powerdevil - en to pl translation catalogue (43 entries)

[ctx: Backlight on or off]
en: Off
pl: Wył.

[ctx: Brightness level]
en: Low
pl: Niska

[ctx: Brightness level]
en: Medium
pl: Średnia

[ctx: Brightness level]
en: High
pl: Wysoka

[ctx: Backlight on or off]
en: On
pl: Wł.

[ctx: Display brightness]
en: Brightness
pl: Jasność

[ctx: Placeholder is display name]
en: Display Brightness - %1
pl: Jasność ekranu - %1

en: Follow accent color
pl: Podążaj za barwą akcentu

en: Brightness and Color
pl: Jasność i barwa

en: Screen brightness at %1%
pl: Jasność ekranu na %1%

[ctx: Brightness of named display at percentage]
en: Brightness of %1 at %2%
pl: %1 ma jasność na %2%

en: Keyboard brightness at %1%
pl: Jasność klawiatury na %1%

[ctx: Status]
en: Night Light suspended; middle-click to resume
pl: Wycofano nocne barwy; kliknij środkowym, aby je przywrócić

[ctx: Status]
en: Night Light suspended
pl: Wycofano nocne barwy

[ctx: Status]
en: Night Light at day color temperature
pl: Temperatura nocnych barw w dzień

[ctx: Status]
en: Night Light at night color temperature
pl: Temperatura nocnych barw w nocy

[ctx: Status; placeholder is a time]
en: Night Light in morning transition (complete by %1)
pl: Nocne barwy w trakcie porannego przejścia (jego koniec o %1)

[ctx: Status; placeholder is a time]
en: Night Light in evening transition (complete by %1)
pl: Nocne barwy w trakcie wieczornego przejścia (jego koniec o %1)

[ctx: Status; placeholder is a time]
en: Night Light evening transition scheduled for %1
pl: Wieczorne przejście nocnych barw zaplanowano na %1

[ctx: Status; placeholder is a time]
en: Night Light morning transition scheduled for %1
pl: Poranne przejście nocnych barw zaplanowano na %1

en: Scroll to adjust screen brightness
pl: Przewiń, aby dostosować jasność ekranu

en: Middle-click to suspend Night Light
pl: Kliknij środkowym, aby wycofać nocne barwy

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Night Light…
pl: Ustawienia barw nocnych…

en: &Configure Power Management…
pl: Ustawienia osz&czędzania energii…

[ctx: Night light status]
en: Suspended
pl: Wstrzymane

[ctx: Night light status]
en: Unavailable
pl: Niedostępne

[ctx: Night light status]
en: Not enabled
pl: Niewłączone

[ctx: Night light status]
en: Not running
pl: Nieuruchomione

[ctx: Night light status]
en: On
pl: Wł.

[ctx: Night light phase]
en: Morning Transition
pl: Przejście poranne

[ctx: Night light phase]
en: Day
pl: Dzień

[ctx: Night light phase]
en: Evening Transition
pl: Przejście wieczorne

[ctx: Night light phase]
en: Night
pl: Noc

[ctx: @action:button Night Light]
en: Suspend
pl: Wstrzymaj

en: Configure…
pl: Ustawienia…

en: Enable and Configure…
pl: Włącz i ustaw…

[ctx: Label for a time]
en: Transition to day complete by:
pl: Przejście na nocne dzienne zakończy się o:

[ctx: Label for a time]
en: Transition to night scheduled for:
pl: Przejście na nocne barwy zaplanowano na:

[ctx: Label for a time]
en: Transition to night complete by:
pl: Przejście na nocne barwy zakończy się o:

[ctx: Label for a time]
en: Transition to day scheduled for:
pl: Przejście na dzienne barwy zaplanowano na:

en: Keyboard Backlight
pl: Podświetlenie klawiatury

en: Keyboard Color
pl: Barwa klawiatury

en: Night Light
pl: Nocne barwy
