powerdevil - en to eu translation catalogue (77 entries)

[ctx: Name for powerdevil shortcuts category]
en: Power Management
eu: Energia-kudeaketa

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Increase Screen Brightness
eu: Handitu pantailaren distira

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Decrease Screen Brightness
eu: Txikitu pantailaren distira

[ctx: Brightness level, label for the slider]
en: Level
eu: Maila

en: After
eu: Honen ondoren:

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Turn Off Screen
eu: Itzali pantaila

en: Switch off after
eu: Itzaltzeko denbora

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Suspend
eu: Eseki

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Hibernate
eu: Hibernatu

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Power Off
eu: Itzali

[ctx: @action:inmenu Global shortcut, used for long presses of the power button]
en: Power Down
eu: Erabat itzali

[ctx: Execute action on lid close even when external monitor is connected]
en: Even when an external monitor is connected
eu: Kanpo-monitore bat konektatuta dagoenean ere

en: Do nothing
eu: Ez egin ezer

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
eu: Egin lo

en: Hibernate
eu: Hibernatu

en: Hybrid sleep
eu: Lokartze hibridoa

en: Shut down
eu: Itzali

en: Lock screen
eu: Giltzatu pantaila

en: Prompt log out dialog
eu: Erakutsi saio-amaitzeko elkarrizketa-koadroa

en: Turn off screen
eu: Itzali pantaila

en: When laptop lid closed
eu: Magalekoaren tapa itxita dagoenean

en: When power button pressed
eu: Indarraren botoia sakatzean

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Increase Keyboard Brightness
eu: Handitu pantailaren distira

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Decrease Keyboard Brightness
eu: Txikitu pantailaren distira

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Toggle Keyboard Backlight
eu: Aktibatu/Desaktibatu teklatuaren atzeko argia

[ctx: @label:slider Brightness level]
en: Level
eu: Maila

en: Leave unchanged
eu: Utzi aldatzeke

en: Power Save
eu: Energia aurrezpena

en: Balanced
eu: Orekatua

en: Performance
eu: Errendimendua

[ctx: Switch to power management profile]
en: Switch to:
eu: Aldatu honetara:

en: Script
eu: Scripta

en: On Profile Load
eu: Profila kargatzean

en: On Profile Unload
eu: Profila deskargatzean

en: Run script
eu: Exekutatu scripta

en: after
eu: Hau igarota:

en: Automatically
eu: Automatikoki

en: While asleep, hibernate after a period of inactivity
eu: Lo dagoela, hibernatu jarduerarik gabeko denbora tarte bat igaro ondoren

en: Turn off
eu: Itzali

en: Turn on
eu: Piztu

en: Mobile broadband
eu: Mugikorraren banda-zabala

en: Unsupported suspend method
eu: Esekitze-metodoa ez da onartzen

en: KDE Power Management System
eu: KDEren energia kudeatzeko systema

[ctx: @title]
en: PowerDevil, an advanced, modular and lightweight power management daemon
eu: PowerDevil, energia kudeatzeko daimon aurreratu, modular eta arina

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
eu: Mantentzailea

[ctx: @info:credit]
en: Previous maintainer
eu: Aurreko mantentzailea

en: Replace an existing instance
eu: Ordezkatu existitzen den instantzia bat

en: Activity Manager
eu: Jarduera-kudeatzailea

en: This activity's policies prevent the system from going to sleep
eu: Jarduera honen gidalerroek sistema lokartzea galarazten dute

en: This activity's policies prevent screen power management
eu: Jarduera honen gidalerroek pantailaren energia kudeatzea galarazten dute

en: Extra Battery Added
eu: Bateria gehigarria erantsi da

en: The computer will no longer go to sleep.
eu: Konputagailuak ez da aurrerantzean lokartuko.

[ctx: The battery in an external device]
en: Device Battery Low (%1% Remaining)
eu: Gailuaren bateria eskas dago (%%1 gelditzen da)

[ctx: Placeholder is device name]
en: The battery in "%1" is running low, and the device may turn off at any time. Please recharge or replace the battery.
eu: "%1"(e)ko bateria husten ari da, eta gailua edozein unetan itzal daiteke. Bateria zamatu edo alda ezazu.

en: Mouse Battery Low (%1% Remaining)
eu: Saguaren bateria eskas dago (% %1 gelditzen da)

en: Keyboard Battery Low (%1% Remaining)
eu: Teklatuaren bateria eskas dago (% %1 gelditzen da)

en: Bluetooth Device Battery Low (%1% Remaining)
eu: Bluetooth gailuaren bateria eskas dago (% %1 gelditzen zaio)

[ctx: Placeholder is device name]
en: The battery in Bluetooth device "%1" is running low, and the device may turn off at any time. Please recharge or replace the battery.
eu: "%1" bluetooth gailuko bateria husten ari da, eta gailua edozein unetan itzal daiteke. Bateria zamatu edo aldatu beharra dago.

en: Battery running low - to continue using your computer, make sure that the power adapter is plugged in and that it provides enough power.
eu: Bateria husten ari da - zure ordenagailua erabiltzen jarraitzeko, ziurtatu energia egokigailua entxufatuta dagoela eta behar adina energia hornitzen duela.

en: Battery running low - to continue using your computer, plug it in or shut it down and change the battery.
eu: Zure bateria husten ari da - zure ordenagailua erabiltzen jarraitzeko, entxufatu edo itzali eta bateria zamatu ezazu.

[ctx: Cancel timeout that will automatically put system to sleep because of low battery]
en: Cancel
eu: Utzi

en: Battery level critical. Your computer will shut down in 60 seconds.
eu: Bateria maila larria. Zure ordenagailua 60 segundo barru itzaliko da.

[ctx: @action:button Shut down without waiting for the battery critical timer]
en: Shut Down Now
eu: Itzali orain

en: Battery level critical. Your computer will enter hibernation mode in 60 seconds.
eu: Bateria maila larria. Zure ordenagailua 60 segundo barru hibernatuko da.

[ctx: @action:button Enter hibernation mode without waiting for the battery critical timer]
en: Hibernate Now
eu: Hibernatu orain

en: Battery level critical. Your computer will go to sleep in 60 seconds.
eu: Bateria maila larria. Zure ordenagailuak 60 segundo barru lokartuko da.

[ctx: @action:button Suspend to ram without waiting for the battery critical timer]
en: Sleep Now
eu: Egin lo orain

en: Battery level critical. Please save your work.
eu: Bateria maila larria. Zure lana gorde ezazu.

en: Battery Low (%1% Remaining)
eu: Bateria eskas dago (% %1 gelditzen da)

en: Battery Critical (%1% Remaining)
eu: Bateria larri dago (% %1 gelditzen da)

en: AC Adapter Plugged In
eu: Korronte alternoko egokigailua konektatuta

en: Running on AC power
eu: Korronte alternoarekin ibiltzen ari da

en: The power adapter has been plugged in.
eu: Elikagailua entxufatu egin da.

en: Running on Battery Power
eu: Bateria-energiarekin ibiltzen ari da

en: The power adapter has been unplugged.
eu: Elikagailua desentxufatu egin da.

en: Charging Complete
eu: Zamatzea osatu da

en: Battery now fully charged.
eu: Bateria erabat zamatuta dago orain.
