plasma-mobile - en to sa translation catalogue (48 entries)

en: 30 sec
sa: ३० सेक

en: 1 min
sa: १ मि

en: 2 min
sa: २ मि

en: 5 min
sa: ५ मि

en: 10 min
sa: १० मि

en: 15 min
sa: १५ मि

en: 30 min
sa: ३० मि

en: Never
sa: कदापि न

en: Battery Information
sa: बैटरी सूचना

en: Usage Graph
sa: प्रयोगः आलेखः

en: Information
sa: सूचना

en: Is Rechargeable
sa: पुनः चार्जीयम् अस्ति

en: Yes
sa: आम्‌

en: No
sa: नहि

en: Charge State
sa: प्रभार राज्य

en: Not charging
sa: न चार्जं करोति

en: Charging
sa: चार्जिंग

en: Discharging
sa: निर्वहनम्

en: Fully charged
sa: पूर्णतया चार्जितम्

en: Unknown
sa: अज्ञात

en: Current Charge
sa: वर्तमान शुल्क

[ctx: %1 is percentage value]
en: %1 %
sa: %1 % .

en: Health
sa: आरोग्यम्‌

en: Vendor
sa: व

en: Model
sa: प्रतिकृति

en: Serial Number
sa: क्रमाङ्कः

en: Technology
sa: तन्त्रज्ञान

en: Lithium ion
sa: लिथियम आयन

en: Lithium polymer
sa: लिथियम बहुलक

en: Lithium iron phosphate
sa: लिथियम आयरन फॉस्फेट

en: Lead acid
sa: सीसाम्लम्

en: Nickel cadmium
sa: निकेल कैडमियम

en: Nickel metal hydride
sa: निकेल धातु हाइड्राइड

en: Unknown technology
sa: अज्ञात प्रौद्योगिकी

en: Devices
sa: यन्त्राणि

en: Internal battery
sa: आन्तरिक बैटरी

en: UPS battery
sa: UPS बैटरी

en: Monitor battery
sa: बैटरी निरीक्षक

en: Mouse battery
sa: मूषकस्य बैटरी

en: Keyboard battery
sa: कीबोर्ड बैटरी

en: PDA battery
sa: पीडीए बैटरी

en: Phone battery
sa: दूरभाषस्य बैटरी

en: Unknown battery
sa: अज्ञात बैटरी

[ctx: %1 is battery type, %2 is charge percent]
en: %1 %2 (Charging)
sa: %1 %2 (चार्जिंग) .

en: Screen
sa: पट

[ctx: Part of a sentence like 'Dim screen after 5 minutes']
en: Dim screen after
sa: मन्द पर्दा पश्चात्

[ctx: Part of a sentence like 'Turn off screen after 5 minutes']
en: Turn off screen after
sa: ततः परं स्क्रीनम् अवरम्भयन्तु

[ctx: Part of a sentence like 'Suspend device after 5 minutes']
en: Suspend device after
sa: पश्चात् यन्त्रं निलम्बयन्तु
