plasma-workspace - en to eu translation catalogue (77 entries)

en: Charging
eu: Kargatzen

en: Discharging
eu: Deskargatzen

en: Fully Charged
eu: Erabat kargatuta

en: Not Charging
eu: Ez da kargatzen ari

[ctx: Battery is currently not present in the bay]
en: Not present
eu: Ez dago

[ctx: Placeholder is battery percentage]
en: %1%
eu: %%1

en: This battery's health is at only %1% and it should be replaced. Contact the manufacturer.
eu: Bateria honen osasuna %%1(e)an dago eta berau aldatu beharra dago. Jar zaitez fabrikatzailearekin harremanean.

en: Time To Full:
eu: Betetzeko denbora:

en: Remaining Time:
eu: Geratzen den denbora:

[ctx: @info]
en: Estimating…
eu: Kalkulatzen...

en: Battery Health:
eu: Bateriaren osasuna:

[ctx: Placeholder is battery health percentage]
en: %1%
eu: %%1

en: Battery is configured to charge up to approximately %1%.
eu: Zure bateria gutxi gorabehera %%1(e)ko karga arte kargatzeko konfiguratuta dago.

[ctx: battery percentage below battery icon]
en: %1%
eu: %%1

[ctx: @title:group]
en: Sleep and Screen Locking after Inactivity
eu: Jarduera ezagatik, Lokartzea eta Pantaila-giltzatzea

en: Power Management
eu: Energia-kudeaketa

[ctx: accessible-only status text]
en: Automatic sleep and screen locking are currently blocked.
eu: Lokartze eta pantaila-giltzatze automatikoa une honetan ezgaituta daude.

[ctx: accessible-only status text]
en: Screen locking is currently blocked. Sleep is automatic after inactivity.
eu: Pantaila-giltzatzea, une honetan, oztopatuta dago. Jarduera ezagatik, lokartzea automatikoa da.

[ctx: accessible-only status text]
en: Sleep is currently blocked. Screen locking is automatic after inactivity.
eu: Lokartzea, une honetan, oztopatuta dago. Jarduera ezagatik, pantaila-giltzatzea automatikoa da.

[ctx: accessible-only status text]
en: Sleep and screen locking are automatic after inactivity.
eu: Jarduera ezagatik, lokartzea eta pantaila-giltzatzea automatikoak dira.

[ctx: @action:button Block sleep and screen locking after inactivity]
en: Manually Block Sleep and Screen Locking
eu: Eskuz oztopatu lokartzea eta pantaila-giltzatzea

en: Failed to unblock automatic sleep and screen locking
eu: Automatikoki lokartzeko eta pantaila-giltzatzeko oztopatzea kentzea huts egin du

en: Failed to block automatic sleep and screen locking
eu: Automatikoki lokartzea eta pantaila-giltzatzea oztopatzea huts egin du

[ctx: @label corresponding to Manually Block Sleep and Screen Locking toggle]
en: This will result in higher energy consumption.
eu: Horrek energiaren kontsumoa handitzea eragingo du.

[ctx: @label accessible - the sentence about higher energy consumption must be included (EU regulations)]
en: You have manually blocked automatic sleep and screen locking. This will result in higher energy consumption.
eu: Lokartzea eta pantaila giltzatzea eskuz oztopatu dituzu. Horrek energiaren kontsumoa handitzea eragingo du.

[ctx: Minimize the length of this string as much as possible]
en: Your laptop is configured not to sleep when closing the lid while an external monitor is connected.
eu: Zure magalekoa tapa ixtean ez lokartzeko konfiguratuta dago, kanpoko monitore bat konektatuta dagoenean.

[ctx: An application's reason for inhibiting sleep and/or screen locking]
en: Unknown reason.
eu: Arrazoi ezezaguna.

[ctx: Application (1) with reason (2) has been prevented from blocking this inactivity behavior. The user can choose to allow it again.]
en: %1 wants to block sleep and screen locking. (%2)
eu: %1(e)k lokartzea eta pantaila giltzatzea oztopatu nahi ditu. (%2)

[ctx: Application (1) with reason (2) has been prevented from blocking this inactivity behavior. The user can choose to allow it again.]
en: %1 wants to block screen locking. (%2)
eu: %1(e)k pantaila-giltzatzea oztopatu nahi du. (%2)

[ctx: Application (1) with reason (2) has been prevented from blocking this inactivity behavior. The user can choose to allow it again.]
en: %1 wants to block sleep. (%2)
eu: %1(e)k lokartzea oztopatu nahi du. (%2)

[ctx: Application (1) with reason (2) is currently blocking this inactivity behavior, in addition to the user's manual block switch.]
en: %1 is also blocking sleep and screen locking. (%2)
eu: %1 lokartzea eta pantaila-giltzatzea ere oztopatzen ari da. (%2)

[ctx: Application (1) with reason (2) is currently blocking this inactivity behavior, in addition to the user's manual block switch.]
en: %1 is also blocking screen locking. (%2)
eu: %1 pantaila-giltzatzea ere oztopatzen ari da. (%2)

[ctx: Application (1) with reason (2) is currently blocking this inactivity behavior, in addition to the user's manual block switch.]
en: %1 is also blocking sleep. (%2)
eu: %1 lokartzea ere oztopatzen ari da. (%2)

[ctx: Application (1) with reason (2) is currently blocking this inactivity behavior, the user can choose to unblock it.]
en: %1 is blocking sleep and screen locking. (%2)
eu: %1 lokartzea eta pantaila-giltzatzea oztopatzen ari da. (%2)

[ctx: Application (1) with reason (2) is currently blocking this inactivity behavior, the user can choose to unblock it.]
en: %1 is blocking screen locking. (%2)
eu: %1 lokartzea eta pantaila-giltzatzea oztopatzen ari da. (%2)

[ctx: Application (1) with reason (2) is currently blocking this inactivity behavior, the user can choose to unblock it.]
en: %1 is blocking sleep. (%2)
eu: %1 lokartzea oztopatzen ari da. (%2)

[ctx: @action:button Prevent an app from blocking automatic sleep and screen locking after inactivity]
en: Unblock
eu: Desblokeatu

[ctx: @action:button Undo preventing an app from blocking automatic sleep and screen locking after inactivity]
en: Allow
eu: Baimendu

en: The battery applet has enabled suppressing sleep and screen locking
eu: Bateriaren aplikaziotxoak lokartzea eta pantaila giltzatzea indargabetzea gaitu du

en: Power & Battery
eu: Energia eta bateria

en: Battery is not present in the bay
eu: Bateria ez dago badian

en: Battery at %1%, not Charging
eu: Bateria %%1(e)an, ez da kargatzen ari

en: Battery at %1%, plugged in but still discharging
eu: Bateria %%1(e)an, entxufatuta egon arren karga galtzen ari da

en: Battery at %1%, Charging
eu: Bateria %%1(e)an, kargatzen

en: Battery at %1%
eu: bateria %%1(e)an

en: The power supply is not powerful enough to charge the battery
eu: Elikadura-iturria ez da bateria kargatzeko behar bezain indartsua

en: No Batteries Available
eu: Ez dago bateria erabilgarririk

[ctx: time until fully charged - HH:MM]
en: %1 until fully charged
eu: %1 erabat kargatzeko

[ctx: remaining time left of battery usage - HH:MM]
en: %1 remaining
eu: %1 geratzen zaio

en: Not charging
eu: Ez da kargatzen ari

en: Automatic sleep and screen locking are disabled; middle-click to re-enable
eu: Lokartze eta pantaila-giltzatze automatikoa ezgaituta daude; erdiko klik berriz gaitzeko

en: Middle-click to disable automatic sleep and screen locking
eu: Erdiko klik, lokartze eta pantaila-giltzatze automatikoa ezgaitzeko

en: An application has requested activating Performance mode | %1 applications have requested activating Performance mode
eu[0]: Aplikazio batek Errendimendu modua aktibatzea eskatu du
eu[1]: %1 aplikaziok Errendimendu modua aktibatzea eskatu dute

en: System is in Performance mode; scroll to change
eu: Sistema Errendimendu moduan dago; kiribildu aldatzeko

en: An application has requested activating Power Save mode | %1 applications have requested activating Power Save mode
eu[0]: Aplikazio batek Energia aurrezteko modua aktibatzea eskatu du
eu[1]: %1 aplikaziok Energia aurrezteko modua aktibatzea eskatu dute

en: System is in Power Save mode; scroll to change
eu: Sistema Energia aurrezteko moduan dago; kiribildu aldatzeko

en: System is in Balanced Power mode; scroll to change
eu: Sistema, Energia orekatua moduan dago; kiribildu aldatzeko

en: &Show Energy Information…
eu: Erakut&si energiari buruzko informazioa...

en: Show Battery Percentage on Icon When Not Fully Charged
eu: Erakutsi bateriaren ehunekoa ikonoan, osorik kargatu gabe dagoenean

en: &Configure Power Management…
eu: &Konfiguratu energia-kudeaketa...

en: Power Save
eu: Energia aurrezpena

en: Balanced
eu: Orekatua

en: Performance
eu: Errendimendua

en: Power Profile
eu: Energia profila

[ctx: Power profile]
en: Automatic
eu: Automatikoa

[ctx: Power profile]
en: Not available
eu: Ez erabilgarri

en: Failed to activate %1 mode
eu: %1 modua aktibatzea huts egin du

en: Performance mode has been disabled to reduce heat generation because the computer has detected that it may be sitting on your lap.
eu: Errendimendu modua ezgaitu da bero sorrera murrizteko ordenagailuak zure magalean egon daitekeela antzeman duelako.

en: Performance mode is unavailable because the computer is running too hot.
eu: Errendimendu modua ez dago erabilgarri ordenagailua gehiegi berotzen ari delako.

en: Performance mode is unavailable.
eu: Errendimendu modua ez dago erabilgarri.

en: Performance may be lowered to reduce heat generation because the computer has detected that it may be sitting on your lap.
eu: Errendimendua apaldu liteke bero sorrera murrizteko ordenagailuak zure magalean egon daitekeela antzeman duelako.

en: Performance may be reduced because the computer is running too hot.
eu: Errendimendu modua murriztu daiteke ordenagailua gehiegi berotzen ari delako.

en: Performance may be reduced.
eu: Errendimendua murriztu egin liteke.

en: One application has requested activating %2: | %1 applications have requested activating %2:
eu[0]: Aplikazio batek %2 aktibatzea eskatu du:
eu[1]: %1 aplikaziok %2 aktibatzea eskatu dute:

en: The TLP service automatically controls power profiles
eu: TLP zerbitzuak energia profilak automatikoki kontrolatzen ditu

en: Power profiles are not supported on your device.
eu: Zure gailuan ez dago energia-profilen euskarririk.

en: Power profiles may be supported on your device.<nl/>Try installing the <command>power-profiles-daemon</command> package using your distribution's package manager and restarting the system.
eu: Baliteke zure gailuak energia-profiletarako euskarria izatea.<nl/>Saia zaitez <command>power-profiles-daemon</command> paketea instalatzen, zure banaketaren pakete-kudeatzailea erabiliz, eta berrabiarazi zure sistema.
