powerdevil - en to ga translation catalogue (47 entries)

en: 30 sec
ga: 30 soic

en: 1 min
ga: 1 nóim

en: 2 min
ga: 2 nóim

en: 5 min
ga: 5 nóim

en: 10 min
ga: 10 nóim

en: 15 min
ga: 15 nóim

en: 30 min
ga: 30 nóim

en: Never
ga: Riamh

en: Battery Information
ga: Eolas Cadhnra

en: Usage Graph
ga: Graf úsáide

en: Information
ga: Eolas

en: Is Rechargeable
ga: Is é in-athluchtaithe

en: Yes
ga: Tá

en: No
ga: Níl

en: Charge State
ga: Staid luchtaithe

en: Not charging
ga: Níl á luchtú

en: Charging
ga: Á Luchtú

en: Discharging
ga: Á Díluchtú

en: Fully charged
ga: Luchtaithe go hiomlán

en: Unknown
ga: Anaithnid

en: Current Charge
ga: Luchtú Reatha

en: Health
ga: Riocht

en: Vendor
ga: Díoltóir

en: Model
ga: Cineál

en: Serial Number
ga: Sraithuimhir

en: Technology
ga: Teicneolaíocht

en: Lithium ion
ga: Ian litiam

en: Lithium polymer
ga: Polaiméir litiam

en: Lithium iron phosphate
ga: Fosfáit iarainn litiam

en: Lead acid
ga: Aigéad luaidhe

en: Nickel cadmium
ga: Caidmiam nicile

en: Nickel metal hydride
ga: Hidríd miotail nicile

en: Unknown technology
ga: Teicneolaíocht anaithnid

en: Devices
ga: Gléasanna

en: Internal battery
ga: Cadhnra inmheánach

en: UPS battery
ga: Cadhnra UPS

en: Monitor battery
ga: Cadhnra monatóir

en: Mouse battery
ga: Cadhnra luiche

en: Keyboard battery
ga: Cadhnra méarchláir

en: PDA battery
ga: Cadhnra PDA

en: Phone battery
ga: Cadhnra Fóin

en: Unknown battery
ga: Cadhnra anaithnid

[ctx: %1 is battery type, %2 is charge percent]
en: %1 %2 (Charging)
ga: %1 %2 (Á Luchtú)

en: Screen
ga: Scáileán

[ctx: Part of a sentence like 'Dim screen after 5 minutes']
en: Dim screen after
ga: Ísligh an scáileán tar éis

[ctx: Part of a sentence like 'Turn off screen after 5 minutes']
en: Turn off screen after
ga: Múch an scáileán tar éis

[ctx: Part of a sentence like 'Suspend device after 5 minutes']
en: Suspend device after
ga: Cuir an gléas ar fionraí tar éis
