powerdevil - en to nds translation catalogue (30 entries)

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Increase Screen Brightness
nds: Schirm heller maken

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Decrease Screen Brightness
nds: Schirm düüsterer maken

[ctx: Brightness level, label for the slider]
en: Level
nds: Stoop

en:  min
nds:  Min.

en: After
nds: Na

en: Switch off after
nds: Utmaken na

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Hibernate
nds: Infreren

en: Do nothing
nds: Nix doon

en: Hibernate
nds: Infreren

en: Lock screen
nds: Schirm afsluten

en: Prompt log out dialog
nds: Afmelldialoog wiesen

en: Turn off screen
nds: Schirm utmaken

en: When laptop lid closed
nds: Wenn Klappreeknerdeckel tomaakt warrt

en: When power button pressed
nds: Bi't Drücken vun den Anmaakknoop

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Increase Keyboard Brightness
nds: Tastatuur heller maken

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Decrease Keyboard Brightness
nds: Tastatuur düüsterer maken

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Toggle Keyboard Backlight
nds: Tastatuur-Achterlicht an-/utmaken

[ctx: @label:slider Brightness level]
en: Level
nds: Stoop

en: Script
nds: Skript

en: On Profile Load
nds: Bi't Laden vun en Profil

en: On Profile Unload
nds: Bi't Afladen vun en Profil

en: Run script
nds: Skript utföhren

en: Unsupported suspend method
nds: Nich ünnerstütt Utsett-Metood

en: Activity Manager
nds: Aktivitetenpleger

en: This activity's policies prevent screen power management
nds: De Regeln för disse Aktiviteet verhöödt de Schirmstroompleeg.

en: Battery Low (%1% Remaining)
nds: Batterie is "Siet" (%1% över)

en: Battery Critical (%1% Remaining)
nds: Batterie is "Kritisch" (%1% över)

en: AC Adapter Plugged In
nds: Stroomkavel is dat Nett tokoppelt

en: Running on AC power
nds: Löppt över Wesselstroom

en: Running on Battery Power
nds: Löppt op Batterie
