powerdevil - en to fi translation catalogue (78 entries)

[ctx: Name for powerdevil shortcuts category]
en: Power Management
fi: Virranhallinta

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Increase Screen Brightness
fi: Lisää näytön kirkkautta

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Decrease Screen Brightness
fi: Vähennä näytön kirkkautta

[ctx: Brightness level, label for the slider]
en: Level
fi: Taso

en: After
fi: Viiveellä

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Turn Off Screen
fi: Sammuta näyttö

en: Switch off after
fi: Sammuta viiveellä

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Suspend
fi: Siirry valmiustilaan

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Hibernate
fi: Siirry lepotilaan

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Power Off
fi: Sammuta

[ctx: @action:inmenu Global shortcut, used for long presses of the power button]
en: Power Down
fi: Sammuta

[ctx: Execute action on lid close even when external monitor is connected]
en: Even when an external monitor is connected
fi: Silloinkin, kun ulkoinen näyttö on kytkettynä

en: Do nothing
fi: Älä tee mitään

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
fi: Siirry valmiustilaan

en: Hibernate
fi: Siirry lepotilaan

en: Hybrid sleep
fi: Hybridikeskeytys

en: Shut down
fi: Sammuta

en: Lock screen
fi: Lukitse näyttö

en: Prompt log out dialog
fi: Näytä uloskirjautumisikkuna

en: Turn off screen
fi: Sammuta näyttö

en: When laptop lid closed
fi: Suljettaessa kannettavan kansi

en: When power button pressed
fi: Painettaessa virtapainiketta

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Increase Keyboard Brightness
fi: Lisää näppäimistön kirkkautta

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Decrease Keyboard Brightness
fi: Vähennä näppäimistön kirkkautta

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Toggle Keyboard Backlight
fi: Näppäimistön taustavalo päälle/pois

[ctx: @label:slider Brightness level]
en: Level
fi: Taso

en: Leave unchanged
fi: Älä muuta tilaa

en: Power Save
fi: Virransäästö

en: Balanced
fi: Tasapainoinen

en: Performance
fi: Suorituskyky

[ctx: Switch to power management profile]
en: Switch to:
fi: Vaihda:

en: Script
fi: Skripti

en: On Profile Load
fi: Profiilia ladattaessa

en: On Profile Unload
fi: Profiilin latausta poistettaessa

en: Run script
fi: Suorita skripti

en: after
fi: ajassa

en: Automatically
fi: Automaattisesti

en: While asleep, hibernate after a period of inactivity
fi: Siirry valmiustilasta lepotilaan, kun on oltu tietty aika passiivisia

en: Turn off
fi: Poista käytöstä

en: Turn on
fi: Ota käyttöön

en: Mobile broadband
fi: Mobiililaajakaista

en: Unsupported suspend method
fi: Tukemattomat keskeytystavat

en: KDE Power Management System
fi: KDE:n virranhallintatyökalu

[ctx: @title]
en: PowerDevil, an advanced, modular and lightweight power management daemon
fi: PowerDevil on kehittynyt, modulaarinen ja kevyt virranhallintapalvelu

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2015-2019 Kai Uwe Broulik
fi: © 2015-2019 Kai Uwe Broulik

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
fi: Ylläpitäjä

[ctx: @info:credit]
en: Previous maintainer
fi: Edellinen ylläpitäjä

en: Replace an existing instance
fi: Korvaa aiempi instanssi

en: Activity Manager
fi: Aktiviteettienhallinta

en: This activity's policies prevent the system from going to sleep
fi: Aktiviteetin asetukset estävät järjestelmän siirtymisen keskeytystilaa

en: This activity's policies prevent screen power management
fi: Tämän aktiviteetin asetukset estävät näytön virranhallinnan

en: Extra Battery Added
fi: Lisäakku lisätty

en: The computer will no longer go to sleep.
fi: Tietokone ei enää siirry keskeytystilaan.

[ctx: The battery in an external device]
en: Device Battery Low (%1% Remaining)
fi: Laitteen akku vähissä (%1 % jäljellä)

[ctx: Placeholder is device name]
en: The battery in "%1" is running low, and the device may turn off at any time. Please recharge or replace the battery.
fi: Laitteen ”%1” virta on vähissä ja laite voi sammua minä hetkenä hyvänsä. Lataa tai vaihda sen akku.

en: Mouse Battery Low (%1% Remaining)
fi: Hiiren akku vähissä (%1 % jäljellä)

en: Keyboard Battery Low (%1% Remaining)
fi: Näppäimistön akku vähissä (%1 % jäljellä)

en: Bluetooth Device Battery Low (%1% Remaining)
fi: Bluetooth-laitteen akku vähissä (%1 % jäljellä)

[ctx: Placeholder is device name]
en: The battery in Bluetooth device "%1" is running low, and the device may turn off at any time. Please recharge or replace the battery.
fi: Bluetooth-laitteen ”%1” virta on vähissä ja laite voi sammua minä hetkenä hyvänsä. Lataa tai vaihda sen akku.

en: Battery running low - to continue using your computer, make sure that the power adapter is plugged in and that it provides enough power.
fi: Akku on vähissä. Tietokoneen käytön jatkamiseksi kytke virtalähde ja varmista, että sen teho riittää.

en: Battery running low - to continue using your computer, plug it in or shut it down and change the battery.
fi: Akku on vähissä. Jos sinun tarvitsee jatkaa tietokoneen käyttöä, kytke se verkkovirtaan tai sammuta kone ja vaihda akku.

[ctx: Cancel timeout that will automatically put system to sleep because of low battery]
en: Cancel
fi: Peru

en: Battery level critical. Your computer will shut down in 60 seconds.
fi: Akku on kriittisen vähissä. Järjestelmä sammutetaan 60 sekunnissa.

[ctx: @action:button Shut down without waiting for the battery critical timer]
en: Shut Down Now
fi: Sammuta nyt

en: Battery level critical. Your computer will enter hibernation mode in 60 seconds.
fi: Akku on kriittisen vähissä. Järjestelmä siirtyy keskeytystilaan 60 sekunnissa.

[ctx: @action:button Enter hibernation mode without waiting for the battery critical timer]
en: Hibernate Now
fi: Siirry lepotilaan nyt

en: Battery level critical. Your computer will go to sleep in 60 seconds.
fi: Akku on kriittisen vähissä. Järjestelmä siirtyy valmiustilaan 60 sekunnissa.

[ctx: @action:button Suspend to ram without waiting for the battery critical timer]
en: Sleep Now
fi: Siirry valmiustilaan nyt

en: Battery level critical. Please save your work.
fi: Akku on kriittisen vähissä. Tallenna työsi.

en: Battery Low (%1% Remaining)
fi: Akku vähissä (%1 % jäljellä)

en: Battery Critical (%1% Remaining)
fi: Akku kriittisen vähissä (%1 % jäljellä)

en: AC Adapter Plugged In
fi: Verkkovirta kytketty

en: Running on AC power
fi: Verkkovirta käytössä

en: The power adapter has been plugged in.
fi: Kytkeydyttiin verkkovirtaan.

en: Running on Battery Power
fi: Akku käytössä

en: The power adapter has been unplugged.
fi: Irtauduttiin verkkovirrasta.

en: Charging Complete
fi: Lataus valmis

en: Battery now fully charged.
fi: Akku on nyt ladattu täyteen.
