powerdevil - en to eo translation catalogue (137 entries)

en: Do nothing
eo: Fari nenion

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
eo: Dormi

en: Hibernate
eo: Pasivumigi

[ctx: Power down the computer]
en: Shut down
eo: Malŝalti

en: Lock screen
eo: Ŝlosi ekranon

en: Show logout screen
eo: Montri elsalutan ekranon

en: Turn off screen
eo: Malŝalti ekranon

en: Toggle screen on/off
eo: Baskuligi ekranon ŝaltita/malŝaltita

en: The Power Management Service appears not to be running.
eo: La Potencadministra Servo ŝajnas ne funkcii.

[ctx: @option:combobox Power profile]
en: Power Save
eo: Energiŝparo

[ctx: @option:combobox Power profile]
en: Balanced
eo: Ekvilibrata

[ctx: @option:combobox Power profile]
en: Performance
eo: Rendimento

en: Leave unchanged
eo: Lasi neŝanĝita

[ctx: Suspend to RAM]
en: Standby
eo: Pretstara

[ctx: Subtitle description for 'Standby' sleep option]
en: Save session to memory
eo: Konservi seancon al memoro

en: Hybrid sleep
eo: Hibrida dormo

[ctx: Subtitle description for 'Hybrid sleep' sleep option]
en: Save session to both memory and disk
eo: Konservi seancon al ambaŭ memoro kaj disko

en: Standby, then hibernate
eo: Pretstari, poste pasivumigi

[ctx: Subtitle description for 'Standby, then hibernate' sleep option]
en: Switch to hibernation when battery runs low
eo: Ŝalti al pasivumigo kiam baterio malfortiĝas

[ctx: Subtitle description for 'Standby, then hibernate' sleep option]
en: Switch to hibernation after a period of inactivity
eo: Ŝalti al pasivumigo post periodo de neaktiveco

[ctx: The unit of the time input field]
en: millisecond | milliseconds
eo[0]: milisekundo
eo[1]: milisekundoj

[ctx: The unit of the time input field]
en: second | seconds
eo[0]: sekundo
eo[1]: sekundoj

[ctx: The unit of the time input field]
en: minute | minutes
eo[0]: minuto
eo[1]: minutoj

[ctx: The unit of the time input field]
en: hour | hours
eo[0]: horo
eo[1]: horoj

[ctx: The unit of the time input field]
en: day | days
eo[0]: tago
eo[1]: tagoj

[ctx: The unit of the time input field]
en: week | weeks
eo[0]: semajno
eo[1]: semajnoj

[ctx: The unit of the time input field]
en: month | months
eo[0]: monato
eo[1]: monatoj

[ctx: The unit of the time input field]
en: year | years
eo[0]: jaro
eo[1]: jaroj

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: milliseconds
eo: milisekundoj

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: seconds
eo: sekundoj

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: minutes
eo: minutoj

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: hours
eo: horoj

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: days
eo: tagoj

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: weeks
eo: semajnoj

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: months
eo: monatoj

[ctx: @text:radiobutton Unit of the time input field]
en: years
eo: jaroj

[ctx: @title]
en: Advanced Power Settings
eo: Altnivelaj Energiagordoj

[ctx: @title:group]
en: Battery Levels
eo: Bateriniveloj

[ctx: @label:spinbox Low battery level percentage for the main power supply battery]
en: &Low level:
eo: Ma&lalta nivelo:

[ctx: @accessible:name:spinbox]
en: Low battery level
eo: Malalta baterinivelo

[ctx: @info:whatsthis]
en: The battery charge will be considered low when it drops to this level. Settings for low battery will be used instead of regular battery settings.
eo: La bateria ŝargo estos konsiderata malalta kiam ĝi falas al ĉi tiu nivelo.Agordoj por malalta baterio estos uzataj anstataŭ regulaj bateriaj agordoj.

[ctx: @label:spinbox Critical battery level percentage for the main power supply battery]
en: Cr&itical level:
eo: Kr&itika nivelo:

[ctx: @accessible:name:spinbox]
en: Critical battery level
eo: Kritika baterinivelo

[ctx: @info:whatsthis]
en: The battery charge will be considered critical when it drops to this level. After a brief warning, the system will automatically suspend or shut down, according to the configured critical battery level action.
eo: La bateria ŝargo estos konsiderata kritika kiam ĝi falas al ĉi tiu nivelo.Post mallonga averto, la sistemo aŭtomate suspendiĝos aŭ malŝaltiĝos laŭ la agordita ago por kritika baterinivelo.

[ctx: @info:status]
en: The action you had previously configured for reaching the critical battery level is now unsupported on your system. Please select a different one.
eo: La ago, kiun vi antaŭe agordis je atingo de la kritika baterinivelo, nun estas nesubtenata en via sistemo. Bonvolu elekti alian.

[ctx: @label:combobox Power action such as sleep/hibernate that will be executed when the critical battery level is reached]
en: A&t critical level:
eo: Ĉe kri&tika nivelo:

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: Action performed at critical battery level
eo: Ago efektivigita je kritika baterinivelo

[ctx: @label:spinbox Low battery level percentage for peripheral devices]
en: Low level for peripheral d&evices:
eo: Malalta niv&elo por flankaparatoj:

[ctx: @accessible:name:spinbox]
en: Low battery level for peripheral devices
eo: Malalta baterinivelo por periferiaj aparatoj

[ctx: @info:whatsthis]
en: The battery charge for peripheral devices will be considered low when it reaches this level.
eo: La bateriŝarĝo por periferiaj aparatoj estos konsiderata malalta kiam ĝi atingas ĉi tiun nivelon.

[ctx: @title:group]
en: Charge Limit
eo: Ŝarĝolimo

[ctx: @label:checkbox]
en: &Battery protection:
eo: Protekto de &baterio:

[ctx: @text:checkbox]
en: Limit the maximum battery charge
eo: Limigi la maksimuman baterioŝarĝon

[ctx: @label:spinbox Battery will stop charging when this charge percentage is reached]
en: &Stop charging at:
eo: Ĉe&si ŝarĝadon ĉe:

[ctx: @label:spinbox Battery will start charging again when this charge percentage is reached, after having hit the stop-charging threshold earlier]
en: Start charging once &below:
eo: Komenci ŝarĝadon kiam pli &malalta ol:

[ctx: @info:status]
en: You might have to disconnect and re-connect the power source to start charging the battery again.
eo: Vi eble devos malkonekti kaj rekonekti la energifonton por komenci ŝarĝi la baterion denove.

[ctx: @info]
en: Regularly charging the battery close to 100%, or fully discharging it, may accelerate deterioration of battery health. By limiting the maximum battery charge, you can help extend the battery lifespan.
eo: Regula ŝarĝado de la baterio proksime al 100%, aŭ ĝia plena malŝarĝado, povas akceli difekton de bateria sano. Limigante la maksimuman baterioŝarĝon, vi povas helpi plilongigi la baterian vivdaŭron.

[ctx: @title:group Miscellaneous power management settings that didn't fit elsewhere]
en: Other Settings
eo: Aliaj Agordoj

[ctx: @label:checkbox]
en: &Media playback:
eo: Aŭdvidaĵ-&media ludado:

[ctx: @text:checkbox]
en: Pause media players when suspending
eo: Paŭzi aŭdvidaĵajn ludilojn dum suspendo

[ctx: @label:button]
en: Related pages:
eo: Rilataj paĝoj:

[ctx: @text:button Name of KCM, plus Power Management notification category]
en: Notifications: Power Management
eo: Sciigoj: Energia Administrado

en: Open "Notifications" settings page, "Power Management" section
eo: Malfermu "Sciigoj" agordopaĝon, sekcion "Energia Administrado"

[ctx: @text:button Name of KCM, plus Power Management shortcut category]
en: Shortcuts: Power Management
eo: Ŝparvojoj: Energia Administrado

en: Open "Shortcuts" settings page, "Power Management" section
eo: Malfermu "Ŝparvojoj" agordopaĝon, sekcion "Energia Administrado"

en: Open "Screen Locking" settings page
eo: Malfermi agordpaĝon "Ekranŝlosado"

[ctx: @text:button Name of KCM]
en: Desktop Session
eo: Labortabla Seanco

en: Open "Desktop Session" settings page
eo: Malfermi "Labortabla Seanco" agordpaĝon

[ctx: @text:button Name of KCM]
en: Activities
eo: Aktivecoj

en: Open "Activities" settings page
eo: Malfermi "Aktivecoj" agordpaĝon

[ctx: @text:placeholdermessage]
en: Power Management settings could not be loaded
eo: Ne eblis ŝargi la agordojn pri energio-administrado

en: On AC Power
eo: Je AC Power

en: On Battery
eo: Je Baterio

en: On Low Battery
eo: Je Malalta Baterio

[ctx: @title:group]
en: Suspend Session
eo: Ĉesigi Seancon

[ctx: @info:status]
en: The action you had previously configured to happen when inactive is now unsupported on your system. Please select a different one.
eo: La ago, kiun vi antaŭe agordis okazi por neaktiveco, nun estas nesubtenata en via sistemo. Bonvolu elekti alian.

[ctx: @label:combobox Suspend action such as sleep/hibernate to perform when the system is idle]
en: When &inactive:
eo: Kiam neakt&iva:

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: Action to perform when the system is idle
eo: Ago por plenumi kiam la sistemo estas neaktiva

[ctx: @option:combobox]
en: After %1 second | After %1 seconds
eo[0]: Post %1 sekundo
eo[1]: Post %1 sekundoj

[ctx: @option:combobox]
en: After %1 minute | After %1 minutes
eo[0]: Post %1 minuto
eo[1]: Post %1 minutoj

[ctx: @option:combobox Choose a custom value outside the list of preset values]
en: Custom…
eo: Propra…

[ctx: @info:status]
en: The action you had previously configured for when the power button is pressed is now unsupported on your system. Please select a different one.
eo: La ago, kiun vi antaŭe agordis por kiam la energibutono estas premata, nun estas nesubtenata en via sistemo. Bonvolu elekti alian.

[ctx: @label:combobox Suspend action such as sleep/hibernate to perform when the power button is pressed]
en: When &power button pressed:
eo: Kiam energibutono &premita:

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: Action to perform when the power button is pressed
eo: Ago por plenumi kiam la elektra butono estas premata

[ctx: @info:status]
en: The action you had previously configured for when the lid is closed is now unsupported on your system. Please select a different one.
eo: La ago, kiun vi antaŭe agordis por kiam la kovrilo estas fermita, nun estas nesubtenata en via sistemo. Bonvolu elekti alian.

[ctx: @label:combobox Suspend action such as sleep/hibernate to perform when the power button is pressed]
en: When laptop &lid closed:
eo: Kiam la kovrilo de tekkomputi&lo fermiĝis:

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: Action to perform when the laptop lid is closed
eo: Ago por plenumi kiam la tekkomputila kovrilo estas fermita

[ctx: @text:checkbox Trigger laptop lid action even when an external monitor is connected]
en: Even when an external monitor is connected
eo: Eĉ kiam ekstera monitoro estas konektita

en: Perform laptop lid action even when an external monitor is connected
eo: Plenumi tekkomputil-kovrilan agon eĉ kiam ekstera monitoro estas konektita

[ctx: @info:status]
en: The sleep mode you had previously configured is now unsupported on your system. Please select a different one.
eo: La dormreĝimo kiun vi antaŭe agordis, nun estas nesubtenata en via sistemo. Bonvolu elekti alian.

[ctx: @label:combobox Sleep mode selection - suspend to memory, disk or both]
en: When sleeping, enter:
eo: Dum dormo, enigu:

[ctx: @accessible:name:combobox]
en: When sleeping, enter this power-save mode
eo: Dum dormado, enigu ĉi tiun energiŝparan reĝimon

[ctx: @title:group]
en: Display and Brightness
eo: Ekrano kaj Brilo

[ctx: @label:slider Brightness level]
en: Change scr&een brightness:
eo: Ŝanĝi &ekranan brilon:

[ctx: @label:combobox Dim screen after X minutes]
en: Di&m automatically:
eo: &Mallumigi aŭtomate:

[ctx: @label:spinbox Dim screen after X minutes]
en: Di&m automatically after:
eo: &Mallumigi aŭtomate post:

[ctx: @option:combobox]
en: %1 second | %1 seconds
eo[0]: %1 sekundo
eo[1]: %1 sekundoj

[ctx: @option:combobox]
en: %1 minute | %1 minutes
eo[0]: %1 minuto
eo[1]: %1 minutoj

[ctx: @option:combobox Dim screen automatically]
en: Never
eo: Neniam

[ctx: @info:status]
en: The screen will not be dimmed because it is configured to turn off sooner.
eo: La ekrano ne estos malheligita ĉar ĝi estas agordita por malŝaltiĝi pli frue.

[ctx: @label:combobox After X minutes]
en: &Turn off screen:
eo: Malŝal&ti ekranon:

[ctx: @label:spinbox After X minutes]
en: Turn off screen after:
eo: Malŝalti ekranon post:

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: %1 second | %1 seconds
eo[0]: %1 sekundo
eo[1]: %1 sekundoj

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: %1 minute | %1 minutes
eo[0]: %1 minuto
eo[1]: %1 minutoj

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: Never
eo: Neniam

[ctx: @option:combobox Choose a custom value outside the list of preset values (caution: watch for string length)]
en: Custom…
eo: Propra…

[ctx: @label:spinbox After X minutes]
en: When locked, turn off screen after:
eo: Kiam ŝlosita, malŝalti ekranon post:

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: When locked: %1 second | When locked: %1 seconds
eo[0]: Kiam ŝlosita: %1 sekundo
eo[1]: Kiam ŝlosita: %1 sekundoj

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: When locked: %1 minute | When locked: %1 minutes
eo[0]: Kiam ŝlosita: %1 minuto
eo[1]: Kiam ŝlosita: %1 minutoj

[ctx: @option:combobox Turn off screen after X minutes regardless of lock screen (caution: watch for string length)]
en: When locked and unlocked
eo: Kiam ŝlosita kaj malŝlosita

[ctx: @option:combobox Turn off screen (caution: watch for string length)]
en: When locked: Immediately
eo: Kiam ŝlosita: Tuj

[ctx: @label:slider Brightness level]
en: Change key&board brightness:
eo: Ŝanĝi klavaran &brilecon:

[ctx: @title:group]
en: Other Settings
eo: Aliaj Agordoj

[ctx: @label:combobox Power Save, Balanced or Performance profile - same options as in the Battery applet]
en: Switch to po&wer profile:
eo: Ŝalti al energi&profilo:

[ctx: @accessible:name:combobox Power Save, Balanced or Performance profile - same options as in the Battery applet]
en: Switch to power profile
eo: Ŝalti al energia profilo

[ctx: @label:button]
en: Run command or script:
eo: Ruli propran skripton:

[ctx: @text:button Determine what will trigger a command or script to run in this power state]
en: Choose run conditions
eo: Elekti rulkondiĉojn

[ctx: @accessible:name:button]
en: Choose run conditions for command or script
eo: Elekti rulkondiĉojn por komando aŭ skripto

[ctx: @text:action:menu Command or script to run for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: When entering "%1" state
eo: Enirante staton "%1"

[ctx: @text:action:menu Command or script to run for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: When exiting "%1" state
eo: Elirante staton "%1"

[ctx: @text:action:menu Command or script to run]
en: When inactive
eo: Kiam neaktiva

[ctx: @label:textfield Command or script to run for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: When e&ntering "%1" state:
eo: Eniĝa&nte staton "%1":

[ctx: @label:textfield for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: Command or script when entering "%1" state
eo: Komando aŭ skripto dum eniĝo al stato "%1"

[ctx: @label:textfield Command or script to run for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: When e&xiting "%1" state:
eo: &Forlasante staton "%1":

[ctx: @label:textfield for power state (On AC Power, On Battery, ...)]
en: Command or script when exiting "%1" state
eo: Komando aŭ skripto elirante staton "%1"

[ctx: @accessible:name:spinbox]
en: Duration of inactivity before the command or script runs
eo: Periodo de neaktiveco antaŭ ol la komando aŭ skripto rulas

[ctx: @label:textfield Command or script to run]
en: When i&nactive:
eo: Kiam &neaktiva:

[ctx: @label:spinbox After X minutes]
en: Run command or script after:
eo: Ruli komandon aŭ skripton post:

[ctx: @option:combobox]
en: Run after %1 second | Run after %1 seconds
eo[0]: Ruli post %1 sekundo
eo[1]: Ruli post %1 sekundoj

[ctx: @option:combobox]
en: Run after %1 minute | Run after %1 minutes
eo[0]: Ruli post %1 minuto
eo[1]: Ruli post %1 minutoj

[ctx: @accessible:name:textfield]
en: Command or script when inactive
eo: Komando aŭ skripto kiam neaktiva

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter command or script file
eo: Enigu komandon aŭ skriptodosieron

[ctx: @label:textbox accessible]
en: Enter command or choose script file
eo: Enigu komandon aŭ elektu skriptodosieron

[ctx: @action:button opens file picker]
en: Choose…
eo: Elekti…

[ctx: @action:button opens file picker]
en: Choose script file
eo: Elekti skriptodosieron

[ctx: @title:window]
en: Choose script file
eo: Elekti skriptodosieron

[ctx: @title:window]
en: Custom Duration
eo: Tajlorita Daŭro
