plasma-settings - en to ka translation catalogue (47 entries)

en: 30 sec
ka: 30 წმ

en: 1 min
ka: 1 წთ

en: 2 min
ka: 2 წთ

en: 5 min
ka: 5 წთ

en: 10 min
ka: 10 წთ

en: 15 min
ka: 15 წთ

en: 30 min
ka: 30 წთ

en: Never
ka: არასდროს

en: Battery Information
ka: ელემენტის ინფორმაცია

en: Usage Graph
ka: გამოყენების გრაფიკი

en: Information
ka: ინფორმაცია

en: Is Rechargeable
ka: დატენვადია

en: Yes
ka: კი

en: No
ka: არა

en: Charge State
ka: მდგომარეობის შეცვლა

en: Not charging
ka: არ იტენება

en: Charging
ka: იტენება

en: Discharging
ka: იცლება

en: Fully charged
ka: სრულად დატენილი

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Current Charge
ka: მიმდინარე მუხტი

en: Health
ka: ჯანმრთელობა

en: Vendor
ka: მომწოდებელი

en: Model
ka: მოდელი

en: Serial Number
ka: სერიული ნომერი

en: Technology
ka: ტექნოლოგია

en: Lithium ion
ka: ლითიუმ-იონი

en: Lithium polymer
ka: ლითიუმ-პოლიმერი

en: Lithium iron phosphate
ka: ლითიუმ-რკინის ფოსფატი

en: Lead acid
ka: ტყვია-მჟავა

en: Nickel cadmium
ka: ნიკელ-კადმიუმი

en: Nickel metal hydride
ka: ნიკელი-ლითონის-ჰიდრიდი

en: Unknown technology
ka: უცნობი ტექნოლოგია

en: Devices
ka: მოწყობილობები

en: Internal battery
ka: შიდა ელემენტი

en: UPS battery
ka: UPS-ის ელემენტი

en: Monitor battery
ka: ეკრანის ელემენტი

en: Mouse battery
ka: თაგუნას ელემენტი

en: Keyboard battery
ka: კლავიატურის ელემენტი

en: PDA battery
ka: PDA-ის ელემენტი

en: Phone battery
ka: ტელეფონის ელემენტი

en: Unknown battery
ka: უცნობი ელემენტი

[ctx: %1 is battery type, %2 is charge percent]
en: %1 %2 (Charging)
ka: %1 %2 (დატენვა)

en: Screen
ka: ეკრანი

[ctx: Part of a sentence like 'Dim screen after 5 minutes']
en: Dim screen after
ka: ეკრანის ჩაქრობის დრო

[ctx: Part of a sentence like 'Turn off screen after 5 minutes']
en: Turn off screen after
ka: ეკრანის გამორთვის დრო

[ctx: Part of a sentence like 'Suspend device after 5 minutes']
en: Suspend device after
ka: მოწყობილობის ძილის დრო
