plasma-settings - en to pl translation catalogue (40 entries)

en: 30 sec
pl: 30 s

en: Never
pl: Nigdy

en: Battery Information
pl: Szczegóły o baterii

en: Usage Graph
pl: Przebieg użycia

en: Information
pl: Informacje

en: Is Rechargeable
pl: Do wielokrotnego ładowania

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Charge State
pl: Stan ładowania

en: Not charging
pl: Nie jest ładowana

en: Charging
pl: Ładowanie

en: Discharging
pl: Rozładowuje się

en: Fully charged
pl: W pełni naładowana

en: Unknown
pl: Nieznana

en: Current Charge
pl: Bieżący ładunek

en: Health
pl: Zdrowie

en: Vendor
pl: Wytwórca

en: Serial Number
pl: Numer seryjny

en: Technology
pl: Rodzaj

en: Lithium ion
pl: Litowo-jonowa

en: Lithium polymer
pl: Litowo-polimerowa

en: Lithium iron phosphate
pl: Litowo-żelazo-fosforowa

en: Lead acid
pl: Kwasowo-ołowiowa

en: Nickel cadmium
pl: Niklowo-kadmowa

en: Nickel metal hydride
pl: Niklowo-wodorkowa

en: Unknown technology
pl: Nieznany rodzaj

en: Devices
pl: Urządzenia

en: Internal battery
pl: Wewnętrzna bateria

en: UPS battery
pl: Bateria UPS

en: Monitor battery
pl: Bateria monitora

en: Mouse battery
pl: Bateria myszy

en: Keyboard battery
pl: Bateria klawiatury

en: PDA battery
pl: Bateria PDA

en: Phone battery
pl: Bateria telefonu

en: Unknown battery
pl: Nieznana bateria

[ctx: %1 is battery type, %2 is charge percent]
en: %1 %2 (Charging)
pl: %1 %2 (Ładowanie)

en: Screen
pl: Ekran

[ctx: Part of a sentence like 'Dim screen after 5 minutes']
en: Dim screen after
pl: Przyciemnij ekran po

[ctx: Part of a sentence like 'Turn off screen after 5 minutes']
en: Turn off screen after
pl: Wyłącz ekran po

[ctx: Part of a sentence like 'Suspend device after 5 minutes']
en: Suspend device after
pl: Uśpij urządzenie po
