plasma-workspace - en to hu translation catalogue (44 entries)

[ctx: Backlight on or off]
en: Off
hu: Ki

[ctx: Brightness level]
en: Low
hu: Alacsony

[ctx: Brightness level]
en: Medium
hu: Közepes

[ctx: Brightness level]
en: High
hu: Nagy

[ctx: Backlight on or off]
en: On
hu: Be

[ctx: Display brightness]
en: Brightness
hu: Fényesség

[ctx: Placeholder is display name]
en: Display Brightness - %1
hu: Kijelző fényereje - %1

en: Follow accent color
hu: Kiemelőszínek követése

en: Brightness and Color
hu: Fényerő és színek

en: Screen brightness at %1%
hu: Képernyő fényereje: %1%

[ctx: Brightness of named display at percentage]
en: Brightness of %1 at %2%
hu: %1 fényereje: %2%

en: Keyboard brightness at %1%
hu: Billentyűzet fényereje: %1%

[ctx: Status]
en: Night Light suspended; middle-click to resume
hu: Éjszakai fény felfüggesztve; kattintson középső gombbal a folytatáshoz

[ctx: Status]
en: Night Light suspended
hu: Éjszakai fény felfüggesztve

[ctx: Status]
en: Night Light at day color temperature
hu: Éjszakai fény nappali színhőmérsékleten

[ctx: Status]
en: Night Light at night color temperature
hu: Éjszakai fény éjszakai színhőmérsékleten

[ctx: Status; placeholder is a time]
en: Night Light in morning transition (complete by %1)
hu: Éjszakai fény reggeli átmenetben (vége: %1)

[ctx: Status; placeholder is a time]
en: Night Light in evening transition (complete by %1)
hu: Éjszakai fény esti átmenetben (vége: %1)

[ctx: Status; placeholder is a time]
en: Night Light evening transition scheduled for %1
hu: Éjszakai fény esti átmenetének tervezett ideje: %1

[ctx: Status; placeholder is a time]
en: Night Light morning transition scheduled for %1
hu: Éjszakai fény reggeli átmenetének tervezett ideje: %1

en: Scroll to adjust screen brightness
hu: Görgetés a képernyő fényerejének beállításához

en: Middle-click to suspend Night Light
hu: Kattintson középső gombbal az éjszakai fény felfüggesztéséhez

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Night Light…
hu: Éjszakai fény beállítása…

en: &Configure Power Management…
hu: &Energiakezelési beállítások…

[ctx: Night light status]
en: Suspended
hu: Felfüggesztve

[ctx: Night light status]
en: Unavailable
hu: Nem érhető el

[ctx: Night light status]
en: Not enabled
hu: Nincs bekapcsolva

[ctx: Night light status]
en: Not running
hu: Nem fut

[ctx: Night light status]
en: On
hu: Be

[ctx: Night light phase]
en: Morning Transition
hu: Reggeli átmenet

[ctx: Night light phase]
en: Day
hu: Nappal

[ctx: Night light phase]
en: Evening Transition
hu: Esti átmenet

[ctx: Night light phase]
en: Night
hu: Éjszaka

[ctx: Placeholder is screen color temperature]
en: %1K
hu: %1 K

[ctx: @action:button Night Light]
en: Suspend
hu: Felfüggesztés

en: Configure…
hu: Beállítás…

en: Enable and Configure…
hu: Bekapcsolás és beállítás…

[ctx: Label for a time]
en: Transition to day complete by:
hu: Nappali átmenet vége:

[ctx: Label for a time]
en: Transition to night scheduled for:
hu: Esti átmenet ütemezése:

[ctx: Label for a time]
en: Transition to night complete by:
hu: Esti átmenet vége:

[ctx: Label for a time]
en: Transition to day scheduled for:
hu: Nappali átmenet ütemezése:

en: Keyboard Backlight
hu: Billentyűzet háttérvilágítás

en: Keyboard Color
hu: Billentyűzet színe

en: Night Light
hu: Éjszakai fény
