plasma-mobile - en to eo translation catalogue (41 entries)

en: 30 sec
eo: 30 sek

en: Never
eo: Neniam

en: Battery Information
eo: Informoj pri Bateria

en: Usage Graph
eo: Grafeo de uzado

en: Information
eo: Informoj

en: Is Rechargeable
eo: Estas Ŝarĝebla

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Charge State
eo: Ŝarĝa stato

en: Not charging
eo: Ne ŝarĝante

en: Charging
eo: Ŝarĝado

en: Discharging
eo: Malŝarĝo

en: Fully charged
eo: Plene ŝarĝita

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Current Charge
eo: Nuna Ŝarĝo

en: Health
eo: Sano

en: Vendor
eo: Vendisto

en: Model
eo: Modelo

en: Serial Number
eo: Seria Numero

en: Technology
eo: Teknologio

en: Lithium ion
eo: Litio-jono

en: Lithium polymer
eo: Litia polimero

en: Lithium iron phosphate
eo: Litia ferfosfato

en: Lead acid
eo: Plumba acido

en: Nickel cadmium
eo: Nikela kadmio

en: Nickel metal hydride
eo: Nikela metala hidruro

en: Unknown technology
eo: Nekonata teknologio

en: Devices
eo: Aparatoj

en: Internal battery
eo: Interna baterio

en: UPS battery
eo: UPS-baterio

en: Monitor battery
eo: Monitora baterio

en: Mouse battery
eo: Musa baterio

en: Keyboard battery
eo: Baterio de klavaro

en: PDA battery
eo: PDA-baterio

en: Phone battery
eo: Telefona baterio

en: Unknown battery
eo: Nekonata baterio

[ctx: %1 is battery type, %2 is charge percent]
en: %1 %2 (Charging)
eo: %1 %2 (Ŝarĝante)

en: Screen
eo: Ekrano

[ctx: Part of a sentence like 'Dim screen after 5 minutes']
en: Dim screen after
eo: Malpliheligi ekranon post

[ctx: Part of a sentence like 'Turn off screen after 5 minutes']
en: Turn off screen after
eo: Malŝalti ekranon post

[ctx: Part of a sentence like 'Suspend device after 5 minutes']
en: Suspend device after
eo: Suspendi aparaton post
