powerdevil - en to tg translation catalogue (17 entries)

[ctx: Name for powerdevil shortcuts category]
en: Power Management
tg: Идоракунии барқ

[ctx: Brightness level, label for the slider]
en: Level
tg: Дараҷа

en:  min
tg:  дақиқа

en: After
tg: Баъд аз

[ctx: @action:inmenu Global shortcut]
en: Turn Off Screen
tg: Хомӯш кардани экран

en: Switch off after
tg: Хомӯш кардан баъд аз

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
tg: Ба хоб равондан

en: Lock screen
tg: Экрани қулф

en: Turn off screen
tg: Хомӯш кардани экран

[ctx: @label:slider Brightness level]
en: Level
tg: Дараҷа

en: Run script
tg: Иҷро кардани нақш

en: after
tg: баъд аз

en: Automatically
tg: Ба таври худкор

en: Turn off
tg: Хомӯш кардани экран

en: Turn on
tg: Фаъол кардан

en: Activity Manager
tg: Мудири фаъолиятҳо

[ctx: Cancel timeout that will automatically put system to sleep because of low battery]
en: Cancel
tg: Бекор кардан
