plasma-workspace - en to nl translation catalogue (42 entries)

[ctx: Backlight on or off]
en: Off
nl: Uit

[ctx: Brightness level]
en: Low
nl: Laag

[ctx: Brightness level]
en: Medium
nl: Middel

[ctx: Brightness level]
en: High
nl: Hoog

[ctx: Backlight on or off]
en: On
nl: Aan

[ctx: Display brightness]
en: Brightness
nl: Helderheid

[ctx: Placeholder is display name]
en: Display Brightness - %1
nl: Helderheid van beeldscherm - %1

en: Follow accent color
nl: Accentuatiekleur volgen

en: Brightness and Color
nl: Helderheid en kleur

en: Screen brightness at %1%
nl: Schermhelderheid op %1%

[ctx: Brightness of named display at percentage]
en: Brightness of %1 at %2%
nl: Helderheid van %1 op %2%

en: Keyboard brightness at %1%
nl: Helderheid van toetsenbord op %1%

[ctx: Status]
en: Night Light suspended; middle-click to resume
nl: Nachtlicht onderbroken; midden-klik om te hervatten

[ctx: Status]
en: Night Light suspended
nl: Nachtlicht onderbroken

[ctx: Status]
en: Night Light at day color temperature
nl: Nachtkleur op dagkleurtemperatuur

[ctx: Status]
en: Night Light at night color temperature
nl: Nachtkleur op nachtkleurtemperatuur

[ctx: Status; placeholder is a time]
en: Night Light in morning transition (complete by %1)
nl: Nachtkleur in ochtendovergang (voltooid om %1)

[ctx: Status; placeholder is a time]
en: Night Light in evening transition (complete by %1)
nl: Nachtkleur in avondovergang (voltooid om %1)

[ctx: Status; placeholder is a time]
en: Night Light evening transition scheduled for %1
nl: Nachtkleur in avondovergang gepland op %1

[ctx: Status; placeholder is a time]
en: Night Light morning transition scheduled for %1
nl: Nachtkleur in ochtendovergang gepland op %1

en: Scroll to adjust screen brightness
nl: Schuiven om schermhelderheid aan te passen

en: Middle-click to suspend Night Light
nl: Middenklik om nachtlicht te onderbreken

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Night Light…
nl: Nachtlicht configureren…

[ctx: Night light status]
en: Suspended
nl: Onderbroken

[ctx: Night light status]
en: Unavailable
nl: Niet beschikbaar

[ctx: Night light status]
en: Not enabled
nl: Niet ingeschakeld

[ctx: Night light status]
en: Not running
nl: Niet actief

[ctx: Night light status]
en: On
nl: Aan

[ctx: Night light phase]
en: Morning Transition
nl: Overgang in ochtend

[ctx: Night light phase]
en: Day
nl: Dag

[ctx: Night light phase]
en: Evening Transition
nl: Overgang 's avonds

[ctx: Night light phase]
en: Night
nl: Nacht

[ctx: @action:button Night Light]
en: Suspend
nl: Onderbreken

en: Configure…
nl: Configureren…

en: Enable and Configure…
nl: Inschakelen en configureren…

[ctx: Label for a time]
en: Transition to day complete by:
nl: Overgang naar dag voltooid om:

[ctx: Label for a time]
en: Transition to night scheduled for:
nl: Overgang naar nacht gepland op:

[ctx: Label for a time]
en: Transition to night complete by:
nl: Overgang naar nacht voltooid om:

[ctx: Label for a time]
en: Transition to day scheduled for:
nl: Overgang naar dag gepland op:

en: Keyboard Backlight
nl: Toetsenbordverlichting

en: Keyboard Color
nl: Toetsenbordkleur

en: Night Light
nl: Nachtlicht
