powerdevil - en to mr translation catalogue (31 entries)

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Increase Screen Brightness
mr: स्क्रीन प्रखरता वाढवा

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Decrease Screen Brightness
mr: स्क्रीन प्रखरता कमी करा

[ctx: Brightness level, label for the slider]
en: Level
mr: पातळी

en:  min
mr:  मिनिटे

en: After
mr: नंतर

en: Switch off after
mr: यानंतर बंद करा

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Hibernate
mr: हायबरनेट

en: Do nothing
mr: काहीच करू नका

en: Hibernate
mr: हायबरनेट

en: Lock screen
mr: स्क्रीन कुलूपबंद करा

en: Prompt log out dialog
mr: बाहेर पडण्याचा संवाद दर्शवा

en: Turn off screen
mr: स्क्रीन बंद करा

en: When laptop lid closed
mr: लैपटॉपचे झाकण बंद केल्यावर

en: When power button pressed
mr: पॉवर बटन दाबल्यावर

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Increase Keyboard Brightness
mr: कळफलक प्रखरता वाढवा

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Decrease Keyboard Brightness
mr: कळफलक प्रखरता कमी करा

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Toggle Keyboard Backlight
mr: कळफलक मागील प्रकाश चालू/बंद करा

[ctx: @label:slider Brightness level]
en: Level
mr: स्तर

en: Script
mr: स्क्रिप्ट

en: On Profile Load
mr: रूपरेषा लोड केल्यावर

en: On Profile Unload
mr: रूपरेषा अनलोड केल्यावर

en: Run script
mr: स्क्रिप्ट चालवा

en: Unsupported suspend method
mr: असमर्थीत अकार्यक्षम पद्धत

en: KDE Power Management System
mr: केडीई वीज व्यवस्थापन प्रणाली

en: Activity Manager
mr: कार्यपध्दती व्यवस्थापक

en: This activity's policies prevent screen power management
mr: या कार्यपध्दतीचे धोरण स्क्रीन वीज व्यवस्थापन प्रतिबंध करत आहे

en: Battery Low (%1% Remaining)
mr: बॅटरी कमी (%1% शिल्लक)

en: Battery Critical (%1% Remaining)
mr: बॅटरी संकटात (%1% शिल्लक)

en: AC Adapter Plugged In
mr: AC एडॅप्टर जोडलेला आहे

en: Running on AC power
mr: AC वीजेवर चालू आहे

en: Running on Battery Power
mr: बॅटरी वीजेवर चालू आहे
