powerdevil - en to nb translation catalogue (14 entries)

en: Do nothing
nb: Ikke gjør noe

en: Hibernate
nb: Gå i dvalemodus

en: Shut down
nb: Slå av

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, batteryLevelsLabel)
en: <b>Battery Levels                     </b>
nb: <b>Batterinivåer</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lowLabel)
en: &Low level:
nb: &Lavt nivå:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, lowSpin)
en: Low battery level
nb: Lavt batterinivå

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, lowSpin)
en: Battery will be considered low when it reaches this level
nb: Batteriet regnes for å være på lavt nivå når det når dette nivået

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, criticalLabel)
en: &Critical level:
nb: &Kritisk batterinivå:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, criticalSpin)
en: Critical battery level
nb: Kritisk batterinivå

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, criticalSpin)
en: Battery will be considered critical when it reaches this level
nb: Batteriet regnes for å være på kritisk lavt nivå når det når dette nivået

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, BatteryCriticalLabel)
en: A&t critical level:
nb: &På kritisk lavt nivå:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lowPeripheralLabel)
en: Low level for peripheral devices:
nb: Lavt nivå for tilleggsmaskinvare:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pausePlayersLabel)
en: Pause media players when suspending:
nb: Sett mediespillere på pause ved hvile-/dvalemodus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pausePlayersCheckBox)
en: Enabled
nb: På
