plasma-settings - en to pa translation catalogue (47 entries)

en: 30 sec
pa: 30 ਸਕਿੰਟ

en: 1 min
pa: 1 ਮਿੰਟ

en: 2 min
pa: 2 ਮਿੰਟ

en: 5 min
pa: 5 ਮਿੰਟ

en: 10 min
pa: 10 ਮਿੰਟ

en: 15 min
pa: 15 ਮਿੰਟ

en: 30 min
pa: 30 ਮਿੰਟ

en: Never
pa: ਕਦੇ ਨਹੀਂ

en: Battery Information
pa: ਬੈਟਰੀ ਦੀ ਜਾਣਕਾਰੀ

en: Usage Graph
pa: ਵਰਤੋ ਦਾ ਗਰਾਫ

en: Information
pa: ਜਾਣਕਾਰੀ

en: Is Rechargeable
pa: ਚਾਰਜ ਹੋਣਯੋਗ ਹੈ

en: Yes
pa: ਹਾਂ

en: No
pa: ਨਹੀਂ

en: Charge State
pa: ਚਾਰਜ ਹਾਲਤ

en: Not charging
pa: ਚਾਰਜ ਨਹੀਂ ਹੋ ਰਹੀ

en: Charging
pa: ਚਾਰਜ ਹੋ ਰਹੀ ਹੈ

en: Discharging
pa: ਡਿਸ-ਚਾਰਜ ਹੋ ਰਹੀ ਹੈ

en: Fully charged
pa: ਪੂਰੀ ਚਾਰਜ

en: Unknown
pa: ਅਣਪਛਾਤਾ

en: Current Charge
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਚਾਰਜ

en: Health
pa: ਸੇਹਤ

en: Vendor
pa: ਵੇਂਡਰ

en: Model
pa: ਮਾਡਲ

en: Serial Number
pa: ਸੀਰੀਅਲ ਨੰਬਰ

en: Technology
pa: ਤਕਨੀਕ

en: Lithium ion
pa: ਲੀਥੀਅਮ ਆਈਨ

en: Lithium polymer
pa: ਲੀਥੀਅਮ ਪੋਲੀਮਰ

en: Lithium iron phosphate
pa: ਲੀਥੀਅਮ ਆਈਰਨ ਫਾਸਫੇਟ

en: Lead acid
pa: ਲੈੱਡ ਐਸਿਡ

en: Nickel cadmium
pa: ਨਿੱਕਲ ਕੈਡੀਅਮ

en: Nickel metal hydride
pa: ਨਿਕਲ ਮੈਟਲ ਹਾਇਡਰਾਇਡ

en: Unknown technology
pa: ਅਣਪਛਾਤੀ ਤਕਨੀਕ

en: Devices
pa: ਡਿਵਾਈਸ

en: Internal battery
pa: ਅੰਦਰੂਨੀ ਬੈਟਰੀ

en: UPS battery
pa: UPS ਬੈਟਰੀ

en: Monitor battery
pa: ਮਾਨੀਟਰ ਦੀ ਬੈਟਰੀ

en: Mouse battery
pa: ਮਾਊਂਸ ਬੈਟਰੀ

en: Keyboard battery
pa: ਕੀਬੋਰਡ ਬੈਟਰੀ

en: PDA battery
pa: PDA ਬੈਟਰੀ

en: Phone battery
pa: ਫ਼ੋਨ ਦੀ ਬੈਟਰੀ

en: Unknown battery
pa: ਅਣਪਛਾਤੀ ਬੈਟਰੀ

[ctx: %1 is battery type, %2 is charge percent]
en: %1 %2 (Charging)
pa: %1 %2 (ਚਾਰਜ ਹੋ ਰਿਹਾ ਹੈ)

en: Screen
pa: ਸਕਰੀਨ

[ctx: Part of a sentence like 'Dim screen after 5 minutes']
en: Dim screen after
pa: ਇਸ ਦੇ ਬਾਅਦ ਸਕਰੀਨ ਡਿਮ ਕਰੋ

[ctx: Part of a sentence like 'Turn off screen after 5 minutes']
en: Turn off screen after
pa: ਇਸ ਦੇ ਬਾਅਦ ਸਕਰੀਨ ਬੰਦ ਕਰੋ

[ctx: Part of a sentence like 'Suspend device after 5 minutes']
en: Suspend device after
pa: ਇਸ ਦੇ ਬਾਅਦ ਡਿਵਾਈਸ ਸਸਪੈਂਡ ਕਰੋ
