PowerTOP - en to fy translation catalogue (90 entries)

en: Cannot create temp file
fy: Kin gjin tydlike triem meitsje\n

en: Calibrating: CPU usage on %i threads
fy: Kalibrearjen: CPU gebrúk op %i threads\n

en: Calibrating: CPU wakeup power consumption
fy: Kalibrearjen: CPU wakeup krêft gebrúk\n

en: Calibrating USB devices
fy: USB Apparaten oan it kalibrearjen\n

en: .... device %s
fy: .... apparaat %s \n

en: Calibrating radio devices
fy: Radio apparaten oan it kalibrearjen\n

en: Calibrating backlight
fy: Eftergrûnljocht oan it kalibrearjen\n

en: Calibrating idle
fy: Kalibrearjen yn rêst\n

en: Calibrating: disk usage
fy: Kalibrearjen: skiff gebrúk\n

en: Starting PowerTOP power estimate calibration
fy: PowerTOP krêft skatting kalibraasje wurd start\n

en: Finishing PowerTOP power estimate calibration
fy: PowerTOP krêft skatting kalibraasje wurd beëine\n

en: Parameters after calibration:
fy: Parameters nei kalibraasje:\n

en: cpu package %i
fy: cpu pakket %i

en: cpu package
fy: cpu pakket

en: cpu_idle event returned no state?
fy: cpu_idle event hat gjin steat werom jûn?\n

en: C0 active
fy: C0 aktyf

en: SATA link: %s
fy: SATA ferbyning: %s

en: SATA disk: %s
fy: SATA skiif: %s

en: The battery reports a discharge rate of %sW
fy: De batterij rapportearret in ûntladings snelheid fan %sW\n

en: System baseline power is estimated at %sW
fy: Basiskrêft fan it systeem is skat op %sW\n

en: Power est.    Usage     Device name
fy: Skatte krêft bruk Apparaatnamme\n

en:               Usage     Device name
fy: Bruk Apparaatnamme\n

en: Usage
fy: Gebrúk

en: Network interface: %s (%s)
fy: Netwurk ynterface: %s (%s)

en: Radio device: %s
fy: Radio apparaat: %s

en: PCI Device: %s
fy: PCI Apparaat: %s

en: USB device: %s
fy: USB apparaat: %s

en: USB device: %s (%s)
fy: USB apparaat: %s (%s)

en: Overview
fy: Oersicht

en: Idle stats
fy: Ûnbrûkt statistiken

en: Frequency stats
fy: Frekwinsje statistiken

en: Device stats
fy: Apparaat statistiken

en: Exit
fy: Ôfslúte

en: PS/2 Touchpad / Keyboard / Mouse
fy: PS/2 Touchpad / Kaaiboerd / Mûs

en: SATA controller
fy: SATA stjoerder

en: Intel built in USB hub
fy: Intel ynbouwde USB hub

en: Set refresh time out
fy: Set ferfarskings tiid

en: Usage: powertop [OPTIONS]
fy: Bruk: powertop [OPSJES]

en: runs powertop in calibration mode
fy: rint powertop yn kalibraasje stân

en: generate a csv report
fy: generearje in csv rapport

en: run in "debug" mode
fy: rin in "debug" stân

en: uses an Extech Power Analyzer for measurements
fy: Bruket in Extech Power Analyzer foar mjittingen

en: generate a html report
fy: generearje in html rapport

en: [=iterations] number of times to run each test
fy: [=iterations] oantal kearen dat eltse test rinne moat

en: suppress stderr output
fy: underdruk stderr útfier

en: [=seconds]
fy: [=sekondes]

en: generate a report for 'x' seconds
fy: generearje in rapport foar 'x' sekonden

en: [=workload]
fy: [=wurklading]

en: file to execute for workload
fy: bestân om út te fieren foar wurklading

en: print version information
fy: print ferzje ynformaasje

en: print this help menu
fy: print dit help menu

en: PowerTOP is out of memory. PowerTOP is Aborting
fy: PowerTOP hat gjin geheugen mear. PowerTOP stoppet

note: one to warm up everything
en: Preparing to take measurements
fy: Oan it klearmeitsjen om te mjitten\n

en: Taking %d measurement(s) for a duration of %d second(s) each.
fy: Nim %d mjitting(en) foar in duraasje fan %d sekonde(n) elts.\n

en: Measuring workload %s.
fy: Wurklading %s wurd mjitten.\n

en: exiting...
fy: slút ôf...\n

en: Failed to mount debugfs!
fy: Keppeljen fan debugfs mislearre!\n

en: Leaving PowerTOP
fy: PowerTOP wurd ferlitten

en: Cannot save to file
fy: Kin net nei triem skriuwe

en: Cannot load from file
fy: Kin net fan triem lêze

note: '%i" is for count, do not translate
en: Loaded %i prior measurements
fy: %i eardere mjittingen laden\n

en: PowerTOP %s needs the kernel to support the 'perf' subsystem
fy: PowerTop %s hat in kernel nedich dy't it 'perf' subsysteem stypet\n

en: as well as support for trace points in the kernel:
fy: en ek trasearingspunten yn de kernel:\n

en: Estimated power: %5.1f    Measured power: %5.1f    Sum: %5.1f
fy: Skatte krêft: %5.1f Mjitten krêft: %5.1f Som: %5.1f\n\n

en: The estimated remaining time is %i hours, %i minutes
fy: The skatte restearjende tiid is %i oeren, %i minuten\n

en: Summary
fy: Gearfetting

en: wakeups/second
fy: wakeups/sekonde

en: GPU ops/seconds
fy: GPU ops/sekondes

en: VFS ops/sec and
fy: VFS ops/sek en

en: CPU use
fy: CPU gebrúk

en: Power est.
fy: Krêft skatting

en: Category
fy: Kategory

en: Description
fy: Beskriuwing

en: Overview of Software Power Consumers
fy: Oersjoch fan Software Krêft Brûkers

en: Good
fy: Goed

en: Bad
fy: Min

en: Unknown
fy: Unbekind

en: Bluetooth device interface status
fy: Bluetooth apparaat ynterface status

en: Wake-on-lan status for device %s
fy: Wake-on-lan status foar apparaat %s

en: Runtime PM for %s device %s
fy: Runtime PM foar %s apparaat %s

en: %s device %s has no runtime power management
fy: %s apparaat %s hat gjin runtime krêft regelder

en: PCI Device %s has no runtime power management
fy: PCI Apparaat %s hat gjin runtime krêft regelder

en: Runtime PM for PCI Device %s
fy: Runtime KR for PCI Apparaat %s

en: Enable Audio codec power management
fy: Skeakelje Audio codec krêft behearder yn

en: NMI watchdog should be turned off
fy: NMI wachthûn soe útset wurde moatte

en: Tunables
fy: Ôfstellers

en:  <ESC> Exit | <Enter> Toggle tunable | <r> Window refresh
fy: <ESC> Ôfslúte | <Enter> Skeakelje ôfsteller | <r> Ferfarskje skerm

en: Autosuspend for unknown USB device %s (%s:%s)
fy: Autosliepstân foan ûnbekind USB apparaat %s (%s:%s)

en: Autosuspend for USB device %s [%s]
fy: Autosliepstân foar USB apparaat %s [%s]

en: Wireless Power Saving for interface %s
fy: Triedleaze Krêft Sparring foar ynterface %s
