plasma-settings - en to ro translation catalogue (41 entries)

en: 30 sec
ro: 30 de sec

en: 30 min
ro: 30 de min

en: Never
ro: Niciodată

en: Battery Information
ro: Informații acumulator

en: Usage Graph
ro: Grafic de utilizare

en: Information
ro: Informații

en: Is Rechargeable
ro: E reîncărcabil

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Charge State
ro: Starea încărcării

en: Not charging
ro: Nu se încarcă

en: Charging
ro: Se încarcă

en: Discharging
ro: Se descarcă

en: Fully charged
ro: Încărcat deplin

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Current Charge
ro: Încărcare actuală

en: Health
ro: Sănătate

en: Vendor
ro: Vânzător

en: Serial Number
ro: Număr de serie

en: Technology
ro: Tehnologie

en: Lithium ion
ro: Ioni de litiu

en: Lithium polymer
ro: Polimeri de litiu

en: Lithium iron phosphate
ro: Fosfat de fier cu litiu

en: Lead acid
ro: Plumb cu acid

en: Nickel cadmium
ro: Nichel și cadmiu

en: Nickel metal hydride
ro: Nichel-hidrură metalică

en: Unknown technology
ro: Tehnologie necunoscută

en: Devices
ro: Dispozitive

en: Internal battery
ro: Acumulator intern

en: UPS battery
ro: Acumulator UPS

en: Monitor battery
ro: Acumulator monitor

en: Mouse battery
ro: Acumulator maus

en: Keyboard battery
ro: Acumulator tastatură

en: PDA battery
ro: Acumulator PDA

en: Phone battery
ro: Acumulator telefon

en: Unknown battery
ro: Acumulator necunoscut

[ctx: %1 is battery type, %2 is charge percent]
en: %1 %2 (Charging)
ro: %1 %2 (Se încarcă)

en: Screen
ro: Ecran

[ctx: Part of a sentence like 'Dim screen after 5 minutes']
en: Dim screen after
ro: Estompează ecranul după

[ctx: Part of a sentence like 'Turn off screen after 5 minutes']
en: Turn off screen after
ro: Deconectează ecranul după

[ctx: Part of a sentence like 'Suspend device after 5 minutes']
en: Suspend device after
ro: Suspendă dispozitivul după
