plasma-workspace - en to ja translation catalogue (42 entries)

[ctx: Backlight on or off]
en: Off
ja: オフ

[ctx: Brightness level]
en: Low
ja: 低

[ctx: Brightness level]
en: Medium
ja: 中

[ctx: Brightness level]
en: High
ja: 高

[ctx: Backlight on or off]
en: On
ja: オン

[ctx: Display brightness]
en: Brightness
ja: 明るさ

[ctx: Placeholder is display name]
en: Display Brightness - %1
ja: ディスプレイの明るさ - %1

en: Follow accent color
ja: アクセントカラーに従う

en: Brightness and Color
ja: 明るさと色

en: Screen brightness at %1%
ja: スクリーンの明るさ %1%

[ctx: Brightness of named display at percentage]
en: Brightness of %1 at %2%
ja: スクリーン %1 の明るさ %2%

en: Keyboard brightness at %1%
ja: キーボードの明るさ %1%

[ctx: Status]
en: Night Light suspended; middle-click to resume
ja: Night Light は停止されています - 中クリックして再開

[ctx: Status]
en: Night Light suspended
ja: Night Light は停止されています

[ctx: Status]
en: Night Light at day color temperature
ja: Night Light 昼の色温度

[ctx: Status]
en: Night Light at night color temperature
ja: Night Light 夜の色温度

[ctx: Status; placeholder is a time]
en: Night Light in morning transition (complete by %1)
ja: Night Light 朝の移り変わり (%1 に完了)

[ctx: Status; placeholder is a time]
en: Night Light in evening transition (complete by %1)
ja: Night Light 夕方の移り変わり (%1 に完了)

[ctx: Status; placeholder is a time]
en: Night Light evening transition scheduled for %1
ja: Night Light 夕方の移り変わり (%1 開始)

[ctx: Status; placeholder is a time]
en: Night Light morning transition scheduled for %1
ja: Night Light 朝の移り変わり (%1 開始)

en: Scroll to adjust screen brightness
ja: スクロールしてスクリーンの明るさを調整

en: Middle-click to suspend Night Light
ja: 中クリックして Night Light を停止

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Night Light…
ja: Night Light を設定…

en: &Configure Power Management…
ja: 電源管理を設定(&C)...

[ctx: Night light status]
en: Suspended
ja: 停止中

[ctx: Night light status]
en: Unavailable
ja: 利用できません

[ctx: Night light status]
en: Not enabled
ja: 有効化されていません

[ctx: Night light status]
en: Not running
ja: 停止中

[ctx: Night light status]
en: On
ja: オン

[ctx: Night light phase]
en: Morning Transition
ja: 朝の移り変わり

[ctx: Night light phase]
en: Day
ja: 昼

[ctx: Night light phase]
en: Evening Transition
ja: 夕方の移り変わり

[ctx: Night light phase]
en: Night
ja: 夜

[ctx: @action:button Night Light]
en: Suspend
ja: 停止

en: Configure…
ja: 設定…

en: Enable and Configure…
ja: 有効化して設定...

[ctx: Label for a time]
en: Transition to day complete by:
ja: 昼モードへの移行を完了:

[ctx: Label for a time]
en: Transition to night scheduled for:
ja: 夜モードへの移行を開始:

[ctx: Label for a time]
en: Transition to night complete by:
ja: 夜モードへの移行を完了:

[ctx: Label for a time]
en: Transition to day scheduled for:
ja: 昼モードへの移行を開始:

en: Keyboard Backlight
ja: キーボードバックライト

en: Keyboard Color
ja: キーボードの色
