powerdevil - en to el translation catalogue (19 entries)

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: suspend
el: αναστολή

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: to ram
el: στη μνήμη

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: sleep
el: κοίμηση

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: hibernate
el: νάρκη

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: to disk
el: στο δίσκο

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: dim screen
el: σβήσιμο οθόνης

en: Lists system suspend (e.g. sleep, hibernate) options and allows them to be activated
el: Εμφανίζει όλες τις επιλογές αναστολής του συστήματος (π.χ. αδράνεια, αναστολή) και επιτρέπει την ενεργοποίησή τους

en: Suspends the system to RAM
el: Αναστολή συστήματος στη RAM

en: Suspends the system to disk
el: Αναστολή συστήματος στο δίσκο

en: Set Brightness to %1%
el: Ρύθμιση λαμπρότητας σε %1%

en: Dim screen totally
el: Πλήρες σβήσιμο οθόνης

en: Dim screen by half
el: Σβήσιμο κατά το μισό της οθόνης

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
el: Κοίμηση

en: Suspend to RAM
el: Αναστολή στη μνήμη

[ctx: Suspend to disk]
en: Hibernate
el: Νάρκη

en: Suspend to disk
el: Αναστολή στο δίσκο

[ctx: Suspend to both RAM and disk]
en: Hybrid sleep
el: Υβριδική αναστολή

[ctx: Note this is a KRunner keyword, it should end with a space]
en: screen brightness
el: λαμπρότητα οθόνης

[ctx: Note this is a KRunner keyword, it should end with a space]
en: dim screen
el: σβήσιμο οθόνης
