powerdevil - en to sa translation catalogue (73 entries)

en: Charging
sa: चार्जिंग

en: Discharging
sa: निर्वहनम्

en: Fully Charged
sa: पूर्णतया चार्जितः

en: Not Charging
sa: न चार्जिंग्

[ctx: Battery is currently not present in the bay]
en: Not present
sa: न वर्तमानः

en: This battery's health is at only %1% and it should be replaced. Contact the manufacturer.
sa: अस्य बैटरी-स्वास्थ्यं केवलं %1% अस्ति, तस्मात् प्रतिस्थापनीयम् । निर्माता सम्पर्क करें।

en: Time To Full:
sa: समयः पूर्णः भवति:

en: Remaining Time:
sa: अवशिष्टः समयः :

[ctx: @info]
en: Estimating…
sa: अनुमानं कृत्वा...

en: Battery Health:
sa: बैटरी स्वास्थ्यः :

en: Battery is configured to charge up to approximately %1%.
sa: बैटरी प्रायः %1% पर्यन्तं चार्जं कर्तुं विन्यस्ता अस्ति ।

[ctx: @title:group]
en: Sleep and Screen Locking after Inactivity
sa: निष्क्रियतायाः अनन्तरं निद्रा तथा स्क्रीन लॉकिंग

en: Power Management
sa: शक्ति प्रबन्धन

[ctx: Sleep and Screen Locking after Inactivity]
en: Blocked
sa: अवरुद्धम्

[ctx: Sleep and Screen Locking after Inactivity]
en: Automatic
sa: स्वतः

[ctx: Minimize the length of this string as much as possible]
en: Your laptop is configured not to sleep when closing the lid while an external monitor is connected.
sa: बाह्यनिरीक्षकस्य सम्बद्धतायाः समये ढक्कनं पिधाय न निद्रां कर्तुं भवतः लैपटॉपः विन्यस्तः अस्ति ।

en: %1 application is currently blocking sleep and screen locking: | %1 applications are currently blocking sleep and screen locking:
sa[0]: %1 अनुप्रयोगः सम्प्रति निद्रां स्क्रीन-लॉकिंग् च अवरुद्धं करोति:
sa[1]: %1 अनुप्रयोगाः सम्प्रति निद्रां स्क्रीन-लॉकिंग् च अवरुद्धयन्ति:

en: %1 is currently blocking sleep and screen locking (%2)
sa: %1 सम्प्रति निद्रां स्क्रीन-लॉकिंग् च अवरुद्धं करोति (%2) ।

en: %1 is currently blocking sleep and screen locking (unknown reason)
sa: %1 सम्प्रति निद्रां स्क्रीन-लॉकिंग् च अवरुद्धं करोति (अज्ञातकारणम्)

en: An application is currently blocking sleep and screen locking (%1)
sa: एकः अनुप्रयोगः सम्प्रति निद्रां स्क्रीन-लॉकिंग् च अवरुद्धं करोति (%1) ।

en: An application is currently blocking sleep and screen locking (unknown reason)
sa: एकः अनुप्रयोगः सम्प्रति निद्रां स्क्रीन-लॉकिंग् च अवरुद्धं करोति (अज्ञातकारणम्)

[ctx: Application name: reason for preventing sleep and screen locking]
en: %1: unknown reason
sa: %1: अज्ञातकारणम्

[ctx: Application name: reason for preventing sleep and screen locking]
en: Unknown application: %1
sa: अज्ञात अनुप्रयोगः %1

[ctx: Application name: reason for preventing sleep and screen locking]
en: Unknown application: unknown reason
sa: अज्ञात अनुप्रयोग : अज्ञात कारण

[ctx: @action:button Prevent an app from blocking automatic sleep and screen locking after inactivity]
en: Unblock
sa: अनब्लॉक

[ctx: @action:button Prevent an app from blocking automatic sleep and screen locking after inactivity]
en: Only this time
sa: केवलम् अस्मिन् समये

[ctx: @action:button Prevent an app from blocking automatic sleep and screen locking after inactivity]
en: Every time for this app and reason
sa: प्रत्येकं समये अस्य एप् कृते कारणं च

[ctx: @action:button Undo blocking sleep and screen locking after inactivity]
en: Unblock
sa: अनब्लॉक

en: Failed to unblock automatic sleep and screen locking
sa: स्वचालितनिद्रां स्क्रीनलॉकिंग् च अनब्लॉक् कर्तुं असफलम्

en: Failed to block automatic sleep and screen locking
sa: स्वचालितनिद्रां स्क्रीन-लॉकिंग् च अवरुद्धुं असफलम्

en: %1 application has been prevented from blocking sleep and screen locking: | %1 applications have been prevented from blocking sleep and screen locking:
sa[0]: %1 अनुप्रयोगः निद्रां अवरुद्धुं स्क्रीन-लॉकिंग् च निवारितः अस्ति:
sa[1]: %1 अनुप्रयोगाः निद्रां अवरुद्ध्य स्क्रीन-तालान् अवरुद्धुं निवारिताः सन्ति:

[ctx: Application name; reason]
en: %1 has been prevented from blocking sleep and screen locking for %2
sa: %1 %2 कृते निद्रां स्क्रीन-लॉकिंग् च अवरुद्धुं निवारितम् अस्ति

[ctx: @action:button Undo preventing an app from blocking automatic sleep and screen locking after inactivity]
en: Block Again
sa: पुनः अवरोधः

[ctx: @action:button Block sleep and screen locking after inactivity]
en: Manually Block
sa: मैन्युअल् रूपेण अवरोधं कुर्वन्तु

en: The battery applet has enabled suppressing sleep and screen locking
sa: बैटरी एप्लेट् इत्यनेन निद्रां दमनं, स्क्रीन-लॉकिंग् च सक्षमं कृतम् अस्ति

en: Power and Battery
sa: शक्तिः बैटरी च

en: Battery is not present in the bay
sa: खाते बैटरी नास्ति

en: Battery at %1%, not Charging
sa: %1% इत्यत्र बैटरी, न तु चार्जिंग्

en: Battery at %1%, plugged in but still discharging
sa: बैटरी %1%, प्लग् इन परन्तु तदपि निर्वहणं भवति

en: Battery at %1%, Charging
sa: बैटरी %1%, चार्जिंग

en: Battery at %1%
sa: बैटरी %1% .

en: The power supply is not powerful enough to charge the battery
sa: विद्युत् आपूर्तिः बैटरी चार्जं कर्तुं पर्याप्तं शक्तिशाली नास्ति

en: No Batteries Available
sa: बैटरी उपलब्धा नास्ति

[ctx: time until fully charged - HH:MM]
en: %1 until fully charged
sa: %1 यावत् पूर्णतया चार्ज न भवति

[ctx: remaining time left of battery usage - HH:MM]
en: %1 remaining
sa: %1 अवशिष्टम्

en: Not charging
sa: न चार्जं करोति

en: Automatic sleep and screen locking are disabled; middle-click to re-enable
sa: स्वचालितनिद्रा, स्क्रीन-लॉकिंग् च अक्षमम् अस्ति; पुनः सक्षमं कर्तुं मध्य-क्लिक् कुर्वन्तु

en: Middle-click to disable automatic sleep and screen locking
sa: स्वचालितनिद्रा, स्क्रीन-लॉकिंग् च निष्क्रियं कर्तुं मध्य-क्लिक् कुर्वन्तु

en: An application has requested activating Performance mode | %1 applications have requested activating Performance mode
sa[0]: एकेन अनुप्रयोगेन Performance mode सक्रियीकरणस्य अनुरोधः कृतः अस्ति
sa[1]: %1 अनुप्रयोगैः Performance mode सक्रियीकरणस्य अनुरोधः कृतः

en: System is in Performance mode; scroll to change
sa: प्रणाली Performance mode इत्यत्र अस्ति; परिवर्तनार्थं स्क्रॉल कुर्वन्तु

en: An application has requested activating Power Save mode | %1 applications have requested activating Power Save mode
sa[0]: एकेन अनुप्रयोगेन Power Save मोड् सक्रियीकरणस्य अनुरोधः कृतः अस्ति
sa[1]: %1 अनुप्रयोगाः Power Save मोड् सक्रियीकरणस्य अनुरोधं कृतवन्तः

en: System is in Power Save mode; scroll to change
sa: प्रणाली Power Save मोड् मध्ये अस्ति; परिवर्तनार्थं स्क्रॉल कुर्वन्तु

en: System is in Balanced Power mode; scroll to change
sa: प्रणाली संतुलितशक्तिविधाने अस्ति; परिवर्तनार्थं स्क्रॉल कुर्वन्तु

en: &Show Energy Information…
sa: &ऊर्जा सूचनां दर्शयतु...

en: Show Battery Percentage on Icon When Not Fully Charged
sa: पूर्णतया चार्ज न भवति चेत् चिह्ने बैटरी प्रतिशतं दर्शयन्तु

en: &Configure Power Management…
sa: &शक्ति प्रबन्धन विन्यस्तं कुर्वन्तु...

en: Power Save
sa: पावर सेव

en: Balanced
sa: सन्तुलितम्

en: Performance
sa: प्रदर्शनम्‌

en: Power Profile
sa: शक्ति प्रोफाइल

[ctx: Power profile]
en: Automatic
sa: स्वतः

[ctx: Power profile]
en: Not available
sa: न लभ्यते

en: Failed to activate %1 mode
sa: %1 मोड् सक्रियीकरणे असफलम्

en: Performance mode has been disabled to reduce heat generation because the computer has detected that it may be sitting on your lap.
sa: सङ्गणकेन ज्ञातं यत् सः भवतः अङ्के उपविष्टः भवितुम् अर्हति इति कारणेन तापजननं न्यूनीकर्तुं कार्यक्षमताविधिः निष्क्रियः अस्ति ।

en: Performance mode is unavailable because the computer is running too hot.
sa: सङ्गणकः अतितप्तः प्रचलति इति कारणेन कार्यक्षमताविधिः अनुपलब्धा अस्ति ।

en: Performance mode is unavailable.
sa: कार्यप्रदर्शनविधिः अनुपलब्धः अस्ति ।

en: Performance may be lowered to reduce heat generation because the computer has detected that it may be sitting on your lap.
sa: तापजननं न्यूनीकर्तुं कार्यक्षमतां न्यूनीकर्तुं शक्यते यतोहि सङ्गणकेन ज्ञातं यत् सः भवतः अङ्के उपविष्टः अस्ति इति ।

en: Performance may be reduced because the computer is running too hot.
sa: सङ्गणकः अतितप्तः प्रचलति इति कारणेन कार्यक्षमता न्यूनीभवितुं शक्नोति ।

en: Performance may be reduced.
sa: प्रदर्शनं न्यूनीकर्तुं शक्यते।

en: One application has requested activating %2: | %1 applications have requested activating %2:
sa[0]: एकेन अनुप्रयोगेन %2 सक्रियीकरणाय अनुरोधः कृतः:
sa[1]: %1 अनुप्रयोगाः %2 सक्रियीकरणस्य अनुरोधं कृतवन्तः:

en: The TLP service automatically controls power profiles
sa: TLP सेवा स्वयमेव शक्तिप्रोफाइलं नियन्त्रयति

en: Power profiles are not supported on your device.
sa: भवतः उपकरणे शक्तिरूपरेखा समर्थिता नास्ति ।

en: Power profiles may be supported on your device.<nl/>Try installing the <command>power-profiles-daemon</command> package using your distribution's package manager and restarting the system.
sa: भवतः उपकरणे शक्तिरूपरेखा समर्थिता भवितुम् अर्हति।<nl/>भवतः वितरणस्य संकुलप्रबन्धकस्य उपयोगेन <command>power-profiles-daemon</command> संकुलं संस्थाप्य प्रणालीं पुनः आरभ्यताम्।
