plasma-mobile - en to gl translation catalogue (48 entries)

en: 30 sec
gl: 30 s

en: 1 min
gl: 1 m

en: 2 min
gl: 2 m

en: 5 min
gl: 5 m

en: 10 min
gl: 10 m

en: 15 min
gl: 15 m

en: 30 min
gl: 30 m

en: Never
gl: Nunca

en: Battery Information
gl: Información da batería

en: Usage Graph
gl: Gráfico de uso

en: Information
gl: Información

en: Is Rechargeable
gl: É recargábel

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Charge State
gl: Estado da carga

en: Not charging
gl: Sen cargar

en: Charging
gl: Cargándose

en: Discharging
gl: Descargándose

en: Fully charged
gl: Carga completa

en: Unknown
gl: Descoñecida

en: Current Charge
gl: Carga actual

[ctx: %1 is percentage value]
en: %1 %
gl: %1%

en: Health
gl: Estado

en: Vendor
gl: Fabricante

en: Model
gl: Modelo

en: Serial Number
gl: Número de serie

en: Technology
gl: Tecnoloxía

en: Lithium ion
gl: Ión de litio

en: Lithium polymer
gl: Polímero de litio

en: Lithium iron phosphate
gl: Fosfato de litio ferro

en: Lead acid
gl: Chumbo ácido

en: Nickel cadmium
gl: Níquel cadmio

en: Nickel metal hydride
gl: Hidruro de níquel metálico

en: Unknown technology
gl: Tecnoloxía descoñecida

en: Devices
gl: Dispositivos

en: Internal battery
gl: Batería interna

en: UPS battery
gl: Batería de SAI

en: Monitor battery
gl: Batería do monitor

en: Mouse battery
gl: Pila do rato

en: Keyboard battery
gl: Pila do teclado

en: PDA battery
gl: Batería de PDA

en: Phone battery
gl: Batería do teléfono

en: Unknown battery
gl: Batería descoñecida

[ctx: %1 is battery type, %2 is charge percent]
en: %1 %2 (Charging)
gl: %1 %2 (cargándose)

en: Screen
gl: Pantalla

[ctx: Part of a sentence like 'Dim screen after 5 minutes']
en: Dim screen after
gl: Escurecer a pantalla tras

[ctx: Part of a sentence like 'Turn off screen after 5 minutes']
en: Turn off screen after
gl: Apagar a pantalla tras

[ctx: Part of a sentence like 'Suspend device after 5 minutes']
en: Suspend device after
gl: Suspender o dispositivo tras
