγμιοτύπου

en: Activity Manager
el: Διαχειριστής δραστηριοτήτων

en: This activity's policies prevent the system from going to sleep
el: Η πολιτική αυτής της δραστηριότητας αποτρέπει την κοίμηση του συστήματος

en: This activity's policies prevent screen power management
el: Η πολιτική αυτής της δραστηριότητας αποτρέπει τη διαχείριση ενέργειας για την οθόνη

en: Extra Battery Added
el: Προστέθηκε επιπλέον μπαταρία

en: The computer will no longer go to sleep.
el: Ο υπολογιστής δεν θα εισέρχεται πλέον σε κοίμηση.

[ctx: The battery in an external device]
en: Device Battery Low (%1% Remaining)
el: Χαμηλή ισχύς μπαταρίας συσκευής (απομένει %1%)

en: Mouse Battery Low (%1% Remaining)
el: Χαμηλή ισχύς μπαταρίας ποντικιού (απομένει %1%)

en: Keyboard Battery Low (%1% Remaining)
el: Χαμηλή ισχύς μπαταρίας πληκτρολογίου (απομένει %1%)

en: Bluetooth Device Battery Low (%1% Remaining)
el: Χαμηλή ισχύς μπαταρίας συσκευής bluetooth (απομένει %1%)

[ctx: Placeholder is device name]
en: The battery in Bluetooth device "%1" is running low, and the device may turn off at any time. Please recharge or replace the battery.
el: Η ισχύς της μπαταρίας της συσκευής bluetooth ("%1") είναι χαμηλή και η συσκευή ενδέχεται να απενεργοποιηθεί οποιαδήποτε στιγμή. Φορτίστε ή αντικαταστήστε ή φορτίστε τη μπαταρία.

en: Battery running low - to continue using your computer, plug it in or shut it down and change the battery.
el: Η ισχύς της μπαταρίας σας είναι χαμηλή - gia na xrhsimopoi;hsete τον υπολογιστή σας, συνδέστε τον στο ρεύμα ή απενεργοποιήστε τον και αλλάξτε τη μπαταρία.

[ctx: Cancel timeout that will automatically put system to sleep because of low battery]
en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Battery level critical. Your computer will shut down in 60 seconds.
el: Η μπαταρία είναι σε κρίσιμο επίπεδο. Ο υπολογιστής θα κλείσει σε 60 δευτερόλεπτα.

en: Battery level critical. Your computer will enter hibernation mode in 60 seconds.
el: Η μπαταρία είναι σε κρίσιμο επίπεδο. Ο υπολογιστής θα εισέλθει σε κατάσταση νάρκης σε 60 δευτερόλεπτα.

en: Battery level critical. Your computer will go to sleep in 60 seconds.
el: Η μπαταρία είναι σε κρίσιμο επίπεδο. Ο υπολογιστής θα εισέλθει σε κοίμηση σε 60 δευτερόλεπτα.

en: Battery level critical. Please save your work.
el: Το επίπεδο της μπαταρίας είναι κρίσιμο. Αποθηκεύστε την εργασία σας.

en: Battery Low (%1% Remaining)
el: Ισχύς μπαταρίας χαμηλή (%1% απομένει)

en: Battery Critical (%1% Remaining)
el: Ισχύς μπαταρίας κρίσιμη (%1% απομένει)

en: AC Adapter Plugged In
el: Ο μετασχηματιστής AC είναι συνδεδεμένος

en: Running on AC power
el: Εκτελείται με ισχύ εναλλασσόμενου ρεύματος

en: The power adapter has been plugged in.
el: Ο φορτιστής ρεύματος συνδέθηκε.

en: Running on Battery Power
el: Εκτελείται με την ισχύ της μπαταρίας

en: The power adapter has been unplugged.
el: Ο φορτιστής ρεύματος αποσυνδέθηκε.

en: Charging Complete
el: Φόρτιση πλήρης

en: Battery now fully charged.
el: Η μπαταρία είναι τώρα πλήρως φορτισμένη.
