plasma_applet_battery - en to kk translation catalogue (6 entries)

en: Charging
kk: Толтырылып жатыр

en: Discharging
kk: Толуын жоғалтып жатыр

en: Fully Charged
kk: Әбден толды

en: Not Charging
kk: Толтырылмай жатыр

[ctx: Battery is currently not present in the bay]
en: Not present
kk: Жоқ

en: Time To Full:
kk: Толуға қалған уақыт:
