powerdevil - en to he translation catalogue (44 entries)

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Increase Screen Brightness
he: הגדל בהירות מסך

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Decrease Screen Brightness
he: הנמך בהירות מסך

[ctx: Brightness level, label for the slider]
en: Level
he: רמה

en:  min
he:  דקות

en: After
he: אחרי

en: Switch off after
he: כיבוי לאחר

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Suspend
he: השהיה לזכרון

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Hibernate
he: השהייה לכונן

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Power Off
he: כיבוי

[ctx: Execute action on lid close even when external monitor is connected]
en: Even when an external monitor is connected
he: אפילו שמסך חיצוני מחובר

en: Do nothing
he: אל תעשה דבר

en: Hibernate
he: השהייה לכונן

en: Shut down
he: כיבוי

en: Lock screen
he: נעל מסך

en: Prompt log out dialog
he: הצג חלון יציאה מהמערכת

en: Turn off screen
he: כיבוי מסך

en: When laptop lid closed
he: כאשר מכסה המחשב סגור

en: When power button pressed
he: כאשר כפתור ההפעלה נלחץ

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Increase Keyboard Brightness
he: הגבר בהירות תאורת מקלדת

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Decrease Keyboard Brightness
he: הנמך בהירות תאורת מקלדת

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Toggle Keyboard Backlight
he: הפעל או כבה אור מקלדת

[ctx: @label:slider Brightness level]
en: Level
he: רמה

en: Leave unchanged
he: השאר ללא שינויים

en: Script
he: תסריט

en: On Profile Load
he: בטעינת הפרופיל

en: On Profile Unload
he: בביטול הפרופיל

en: Run script
he: הרץ סקריפט

en: Turn off
he: כבה

en: Turn on
he: הדלק

en: Wi-Fi
he: אינטרנט אלחוטי

en: Mobile broadband
he: פס רחב נייד

en: Bluetooth
he: בלוטוס

en: Unsupported suspend method
he: סוג השהייה לא נתמך

en: Activity Manager
he: מנהל פעילויות

en: This activity's policies prevent screen power management
he: מדיניות הפעילות הזו מונעת מהמסך ניהול צריכת החשמל

en: Extra Battery Added
he: נוספה סוללה נוספת

[ctx: The battery in an external device]
en: Device Battery Low (%1% Remaining)
he: סוללת ההתקן נמוכה (נותרו %1% אחוז)

en: Mouse Battery Low (%1% Remaining)
he: סוללת העכבר נמוכה (נותרו %1% אחוז)

en: Keyboard Battery Low (%1% Remaining)
he: סוללת המקלדת נמוכה (נותרו %1% אחוז)

en: Battery Low (%1% Remaining)
he: סוללה נמוכה (נותרו %1% אחוז)

en: Battery Critical (%1% Remaining)
he: סוללה במצב קריטי (נותרו %1% אחוז)

en: AC Adapter Plugged In
he: ספק הכח מחובר

en: Running on AC power
he: פועל על ספק כוח חיצוני

en: Running on Battery Power
he: פועל על סוללה
