powerdevil - en to ka translation catalogue (81 entries)

[ctx: Name for powerdevil shortcuts category]
en: Power Management
ka: ენერგიის მართვა

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Increase Screen Brightness
ka: ეკრანის სიკაშკაშის გაზრდა

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Decrease Screen Brightness
ka: ეკრანის სიკაშკაშის შემცირება

[ctx: Brightness level, label for the slider]
en: Level
ka: დონე

en:  min
ka:  წთ

en: After
ka: შემდეგ

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Turn Off Screen
ka: ეკრანის გამორთვა

en: Switch off after
ka: გამორთვის დაყოვნება

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Suspend
ka: ძილი

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Hibernate
ka: პროგრამული ძილი

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Power Off
ka: გამორთვა

[ctx: @action:inmenu Global shortcut, used for long presses of the power button]
en: Power Down
ka: გამორთვა

[ctx: Execute action on lid close even when external monitor is connected]
en: Even when an external monitor is connected
ka: მაშინაც კი, როცა გარე ეკრანია მიერთებული

en: Do nothing
ka: არაფრის გაკეთება

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
ka: ძილი

en: Hibernate
ka: პროგრამული ძილი

en: Hybrid sleep
ka: ჰიბრიდული ძილი

en: Shut down
ka: გამორთვა

en: Lock screen
ka: ეკრანის დაბლოკვა

en: Prompt log out dialog
ka: გამოსვლის ფანჯრის ჩვენება

en: Turn off screen
ka: ეკრანის გამორთვა

en: When laptop lid closed
ka: როცა ლეპტოპი დახურულია

en: When power button pressed
ka: როცა ჩართვის ღილაკს დააწვებით

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Increase Keyboard Brightness
ka: კლავიატურის სიკაშკაშის გაზრდა

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Decrease Keyboard Brightness
ka: კლავიატურის სიკაშკაშის შემცირება

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Toggle Keyboard Backlight
ka: Toggle Keyboard გადართვა

[ctx: @label:slider Brightness level]
en: Level
ka: დონე

en: Leave unchanged
ka: შეუცვლელად დატოვება

en: Power Save
ka: ენერგიის შენახვა

en: Balanced
ka: საშუალო

en: Performance
ka: წარმადობა

[ctx: Switch to power management profile]
en: Switch to:
ka: გადართვა:

en: Script
ka: სკრიპტი

en: On Profile Load
ka: პროფილის ჩატვირთვისას

en: On Profile Unload
ka: პროფილის გამოტვირთვისას

en: Run script
ka: სკრიპტის გაშვება

en: after
ka: დროის შემდეგ

en: Automatically
ka: ავტომატურად

en: While asleep, hibernate after a period of inactivity
ka: ძილისას, დისკზე დაძინება გარკვეული დროის არააქტიურობის შემდეგ

en: Turn off
ka: გამორთვა

en: Turn on
ka: ჩართვა

en: Mobile broadband
ka: მობილური ინტერნეტი

en: Bluetooth
ka: ლურჯკბილა

en: Unsupported suspend method
ka: დაძინების მხარდაუჭერელი მეთოდი

en: KDE Power Management System
ka: KDE-ის კვების მართვის სისტემა

[ctx: @title]
en: PowerDevil, an advanced, modular and lightweight power management daemon
ka: PowerDevil, მოდულური და მსუბუქი დემონი კვების სამართავად

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2015-2019 Kai Uwe Broulik
ka: (c) 2015-2019 Kai Uwe Broulik, ყველა უფლება დაცულია

[ctx: @info:credit]
en: Kai Uwe Broulik
ka: კაი უვე ბროულიკი

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
ka: წამყვანი პროგრამისტი

[ctx: @info:credit]
en: Previous maintainer
ka: წინა ხელმძღვანელი

en: Replace an existing instance
ka: გაშვებული ასლის ჩანაცვლება

en: Activity Manager
ka: აქტივობების მმართველის ჩვენება

en: This activity's policies prevent the system from going to sleep
ka: აქტივობის წესები ხელს უშლის სისტემას, დაიძინოს

en: This activity's policies prevent screen power management
ka: აქტივობის წესები ხელს უშლის ეკრანის კვების მართვას

en: Extra Battery Added
ka: დამატებულია დამატებითი ელემენტი

en: The computer will no longer go to sleep.
ka: კომპიუტერი აღარ დაიძინებს.

[ctx: The battery in an external device]
en: Device Battery Low (%1% Remaining)
ka: მოწყობილობის ელემენტი დასატებია (დარჩენილია %1%)

[ctx: Placeholder is device name]
en: The battery in "%1" is running low, and the device may turn off at any time. Please recharge or replace the battery.
ka: ელემენტი "%1"-ში დასატენია და მოწყობილობა ნებისმიერ დროს შეიძლება გამოირთოს. გთხოვთ დამუხტოთ ან გამოცვალოთ ელემენტი.

en: Mouse Battery Low (%1% Remaining)
ka: თაგუნას ელემენტი დასატენია (დარჩენილია %1%)

en: Keyboard Battery Low (%1% Remaining)
ka: კლავიატურის ელემენტი დასატენია (დარჩენილია %1%)

en: Bluetooth Device Battery Low (%1% Remaining)
ka: BT მოწყობილობის ელემენტი დასატენია (დარჩენილია %1%)

[ctx: Placeholder is device name]
en: The battery in Bluetooth device "%1" is running low, and the device may turn off at any time. Please recharge or replace the battery.
ka: ელემენტი BT მოწყობილობაში ("%1") დასატენია და მოწყობილობა ნებისმიერ დროს შეიძლება გამოირთოს. საჭიროა ელემენტის გამოცვლა ან დატენვა.

en: Battery running low - to continue using your computer, make sure that the power adapter is plugged in and that it provides enough power.
ka: ელემენტი დასატენია - კომპიუტერის გამოყენების გასაგრძელებლად დარწმუნდით, რომ კვება შეერთებულია და მას საკმარისი სიმძლავრე მიეწოდება.

en: Battery running low - to continue using your computer, plug it in or shut it down and change the battery.
ka: ელემენტი დასატენია - კომპიუტერის გამოყენების გასაგრძელებლად შეაერთეთ ის ან გამორთეთ და დამუხტეთ ელემენტი.

[ctx: Cancel timeout that will automatically put system to sleep because of low battery]
en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Battery level critical. Your computer will shut down in 60 seconds.
ka: ელემენტის მუხტი კრიტიკულ დონეზე დავიდა. თქვენი კომპიუტერი 60 წამში გამოირთვება.

[ctx: @action:button Shut down without waiting for the battery critical timer]
en: Shut Down Now
ka: ახლავე გამორთვა

en: Battery level critical. Your computer will enter hibernation mode in 60 seconds.
ka: ელემენტის მუხტი კრიტიკულ დონეზე დავიდა. თქვენი კომპიუტერი დისკზე პროგრამულ ძილში 60 წამში გადავა.

[ctx: @action:button Enter hibernation mode without waiting for the battery critical timer]
en: Hibernate Now
ka: პროგრამული ძილი ახლავე

en: Battery level critical. Your computer will go to sleep in 60 seconds.
ka: ელემენტის მუხტი კრიტიკულ დონეზე დავიდა. თქვენი კომპიუტერი 60 წამში დაიძინებს.

[ctx: @action:button Suspend to ram without waiting for the battery critical timer]
en: Sleep Now
ka: ძილი ახლავე

en: Battery level critical. Please save your work.
ka: ელემენტის მუხტი კრიტიკულ დონეზე დავიდა. შეინახეთ თქვენი ნაშრომი.

en: Battery Low (%1% Remaining)
ka: ელემენტის დასატენია (დარჩენილია %1%)

en: Battery Critical (%1% Remaining)
ka: ელემენტის მუხტის დონე კრიტიკულია (დარჩენილია %1%)

en: AC Adapter Plugged In
ka: დამტენი შეერთბულია

en: Running on AC power
ka: იყენებს დენის წყაროს

en: The power adapter has been plugged in.
ka: დამტენის კაბელი შეერთებულია.

en: Running on Battery Power
ka: იყენებს ელემენტის კვებას

en: The power adapter has been unplugged.
ka: დამტენის კაბელი გამოერთებულია.

en: Charging Complete
ka: დატენვა დასრულდა

en: Battery now fully charged.
ka: ელემენტი სრულად დაიტენა.
